ROK SZKOLNY 2018/ 2019

„MADAGASKAR – MUSICALOWA PRZYGODA”.

5 października klasy drugie wybrały się do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie pt. „Madagaskar – musicalowa przygoda”. Uczniowie udali się w pełną przygód podróż z lwem Alexem, zebrą Martą, hipopotamicą Glorią i żyrafą Melman, którzy żyli sobie spokojnie w nowojorskim ZOO. Ucieczka Marty’ego zakończyła się dla całej czwórki przymusowym zesłaniem do Afryki. Czekała ich jednak nieprzewidziana komplikacja – wizyta na Madagaskarze, wyspie, którą niepodzielnie rządził Król Julian. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Ciekawe i kolorowe kostiumy, piękne dekoracje, oryginalne dialogi aktorów, muzyka oraz nowe technologie w odbiorze sztuki teatralnej sprawiły, że uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Punktem kulminacyjnym okazała się jednak piosenka Króla Juliana „Wyginam śmiało ciało”, którą śpiewał i tańczył caaaaały teatr. Wychowawczynie klas drugich: E. Kania, R. Papis, M.Śmichura

 

 

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

DZIEŃ RODZINY W KLASIE III E

 

W dniu 19 czerwca  uczniowie klasy III e wraz z rodzicami spotkali się na uroczystości, która łączyła różne święta : Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.Dzieci , pod kierunkiem wychowawcy - pani Anny Papki, przygotowały część artystyczną - montaż słowno - muzyczny oraz upominki dla rodziców. Po wywołujących łezkę wzruszenia życzeniach,dzieci i rodzice wzięli udział w quizie sprawdzającym znajomość swoich upodobań. Spotkanie zakończyła część towarzyska: rozmowy przy kawie, herbacie i torcie.Było to jednocześnie spotkanie pożegnalne, kończące trzyletnią współpracę dzieci, rodziców i wychowawcy klasy III e.     

                                                                                     

 

 „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczą w tym roku szkolnym w programie edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B® „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. W czasie majowych zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, jak poprawnie je myć, obejrzały film edukacyjny, rozwiązały wiele ciekawych kart pracy, a na koniec wykonały tematyczny plakat. Przedszkolaki dostały do domu broszurki, które mają im na co dzień przypominać o higienie jamy ustnej oraz zestaw pasta i szczoteczka. Po kilku zajęciach dzieci otrzymały certyfikaty potwierdzające ich wiedzę.

 

  CIEKAWE ZAWODY - leśnik

W dniu 28 marca w klasie III d odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawe zawody”.
Odwiedził nas p. Paweł Turoboś, tata naszego kolegi Artura, który zaprezentował strój leśnika, zapoznał dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego oraz pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie.
Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawił również informacje o zwierzętach leśnych. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie wykonywały przygotowane przez p. Turobosia karty pracy, odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Na zakończenie każdy z dwudziestu czterech uczestników spotkania mógł dotknąć poroża jelenia, skóry lisa czy usiąść na krzesełku do obserwacji leśnych.

 

   

ZAJĘCIA W APTECE

W miesiącu kwietniu, w każdy czwartek,  klasy pierwsze na zaproszenie Państwa Duk - właścicieli apteki całodobowej w Aleksandrowie Łódzkim, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych. Zajęcia dla dzieci przeprowadzili właściciele apteki. Na początek dzieci zdobyły cenne informacje o ziołach. Dowiedziały się, że zioła występują w postaci ziarenek –len, liści – mięta i koszyczków – rumianek. Po zbadaniu właściwości zapachowych i smakowych, uczniowie zrobili w torebeczkach mieszankę z ziół do własnych celów. Następnie dzieci przepisywały recepturę składu kremu – po łacinie, co było dość trudne, ale wszystkie pierwszaki poradziły sobie doskonale. Na koniec uczniowie zrobili odżywczy krem z witaminą A i E, który zabrały do domu, aby sprawdzić jego skuteczność. Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiele informacji z zakresu tajników farmacji. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Justynie i Tomaszowi Duk za zaproszenie i przeprowadzenie zajęć dla dzieci. Wychowawczynie klas pierwszych: E. Kania, M. Śmichura, R. Papis.

 

WIOSENNE KANAPKI U MALUCHÓW

27 marca  dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kolorowe, wiosenne kanapki.  Poza szynką i serem do przygotowania jedzenia użyły zdrowych warzyw takich jak papryka, ogórek, pomidor czy sałata. Żeby nadać im wyjątkowego smaku  całość posypały ziołami, które wcześniej samodzielnie zasadziły. Zajęcia takie to nie tylko świetna zabawa, ale doskonale ćwiczenia manualne oraz lekcja o podstawach zdrowego odżywiania.

 

NATURALNE SOKI PIJEMY I ZDROWI BĘDZIEMY!

21 marca klasa IIa powitała wiosnę, szukając jej śladów w przyrodzie na spacerze. Z okazji Dnia Zdrowej Żywności, który przypada w tym właśnie dniu, odwiedziliśmy bar „Pawilon”. Tam mogliśmy sami zrobić sok ze swoich ulubionych owoców i warzyw, które rosną w Polsce.  Okazało się, ze surowe warzywa  np. burak , ogórek, czy marchewka, mogą być znakomitą przekąską w formie chipsów: chrupiących i zdrowych.   Dopełnieniem  konsumpcji było obejrzenie krótkiej prezentacji na temat wartości  odżywczych jakie tkwią w owocach i warzywach.  Pamiętając, że kultura osobista naszą wizytówką , każdy przy stoliku mógł rozkoszować się smakiem i zapachem  świeżego soku.  Po  wypiciu soku, uczniowie w grupach zgodnie grali w gry planszowe, albo  wykonywali malowanki owocowo - warzywne przygotowane przez organizatora warsztatów. Dziękując za miłą obsługę , w dobrych humorach wróciliśmy do naszej szkoły, a towarzyszyło nam słońce, coraz mocniej grzejące !

        

TO WARTO PRZECZYTAĆ

W ramach szkolnego programu rozwoju czytelnictwa dla klas I-III,  uczniowie klasy II b  w marcu zapoznali się z książką czytaną przez wychowawcę pt. „Szary domek” Katarzyny Szestak. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali przez osiem dni kolejnych rozdziałów książki i bardzo byli ciekawi, czy tytułowy bohater – Szary Domek znajdzie swojego mieszkańca. Z ogromną przyjemnością przygotowali własne ilustracje do książki, które zdobią szkolny korytarz.

 

 

WARSZTATY DOGOTERAPII

W marcu dzieci z klasy III a i c uczestniczyły w warsztatach dogoterapii. Uczniowie poprzez ćwiczenia dramowe, zrozumieli dlaczego psy nie lubią być głaskane przez obce im osoby, a także, że głaskać psa można wyłącznie za zgodą właściciela. Poznali również podstawowe zasady tresury. Zobaczyli, że rasa psa a nawet jej brak nie ma wpływu na inteligencję psa. Czas spędzony z Panią Małgosią Waczyńską i jej psiakiem upłynął bardzo ciekawie i wszyscy czuli niedosyt.

 

LEKCJE W 3 e

Oprócz pracy programowej na lekcjach w klasie 3e przeprowadza się inne formy zajęć. Zabawa jest ciekawą metodą nauki, dlatego też umawiamy się na różne działania. Wykorzystaliśmy śnieg, aby na lekcji wf-u ulepić bałwana. Dziewczynki miały dzień "warkoczykowy". Lekcję o czekoladzie urozmaiciliśmy robieniem deserów. Był to bardzo "smaczny" dzień.

notatkę przygotowała: Anna Papka

Z WIZYTĄ W BAŚNIOWEJ KAWIARENCE

21 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego były w teatrze „Baśniowa Kawiarenka” na spektaklu „Biała foka”. Na przedstawieniu maluchy poznały świat zwierząt polarnych. Zaczarowały ich nie tylko lalki i maski, ale także muzyka i piosenki z dużą dawką pozytywnej energii. Głównym bohaterem był Kotik-mądra foka. Była to opowieść o dzieciństwie, dorastaniu oraz poznawaniu własnych możliwości. Poruszony został również temat  bezmyślnego i surowego traktowania zwierząt przez człowieka. Po zakończonym spektaklu dzieci brały udział w warsztatach teatralnych, gdzie sami zamienili się w aktorów i odgrywali scenki z przedstawienia wykorzystując maski oraz lalki.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu

 

 

DYSKOTEKA OSTATKOWA

W ostatni dzień karnawału uczniowie klasy 3b, 3d, 3e i 3f spotkali się w godzinach popołudniowych na dyskotece szkolnej. Każdy z uczestników, zgodnie z tradycją, przygotował strój ostatkowy. W czasie zabawy były kółka, wężyki taniec w parach. Wszystkim dopisywał humor. Szkoda, że karnawał już się skończył.

KARNAWAŁ

Jak co roku w karnawale wszyscy bawią się wspaniale!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, zabawą i tańcami. Przedszkolaki od kilku dni ćwiczyły tańce, aby dobrze wypaść na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek. Były wróżki, królewny, baletnice, motyle, policjanci, strażacy, kowboje, Spider-Many… nie sposób wszystkiego wyliczyć. Najpierw w sali przedszkolaki pozowały do wspólnego zdjęcia, a potem odbył się wspólny bal dla dzieci z klas młodszych. Wszyscy bawili się wesoło, pomimo lekkiego zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. To była udana zabawa!

zdjęcia

Oddział przedszkolny -WIGILIA  

Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo wyczekiwały wizyty Mikołaja i prezentów od niego, i ten dzień wreszcie nadszedł 21 grudnia. Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, a potem zasiedliśmy do stołu, na którym znalazły się różne pyszności przygotowane przez rodziców przedszkolaków. Mikołaj oczywiście nie zapomniał o żadnym dziecku. Wszyscy dostali upominki. Potem radośnie pożegnaliśmy Mikołaja piosenką o zimie. Ten dzień na pewno na długo zagości w pamięci przedszkolaków.

 

22 grudnia w klasie 3b odbyła się wigilia klasowa. Zgodnie z polską tradycją dzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło również wspaniałych prezentów. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie smakołyków oraz zorganizowanie nam tak uroczystego przyjęcia.

 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

21 grudnia w klasie I c odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Uczniowie śpiewali poznane piosenki w języku angielskim, mówili wierszyk oraz odpowiadali na ,,świąteczne'' pytania zadawane przez nauczyciela. Rodzice mogli zobaczyć, jak ich dzieci biorą udział w zajęciach oraz co do tej pory już się nauczyły. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.

 

CIEKAWE ZAWODY
19 grudnia  w klasie 3d odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ciekawe zawody”. Odwiedziła nas wykwalifikowana pielęgniarka p. Beata Marczak, babcia Kacpra Włodarczyka.
Pani Beata przyszła tego dnia do szkoły w białym fartuchu i z tajemniczą torbą. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych., w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: różne rodzaje strzykawek, bandaże, plasterki, rękawice jednorazowe, nożyce stosowane podczas operacji i wiele innych. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali od gościa niespodziankę: kalendarz na nowy rok oraz długopis z logo. Serdecznie dziękujemy pani Beacie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

 

MANUFAKTURA CZEKOLADY

W grudniu  klasy III b, c, e, f wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Czekolady. Nasi uczniowie stworzyli niepowtarzalne tabliczki czekolady z dodatkiem suszonych owoców, kokosu, migdałów i orzechów. Czekając na swoje słodkie wyroby, które leżakowały w specjalnej lodówce, mogli obejrzeć ciekawą prezentację na temat procesu powstania czekolady-od plantacji do tabliczki. Na każdego uczestnika czekała także niespodzianka w postaci gorącej czekolady do picia. Uczniowie mieli także okazję degustować ziarna kakaowca, które okazały się naprawdę gorzkie.

 

ZACHĘĆ DO CZYTANIA

W ramach szkolnego programu rozwoju czytelnictwa dla klas I-III,  uczniowie klasy Ia na lekcjach w miesiącu grudniu, prezentowali książki  wspólnie czytane razem z rodzicami w domu lub samodzielnie.  Zadaniem uczniów było zachęcenie swoich rówieśników do czytania książek. Tematyka książek była różnorodna, od baśni poprzez wiersze dla dzieci Jana Brzechwy do korzyści życia na wsi. Prezentacje były bardzo ciekawe i oryginalne. Uczniowie z dużym zaangażowanie przygotowali się do swojego wystąpienia wykorzystując do tego celu: plansze, prezentacje multimedialne, zagadki, quizy,  plakaty, rekwizyty, zabawki , czy makietę. Wielu uczniów przygotowało również niespodzianki dla całej klasy w postaci  kolorowanek czy wspólnego tańca. Wszyscy z dużym zaciekawieniem obejrzeli wystąpienia swoich kolegów. Mamy nadzieję, że teraz uczniowie z chęcią będą odwiedzać  bibliotekę i czytać książki

 

MIKOŁAJKI
6 grudnia
uczniowie klasy III c  wraz z wychowawczynią, wybrali się na spotkanie mikołajkowe do Pizzerii Presto. Dzieci miały możliwość podejrzeć, jak powstaje pizza i sami mogli spróbować własnych sił w jej wyrabianiu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zapewnionych atrakcji i wrócili do szkoły
z pełnymi brzuszkami.

 

MIKOŁAJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

6 grudnia w  oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Mikołajki, to był aktywny dzień. Naszą grupę odwiedził sędzia piłki ręcznej, dzieci poznały zasady gry, rolę żółtej i czerwonej kartki na boisku.  Były też  zagadki dotyczące sportu i zdrowego trybu życia. Zajęcia odbyły się na hali, po profesjonalnej rozgrzewce przedszkolaki uczestniczyły w  wyścigach rzędów oraz  zabawach z piłkami. Po wspólnych ćwiczeniach przyszedł czas na zdjęcia oraz rozdanie upominków, które wcześniej przyniósł Mikołaj

 

ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
Dzień 29 listopada był dla przedszkolaków bardzo wyjątkowy, pełen magii i czarów. Dzieci przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją andrzejkową, ustawiały buty, wróżąc sobie, kto pierwszy będzie miał męża lub żonę, losowały cukierki z wróżbami, szukały kart z liczbami, dowiedziały się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości.
Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami i zabawą ze śpiewem. Znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec dzieci rysowały swoje marzenia w zaczarowanej kuli.
I chociaż dzieci patrzyły na wróżby z przymrużeniem oka, to dały się porwać chwili i andrzejkowym zabawom.
Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 

ANDRZEJKI KLAS TRZECICH

30 listopada uczniowie klas 3d,e,f uczestniczyli w dyskotece andrzejkowej prowadzonej przez  profesjonalnego disc jockeya- brata Oli Ochnickiej. Była kula, para, lasery, dyskotekowe przeboje, wróżby andrzejkowe no i oczywiście super zabawa.

DYSKOTEKA KLAS TRZECICH

28 listopada odbyła się po raz pierwszy dyskoteka, w klasach trzecich a, b, c. Tematem przewodnim imprezy były wróżby andrzejkowe. Dzieci losowały kartki w różnych barwach, które oznaczały nieoczekiwane zdarzenia w najbliższej przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też serca z imionami, sympatyzujących kolegów. Nie obyło się bez wróżby „wędrujących” butów.

Wszyscy uczestniczy mogli się „wyszaleć” przy popularnych przebojach ulubionych idolów. Zabawa były bardzo udana.

 

 

 

DZIEŃ MISIA

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia czyli przyjaciela wszystkich dzieci. Z okazji tego święta, zorganizowaliśmy gry i zabawy w naszym oddziale przedszkolnym. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło gimnastyki z misiem, tańców czy masażyków. Dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie poznały historię solenizanta oraz innych bohaterów, zarówno literackich i filmowych. Była to doskonała okazja aby zachęcić najmłodszych do częstszego sięgania po literaturę. Na koniec przedszkolaki wraz z przyniesionymi pluszakami zostały uwiecznione na wspólnych fotografiach.

 

  

PROJEKT „CIEKAWE ZAWODY”

Uczniowie klasy 3d uczestniczą w projekcie klasowym „Ciekawe zawody”.

7 listopada odbyło się pierwsze takie spotkanie. Uczniowie poznali tajniki pracy piekarza w piekarni aleksandrowskiej

u państwa Stefańczyków. Po piekarni oprowadzał nas i opowiadał o powstawaniu pieczywa tata naszej koleżanki

Oli Ochnickiej - p. Marian. Pani Teresa Stefańczyk - właścicielka piekarni – poczęstowała nas świeżymi rogalami

oraz bułkami z serem. Bardzo dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie.

8 listopada zawitał do klasy dziadek Borysa Błocha prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski,

który opowiadał o swojej akademickiej pracy  w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.

Dowiedzieliśmy się jakie zadania ma rektor uczelni, ile studentów przyjmowanych jest co rok,

jakie kierunki studiów wybierane są przez chętnych, jaką drogę przeszedł profesor, by móc dowodzić taką rzeszą ludzi.

Mogliśmy zobaczyć p. Kunikowskiego w całej okazałości. Miał na sobie czerwoną długą togę

z kołnierzem z gronostajów i czerwone nakrycie głowy. Na todze był zawieszony pozłacany łańcuch oraz w ręku berło,

którym pasuje nowo przyjętych na studentów. Dostaliśmy od dziadka Borysa wiele upominków oraz przez niego napisany

przewodnik po Włocławku.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania z cyklu „Ciekawe zawody

 

KLASA Ia W PARKU MIEJSKIM

16 października korzystając z pięknej jesiennej pogody,  klasa Ia wybrała się na wycieczkę przyrodniczą do parku. Celem wycieczki było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak wygląda drzewo? Dlaczego jesienią liście są kolorowe i spadają z drzew? Jak nazywają się drzewa w parku? . Wycieczka była bardzo udana. Dzieci zebrały dużo liści, z których zrobiły piękne jesienne bukiety, a później zielnik.

 

SPACER PO LESIE

W ostatnim tygodniu września klasy trzecie realizowały programowy projekt „Las”. Uczniowie poznawali zagadnienia związane z tym ekosystemem. Omawiana była warstwowa budowa lasu, roślinność, zwierzęta ,grzyby oraz ich znaczenie przyrodnicze i gospodarcze. Podsumowaniem tego cyklu zajęć była lekcja w lesie, która praktycznie przybliżyła dzieciom tę tematykę. W dniach 28 i 29 września klasy III f i III e pod opieką wychowawczyń – pani Doroty Kocik i Anny Papki – wybrały się do lasu niedaleko Aleksandrowa, przy ul. Torfowej, aby w naturalnych warunkach sprawdzić  swoją wiedzę. Po powrocie do szkoły zostały uzupełnione karty obserwacji. Pogoda dopisała i oprócz walorów naukowych tej wyprawy, uczniowie wraz z wychowawczyniami, mieli okazję wykorzystać jesienne plenery do integracji klas i relaksu na świeżym powietrzu.

 

ROK SZKOLNY 2016/ 2017

WIZYTA WETERYNARZA W III A
We wtorek 20 czerwca odwiedziła nas na zajęciach mama Adama, która jest weterynarzem. Dzieci przygotowały pytania, które zadawały Pani Martynie. Dotyczyły one pracy weterynarza oraz zasad jak należy dbać o zwierzęta. Pani weterynarz powiedziała dzieciom, jak i gdzie należy zaszczepić zwierzaki. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji. Serdecznie dziękujemy mamie naszego kolegi za ciekawą prelekcję.

 

ZAJĘCIA W CASTORAMIE

W środę 14 czerwca uczniowie klasy II b pojechali na wycieczkę do sklepu Castorama w Łodzi. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pod nazwą Majsterkowo. Majsterkowo to warsztaty , na których pod okiem specjalistów z Castoramy dzieci doskonalą swoje zdolności manualne, uczą się samodzielności, rozwijają wyobraźnię i rozbudzają zainteresowania w kierunku majsterkowania.

Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, składały się z dwóch części- teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części rozwiązywaliśmy zagadki i słuchaliśmy ciekawostek o drewnie. W drugiej części- praktycznej, z drewna sosnowego samodzielnie wykonaliśmy stojaki na kubki. Pan prowadzący zajęcia pomagał nam w montowaniu stojaka. Każdy z nas miał okazję posłużyć się wkrętarką. Była to dla nas duża przygoda. Na zakończenie wycieczki pracownik sklepu oprowadził nas po Castoramie. Otrzymaliśmy też pamiątkowe dyplomy. Każdy z nas przekonał się, że majsterkowanie jest łatwe.

 

 

Klasy pierwsze w bibliotece
W piątek , 9 czerwca pierwszoklasiści wybrali się do Biblioteki Publicznej. Wizyta odbyła się z okazji Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom w ramach dorocznej kampanii społecznej  „Cała Polska czyta dzieciom”. Gościem biblioteki był pan Krzysztof Twardowski, który przeczytał dzieciom wybrane fragmenty książek. Na koniec dzieci mogły zadawać gościowi pytania związane z jego pracą – pracą listonosza. W dobrych nastrojach i z uśmiechem na twarzy pierwszaki wróciły do szkoły

 

DZIEŃ RODZINY W III A 

W piątek 9 czerwca w klasie IIIa odbył się Dzień Rodziny. Uczniowie zaprosili swoich rodziców na występ. Wszystkie dzieci były przebrane za postacie z bajek. Wystąpili między innymi: Jaś i Małgosia, czarownica, rybak, król i królowa, wróżki, wilk i Czerwony Kapturek, krasnoludki i Calineczka. Recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki dla mamy i taty. Tańczyliśmy do piosenki „Choco chocolate” i graliśmy na flażoletach. Później była wspólna zabawa z rodzicami, przy której było dużo śmiechu. Następnie na stołówce czekał na nas słodki poczęstunek. Wszyscy zajadali się pysznymi ciastami.

Bardzo miło spędziliśmy ten dzień.

                                                                                                                                                                                                           Dorian Bilski III A 

 

Dzień Dziecka w klasie I b

To był naprawdę wyjątkowy dzień! 5 czerwca udaliśmy się do pizzerii Presto. Tam każdy z uczniów przygotował pizzę z wybranych przez siebie składników. Wszystkie były przepyszne! Dziękujemy Rodzicom za tak wspaniały prezent.

 

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE II e

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II e zostali zaproszeni do pizzerii PRESTO. Własnoręcznie wyrabiali pizzę i dobierali dodatki. Po upieczeniu można było przystąpić do degustacji. Wszyscy stwierdzili, że osobiście przygotowana pizza smakuje dużo lepiej. Na własną pizzę skusiły się też panie: wych. A.Papka oraz mama, która była z klasą, p. E.Grabarczyk. Dziękujemy Rodzicom za taką atrakcję.

 WARSZTATY KULINARNE W 2F

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2f uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii Presto. Podczas spotkania dzieci wcieliły się w rolę włoskich kucharzy i każde z nich przygotowało według własnego pomysłu i smaku super pizzę. Dziękujemy pomysłodawcom i sponsorom, czyli rodzicom.

MAJOWE ŚWIĘTO

Dzieci z klasy II a uroczyście obchodziły wraz z zaproszonymi mamami ich majowe święto. Na początku inscenizowały wiersz Danuty Wawiłow pt. "Rupaki". Pacynki zwane mapetami wykonały ze skarpet na warsztatach w teatrze "Pinokio". Mapety stały się jednocześnie prezentami dla mam, jako przytulanki na dobre i na złe. Następnie było też małe "co nieco" a właściwie wcale niemałe. W ramach programu "Zdrowe nietrudne" dzieci przygotowały z mamami, sałatki z ryżem i kuskusem, na słodko i na wytrawnie. Oczywiście ich składnikami były warzywa i owoce. Wszyscy najedli się do syta.  Było miło, kulturalnie, smacznie i oczywiście zdrowo.

My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy!

I choć czasem czas nas goni, my jak palce jednej dłoni!

Słowami piosenki powitali rodziców,  uczniowie klasy Ia, na zorganizowanym przez wychowawcę 31 maja „Dniu Rodziny.”

 Była to podróż do Krainy Kolorowych Rodzin, gdzie dzieci wspólnie z zaproszonymi opiekunami, wykonywali różne

zadania wymagające inwencji twórczej i kreatywności. Każda z grup zaprezentowała  swoje barwne stroje,

rodzinne hasło, zaprosiła uczestników na pyszny posiłek i wykonała reklamę zachęcającą do odwiedzin.

Realizację poszczególnych zadań dopełniały tańce integracyjne. Było wesoło i bardzo kolorowo.

Jak to dobrze, że tak pięknie się różnimy, pamiętając  o wartościach, które w rodzinie są najważniejsze.

 

Dzień Matki w 2f

29 maja w klasie 2f odbyła się z okazji Dnia Matki zabawa integrująca  pt. "Za co kocham?" Było to dwugodzinne spotkanie podczas którego dzieci i ich mamy poświęciły czas na bycie ze sobą i wspólne działanie. Po powitaniu w rytmie La bestringo uczestniczy wykonali prace plastyczne z odrysowanych dłoni, rozwiązywali quizy związane z ulubionymi rzeczami. Mamy świetnie rozpoznały się na portretach przygotowanych wcześniej przez swoje pociechy. Wszystkim podobały się zabawy z balonami i wędrujący worek. Po wręczeniu laurek był czas na słodki poczęstunek, który przygotowały oczywiście mamy. Na twarzach zebranych  gościł przede wszystkim uśmiech, ale pojawiły się też łzy i wzruszenie.

 

 

Dzień Matki w I b

29 maja był dla uczniów klasy I b  dniem bardzo uroczystym. Uczniowie wraz z wychowawcą zaprosili swoje mamy na zajęcia. W ich trakcie wykonali laurki, „wyczarowali” wymarzony prezent dla mamy oraz odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących mam. Mamy rozpoznawały się na portretach wykonanych przez dzieci. A po zajęciach mamy zaprosiły swoje pociechy na lody.

 

DZIEŃ MAMY W KLASIE II B

26 maja uczniowie klasy II b zaprosili swoje mamy na lekcję otwartą. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej recytacji wiersza. Potem dzieci odpowiadały na pytanie „Jaka jest moja mama?”. Każdy musiał wybrać tylko trzy cechy i zapisać je na karteczkach. Potem wspólnie przyklejaliśmy kartki tworząc promyki słoneczka. Każdy indywidualnie zapisał w zeszycie przymiotniki, które opisują jego mamę. Zagraliśmy mamom na flażolecie utwór pt. „Przyszła Pani Wiosna” i wykonywaliśmy działania matematyczne tworząc hasło, które było tematem naszych zajęć. Potem wszyscy- dzieci i mamy otrzymali do wypełnienia test „Sto pytań do mamy”. Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały  „Sto lat…” i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. 

 

 

Zdrowy kręgosłup

Dnia 26 maja  w klasie Ia, gościem była  jedna z  mam, pani Katarzyna Kochaniak, specjalista fizjoterapii i rehabilitacji. Dzieci mogły się dowiedzieć jak zbudowany jest kręgosłup, oraz jaką rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. Mama Wojtka wytłumaczyła, w jaki sposób należy dbać o prawidłową postawę ciała i jak niezwykle jest to  ważne  ,dla prawidłowego rozwoju każdego ucznia. Wszyscy z entuzjazmem wykonywali wraz z panią Kasią ćwiczenia śródlekcyjne przy muzyce. Niespodzianką były atrakcyjne gry i zabawy korekcyjne z wykorzystaniem różnych przyborów , które odbyły się w salce lustrzanej.  Radość uczniów nie miała granic! Na szczęście  wyciszające, ćwiczenia relaksacyjne przeprowadzone na koniec, pozwoliły powrócić  pierwszakom (nie bez żalu oczywiście) na kolejne zajęcia według planu lekcji. Dziękujemy mamie  za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę , obiecujemy trzymać postawę literki  „J”, nigdy „C”.

 

DZIEŃ MAMY W KLASIE II E

W czwartek, 25 maja uczniowie z klasy II e razem z mamami i wych. A.Papka spotkali się po południu z okazji Dnia Matki. Dzieci przygotowały krótki występ z wierszami i piosenkami. Były prezenty i życzenia oraz wspólne robienie kwiatów z bibuły. Mamy miały okazję obejrzeć i wysłuchać swoje pociechy relaksując się przy kawie, herbacie i pysznym cieście. W przygotowanie uroczystości włączyły się panie: J.Serafin, E.Grabarczyk, M.Stroińska, M.Nowak.

 

DZIEŃ MAMY W KLASIE 2d


24 maja uczniowie klasy 2d gościli w progach szkoły swoje mamy z okazji ich święta. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały humorystyczne scenki pokazujące oblicze mam, wierszyki oraz piosenki, które zaśpiewały i zagrały na flażoletach.
Podczas słuchania programu nie zabrakło łez wzruszeń. Po prezentacji utworów dzieci wręczyły przepięknie ozdobione gipsowe serduszka oraz laurki. Mamusie poczęstowały się przepysznym sernikiem upieczonym przez p. Monikę Snarską-Jaszczak. Na koniec imprezy dzieci spontaniczne potańczyły do znanych utworów dyskotekowych i odśpiewały „Sto lat” dla wszystkich mam.


 

 

DZIEŃ RODZINY W 0A

24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego A świętowały Dzień Rodziny. Maluchy wraz rodzicami i nauczycielem wybrały się do pizzerii Presto. Na miejscu dzieci zaśpiewały piosenki swoim bliskim oraz podarowały ręcznie robione upominki. Na twarzach rodziców można było zauważyć wzruszenie i dumę ze swoich milusińskich. Następnie każde dziecko przygotowało pizzę, począwszy od wyrobienia ciasta zakończywszy na ozdobieniu jej swoimi ulubionymi składnikami. Chwile później własnoręczne wypieki powędrowały do brzuchów rodziców i ich pociech. Warsztaty były bardzo radosne i przebiegły w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze.

 

Zajęcia stomatologiczne w I b

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Uczyli się prawidłowego szczotkowania zębów, dowiedzieli się jakie środki służą do jej higieny, jak często należy myć zęby i odwiedzać gabinet stomatologiczny. Zajęcia odbyły się dzięki firmie  P&G, która przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli i dostarczyła  materiały potrzebne na zajęcia.

 

WYJŚCIE DO APTEKI KLASY III A

17 maja uczniowie klasy III A wraz z wychowawcą wybrali się do ,,Apteki dla Ciebie'' w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas spotkania zapoznali się z pracą farmaceuty. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie pomieszczenia znajdują się w aptece i do czego służą. Pani farmaceutka opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu, co należy jeść, aby być zdrowym. Pani kierownik apteki odpowiadała na pytania, które klasa III a przygotowała w domu. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało upominek - zdrowe owoce liofilizowane. 
Serdecznie dziękujemy za prelekcje. 

 0B W CENTRUM OGRODNICZYM

15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego 0PB uczestniczyły w warsztatach ogrodniczych  w Centrum Ogrodniczym Tracz w Sosnowcu. Dzieci poznały mnóstwo ciekawostek na temat uprawy poziomek, samodzielnie zasadziły w donicach krzaczki owocowe. Podczas spaceru po szkółce maluchy nauczyły  się  rozpoznawać wybrane gatunki drzew iglastych. Wróciły do szkoły bogatsze  o nowe doświadczenia i wiedzę o świecie roślin, przywożąc ze sobą sadzonki  owoców.

 

 

Poznajemy ciekawe zawody

Po opracowaniu lektury  „Jak Wojtek został strażakiem”, uczniowie klasy Ia wybrali się w dniu  11 maja na wycieczkę do siedziby straży pożarnej w naszym mieście, aby dokonać konfrontacji wrażeń po przeczytaniu książki z rzeczywistością. Wcześniej dzieci wykonały wspólną laurkę ,którą wręczyły strażakom , w podziękowaniu za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Na miejscu dzieci  zwiedziły izbę z pamiątkami związanymi z historią  i tradycjami straży pożarnej w Aleksandrowie. Potem zapoznały się ze sprzętem , który na co dzień wykorzystywany jest  przez strażaków do różnych zadań. Przymierzały strażacki ekwipunek wraz z hełmem, siedziały w prawdziwym , strażackim samochodzie, z zainteresowaniem słuchały informacji o zawodzie strażaka . Okazało się ,że wielu pierwszaków chce pójść w ślady Wojtka z lektury. To był dzień pełen wrażeń.

 

II b W BIBLIOTECE

10 maja dzieci z klasy II b odwiedziły Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży  i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod hasłem ,,Bajkowa gra przestrzenna”.

 Gdy weszliśmy do biblioteki, zaskoczył nas brak stolików w czytelni, za to na podłodze leżały kartony z numerami. Panie bibliotekarki podzieliły nas na drużyny i każdy otrzymał znaczek swojej grupy. Potem zaprosiły nas do udziału w grze. Każda drużyna wybrała kapitana, który, jak się okazało, został „pionkiem” na planszy. Przedstawiciele poszczególnych drużyn rzucali kostką a kapitan przesuwał się po planszy o określoną liczbę pól. Jeśli znalazł się na numerze oznaczonym kolorem, jego drużyna otrzymywała zadanie do wykonania. Wszystkie zadania związane były z bajkami dla dzieci. Musieliśmy więc ułożyć tytuły bajek z rozsypanki, znaleźć szczegóły różniące dwa obrazki, ułożyć bajkowe puzzle, rozwiązać rebusy. Bawiliśmy się świetnie, każdy chciał wygrać. Na zakończenie naszej wizyty w bibliotece otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a wszyscy uczestnicy zajęć „małe conieco”.

 

CERAMILANDIA
Centrum rozrywki dla dzieci w Lutomiersku jest bardzo popularne wśród naszych uczniów. 12 kwietnia klasy II b i II c postanowiły dowiedzieć się czegoś nt. procesu powstawania ozdób ceramicznych oraz spróbować swoich sił w dekorowaniu ozdób wielkanocnych. 

 Na zakończenie dzieciaki rozładowały swoją energię w salach zabaw.

 

KARTKA DLA KAMILA

 11 kwietnia uczniowie klasy III A  na zajęciach wspólnie z wychowawcą przygotowali wielkanocne kartki dla Kamilka. Naszą klasową tradycją jest wysyłanie kartek dla naszego młodszego kolegi z Aleksandrowa Łódzkiego.

 

WARSZTATY WIELKANOCNE III A 

5 kwietnia odbyły się w klasie III A warsztaty wielkanocne. Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali piękne ozdoby na kiermasz wielkanocny : pisanki, kartki wielkanocne i króliczki.

 

Warsztaty kulinarne w pizzerii „Presto”
Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Chłopców, 4 kwietnia, klasa 2d wraz z wychowawcą i p. Anną Jóźwiak wybrała się na wycieczkę do pizzerii „Presto” na specjalne zajęcia dotyczące przygotowania pizzy. Uczniowie mieli okazję poznać z bliska proces tworzenia pizzy. Samodzielnie przygotowywali placki na pizzę, smarowali sosem, dekorowali serem, wędliną i innymi dodatkami. Warsztaty zakończyły się degustowaniem zrobionej przez uczniów (z małą pomocą szefa kuchni) pizzy. Smakowała wyśmienicie z sokiem owocowym! Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał lizaka. Bardzo dziękujemy rodzicom za pyszny podarunek.


 

II A W TEATRZE PINOKIO

Dzieci z klasy II a brały udział w warsztatach, prowadzonych przez aktora w Teatrze Pinokio. Wykonywały projekty mapetów ze skarpety i realizowały jej przeobrażanie z określoną przez siebie postać. Mapety zostaną wykorzystane do przedstawienia, które uczniowie przygotują w szkole, z okazji Dnia Matki.

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 (grupa IV) W KLASIE IIIA 

 

8 marca odwiedziły nas przedszkolaki wraz ze swoją Panią. Przygotowaliśmy dla nich lekcje o dinozaurach, podczas której dzieci mogły usiąść w ławkach i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Uczniowie klasy III a przedstawili ciekawostki na temat dinozaurów, przygotowali kilka zadań niespodzianek. Wspólnie z przedszkolakami podczas przerwy grali w gry i układali puzzle. Na koniec spotkania odbył się koncert flażoletowy, podczas którego goście mogli posłuchać ciekawych utworów. Każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę znaczek, "Wkrótce będę pierwszakiem'' oraz ołówek.

 

 

8 MARCA W 2F

 

8 marca w dzieci z klasy 2f przy pomocy wychowawcy i rodziców zorganizowały Klasowy Dzień Dziewczynki i Chłopaka. Kilka dni wcześniej każdy przygotował w domu niespodziankę dla koleżanki lub kolegi. Był to wiosenny kwiat- dla super dziewczynki i krawat- dla super chłopaka. Nie zabrakło też słodkich akcentów i kilku zabaw integracyjnych.

Spotkanie z ratownikiem medycznym
1 marca  uczniowie klasy 2d spotkali się z panem Wojciechem Balińskim ratownikiem medycznym. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły sie w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Uczniowie obserwowali w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Na koniec próbowali wykonywać prawidłowo masaż serca. Dzieci z wychowawcą zaprosili ratownika medycznego na kolejne spotkanie przed wakacjami.


 

 0B W TEATRZE

23 lutego dzieci  z oddziału przedszkolnego 0PB wybrały się do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, aby obejrzeć spektakl pt. „Koziołek Matołek” Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Była to okazja do zobaczenia niezwykłych bajkowych bohaterów na scenie, poznania ich szalonych, pełnych wrażeń przygód. Dzieci wzięły również udział w krótkich warsztatach teatralnych. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z głównym bohaterem spektaklu.

 

 

Dzień Babci Dziadka w I b

16 lutego był dla uczniów klasy I b wyjątkowym dniem. Do szkoły przybyli specjalni goście – ukochane Babcie i Dziadkowie. Specjalnie dla Nich przygotowana została część artystyczna, prezenty, słodki poczęstunek. Uczniowie wykonali również układ taneczny „Chocolate choco choco”.  Zaprosili do wspólnej zabawy zaproszonych gości. Było to bardzo miłe popołudnie.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 0A

Dnia 10 lutego w oddziale przedszkolnym A odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały przedstawienie artystyczne, zaśpiewały piosenki okolicznościowe oraz złożyły życzenia swoim najbliższym. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie maluchy obdarowały swoich dziadków  upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne, pachnące mydełka. Rodzice przygotowali dla gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

WARSZTATY MYDLARSKIE W 0B

Dnia 6 lutego w oddziale przedszkolnym „B” odbyły się warsztaty mydlarskie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda produkcja mydła oraz wysłuchać historii  jego powstania. Wszyscy z ochotą zabrali się za tworzenie swoich własnych kompozycji zapachowych, wykorzystując do tego glicerynę, olejki zapachowe oraz elementy dekoracyjne wzbogacające wygląd i jakość mydełka. W całej szkole wspaniale pachniało, a pięknie zapakowane mydełka stanowiły oryginalny prezent dla babć.

 

 

KARNAWAŁ W 0A

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dnia 02 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego A przyszły do szkoły w przeróżnych przebraniach, można było spotkać wróżki, księżniczki, postacie z bajek oraz zwierzęta. Po wspólnie zjedzonym śniadaniu maluchy udały się na salę gimnastyczną gdzie z dziećmi z innych klas uczestniczyły w balu karnawałowym, wszyscy nauczyli się nowego układu tanecznego, uczestniczyli w zabawach ruchowych i konkursach tanecznych. W drugiej części dnia dzieci z oddziału przedszkolnego razem ze swoją panią udekorowały salę, było dużo balonów, serpentyn oraz girlandy, włączona została kula dyskotekowa i wszyscy uczestniczyli we wspólnych tańcach. Dzieciaki do domu wracały zmęczona, ale szczęśliwe. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych przebrań na bal karnawałowy.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE III A 
31 stycznia w klasie III A odbyły się zajęcia otwarte oraz przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początku uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne oraz krzyżówki. Po zajęciach dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Później  wręczyły wykonane samodzielnie laurki. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

 

MAGIA ŚWIĄT

Wigilia w klasie Ib

21 grudnia odbyła się  klasowa wigilia w klasie I b. W atmosferę świąteczną wprowadziły uczniów życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Przy pięknie zastawionym stole, śpiewając i słuchając polskich kolęd, poczuliśmy magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Były też prezenty i zabawa tematycznie związana z Gwiazdką. Dziękuję wszystkim mamom, które pomogły w przygotowaniu wigilijnego stołu.

 

Wigilia w klasie Ia

Z niecierpliwością uczniowie klasy Ia czekali na ostatni dzień tygodnia, którym był tym razem czwartek, ponieważ tego dnia odbyła się nasza klasowa wigilia. Najpierw wysłuchano opowieści na temat polskich zwyczajów i tradycji wigilijnych. Następnie uczniowie ozdabiali choinkę, wypowiadając życzenia świąteczne, umieszczane na gwiazdkach.

Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do pięknie przygotowanego przez mamy, świątecznego stołu. Po odśpiewaniu kolędy i pastorałki zjawił się wyczekiwany Mikołaj, który wręczył dzieciom podarunki. To był wesoły, pełen życzliwości i radosnych wrażeń czas.

 

WIGILIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM „B”

22 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego „B” zaprosiły swoich rodziców na spotkanie wigilijne. W tym szczególnym dniu dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło wspólnie śpiewanych pastorałek, muzykowania oraz zimowych tańców i wierszyków. Długie przygotowania zaowocowały pięknym występem, za który dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Mali aktorzy prezentowali się doskonale, a rodzicom nie udało się ukryć emocji, gdy widzieli swoje pociechy. Po przedstawieniu dzieci podzieliły się opłatkiem z kolegami i koleżankami z grupy, składając życzenia oraz wręczały swoim bliskim własnoręcznie zrobione upominki. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przy wigilijnym stole, przygotowanym przez rodziców. Wrażenia z wieczoru wigilijnego na długo pozostaną dzieciom i ich rodzicom w pamięci. Było bardzo sympatycznie!

 

WIGILIA W II C

22 grudnia w klasie  II c odbyła się wigilia klasowa. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców, za co serdecznie im DZIĘKUJEMY!!!

 

WIGILIA W III C

Dzień 20 grudnia był dla klasy 3c bardzo wyjątkowy, ponieważ wszyscy uczniowie spotkali się przy wigilijnym stole. Po złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem dzieci częstowały się pysznymi ciastami i ciasteczkami upieczonymi przez Mamy, owocami i słodyczami. Uczniowie śpiewali kolędy i piosenki noworoczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć Mikołaja z prezentami. Wszyscy byli weseli i zadowoleni. W świątecznej atmosferze uczniowie udali się do sali gimnastycznej obejrzeć Jasełka.

Składamy ogromne podziękowania dla Rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu tej klasowej Wigilii.

 

WIGILIA W KLASIE III E

19 grudnia w świątecznym nastroju w naszej klasie odbyła się Wigilia. Na początku przypomnieliśmy sobie przebieg Wigilii w naszych domach, a następnie przy dźwiękach kolęd i pastorałek dzieliliśmy się opłatkiem  składając wzajemnie życzenia. Nie zabrakło również kolęd śpiewanych i granych na flażoletach. Uroczystość dopełniły prezenty od Mikołaja i smakołyki na stołach przygotowane przez rodziców.

Podziękowania dla p. Agnieszki Nowowiejskiej za pomoc i przygotowanie Wigilii.

 

WIGILIA W II B

16 grudnia w klasie II b odbyło się przedświąteczne spotkanie dzieci, ich rodziców i rodzeństwa. Na przygotowanie tego spotkania poświęciliśmy z dziećmi dużo czasu. Wspólnie dekorowaliśmy klasę, utrwalaliśmy wiersze,  piosenki i kolędy grane na flażolecie, przygotowaliśmy świąteczne upominki dla rodziców. Punktualnie o godz. 17.00 rozpoczął się program artystyczny. Wszystkim udzieliła się wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Niezapomnianym momentem spotkania była wizyta Świętego Mikołaja, który prezentem obdarował każdego. Gdy Mikołaj opuścił zebranych, dzieci rozpoczęły rozpakowywanie prezentów. Przez chwilę w sali zapanowała cisza, a potem rozległy się okrzyki radości.

Przy kawie, herbacie i miłych rozmowach czas mijał bardzo szybko. Dla wszystkich było to wyjątkowe przeżycie, które wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

 

KARTKA DLA KAMILKA KLASA III A

20 grudnia uczniowie klasy III A z wychowawcą przygotowali piękne, świąteczne kartki  z życzeniami dla Kamilka. Następnie udali się na pocztę i tam je wysłali. W drodze powrotnej  do szkoły uczniowie obejrzeli aleje choinek w centrum miasta. Świąteczne dekoracje wszystkim się bardzo podobały. 

 

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

15 grudnia uczniowie klasy II b odwiedzili Bibliotekę Publiczną i uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i wśród sąsiadów Polski”. Panie bibliotekarki bardzo ciekawie opowiedziały nam o zwyczajach bożonarodzeniowych- potrawach świątecznych, niektórych obyczajach no i oczywiście o świętym Mikołaju. Przez chwilę poczuliśmy się jak jego pomocnicy biorąc udział  w zabawie integracyjnej. Mieliśmy też okazję wykazać się zdolnościami plastycznymi sklejając piękny, kolorowy łańcuch.

Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałkę pt.: „Był pastuszek bosy…”. Miła wizyta zakończyła się małą niespodzianką- panie bibliotekarki poczęstowały nas pysznymi świątecznymi pierniczkami i wręczyły dyplom „Pomocników Świętego Mikołaja”.

 

Przedświąteczna wizyta w teatrze

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia klasy Ia i Ib wybrały się po raz pierwszy do Teatru Lalek Arlekin

 w Łodzi. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Pastorałka dla wołu i osła”. Opowieść  o narodzeniu Dzieciątka przedstawiona została z punktu widzenia dwójki zwierzęcych bohaterów. Ich perypetie przeplatane były wesołymi piosenkami w wykonaniu wędrownych muzykantów, grających na

ciekawych instrumentach. W przedstawieniu wzięli udział aktorzy, jaki i lalki marionetki. Pastorałka przekonała dzieci, że warto czynić dobro i nie koncentrować się tylko na własnych potrzebach. Wszystkim podobała się piękna , świąteczna scenografia i wnętrze Teatru, zwłaszcza „gadające drzewo”.  Naprawdę poczuliśmy nastrój  zbliżających się Świąt.

 

WARSZTATY CERAMIKI W KLASIE IIIA i IIIB

15 grudnia w obu klasach trzecich odbyły się warsztaty ceramiczne przygotowane przez Pracownię Sztuk Wszelakich ,,Pod Złotym Jamnikiem''. Na początku dzieci dowiedziały się co to jest glina, do czego służy i jak należy z niej lepić. Każde dziecko wykonało świąteczny dzwoneczek. Prace zabrano do pracowni, gdzie były wypalane. Piękne , własnoręcznie wykonane prezenty świąteczne dzieci zabrały dla rodziców do domu. 

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W KLASIE II E

W czwartkowy wieczór, 15 grudnia uczniowie klasy II e wraz z rodzicami i wychowawcą -A. Papką spotkali się na warsztatach bożonarodzeniowych. Były to zajęcia integracyjne, w czasie których rodzice z dziećmi robili ozdoby świąteczne. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym tańcem integracyjnym, następnie wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne i przystąpili do "prac ręcznych". Powstały ciekawe prace: bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdy itp. Po zaprezentowaniu wykonanych prac przyszła pora na słodki poczęstunek, rozmowy i rozdanie prezentów. Świętego Mikołaja zastąpił jeden z tatusiów. Wszyscy chętnie się bawili mimo gorącego okresu przedświątecznego. Duże podziękowania należą się paniom z Rady Klasowej Rodziców: E.Grabarczyk, J.Serafin, M.Stroińskiej, które zajęły się stroną organizacyjną- zakupami, prezentami, przygotowaniem i udekorowaniem stołów.

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W II C

12 grudnia w klasie  II c odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyli bombki oraz choinki. Dzięki wspaniałej współpracy powstały prawdziwe arcydzieła świąteczne. Bardzo dziękujemy rodzicom za poświęcony czas.

 

0A

9 grudnia w oddziale przedszkolnym A odbyło się wigilijne spotkanie dzieci z rodzicami, nie zabrakło również Św. Mikołaja. Przedszkolaki przygotowały przedstawienie o choince, zaśpiewały kolędy, zatańczyły również taniec. Po tych uroczych występach dzieci wraz z rodzicami  zasiedli do wspólnego stołu, częstując się ciastem, ciasteczkami oraz owocami.  Podczas wspólnego kolędowania nagle w drzwiach pojawił się Święty Mikołaj z dużym workiem wypełnionym prezentami. Dzieci przywitały Go bardzo serdecznie, zaśpiewały piosenkę, a w zamian za to zostały przez Niego hojnie obdarowane przepięknymi puzzlami. Maluchy bardzo przeżyły spotkanie z rodzicami i Świętym Mikołajem, był to dzień pełen pozytywnych przeżyć i emocji.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W KLASIE III A 

8 grudnia w klasie III A odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Rodzice wraz z dziećmi wykonali piękne ozdoby świąteczne. Praca zostały przekazane na kiermasz świąteczny, który odbył się w naszej szkolne. Podczas warsztatów, w świątecznej atmosferze śpiewaliśmy wspólnie kolędy.

 

MIKOŁAJKOWE WARSZTATY

6 grudnia uczniowie klasy 2 f oraz ich rodziny spotkali się na warsztatach bożonarodzeniowych.

 Najpierw każdy z nas mógł wykonać ozdoby świąteczne. Powstały przepiękne bombki, zimowe choinki, anioły, gwiazdy i renifery. Wszyscy i Ci mali i Ci trochę więksi wykazali się pomysłowością. Przy dźwiękach kolęd, po "ciężkiej pracy" usiedliśmy do stołu, by skosztować przepysznych, ciast, pierniczków i babeczek, przygotowanych przez mamy.  Potem, elf, który wspólnie z nami przygotowywał ozdoby, pomógł rozdać mikołajkowe prezenty. Radości nie było końca... , a świąteczne własnoręcznie wykonane prace ozdobiły nasze domy.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W OP B
Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w OPB. Piątego grudnia w miłej atmosferze odbyły się wspólne warsztaty bożonarodzeniowe. Rodzice naszych zerówkowiczów odkrywali swoje talenty plastyczne, a ich pociechy zamieniły się w prawdziwych artystów. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne ozdoby świąteczne w postaci bombek, choinek, aniołków, świeczników, bałwanków i innych, które zostały przekazane na szkolny kiermasz świąteczny i z pewnością będą wspaniałą dekoracją w domach. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony przedświąteczny czas.
 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

30 listopada uczniowie klasy III a wybrali się do Miejskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, aby odwiedzić dzieci z oddziału przedszkolnego A. Zabraliśmy ze sobą kilka niespodzianek. Uczniowie zagrali koncert flażoletowy dla przedszkolaków. Po nim dzieci z klasy III a czytały fragmenty opowiadania „Miś Padington” w ramach  Ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, w którym biorą udział przedszkolaki z klasy 0a.

Na koniec spotkania wszyscy wspólnie się bawili. Następnym razem zapraszamy przedszkolaki do naszej szkoły.

 

 ANDRZEJEK CZAS ...

W KLASIE 3c

W poniedziałek 28 listopada uczniowie klasy 3c zorganizowali klasową dyskotekę połączoną z wróżbami andrzejkowymi. Uczniowie spisali się na medal dzieląc między siebie zadania: plakaty, dekorację sali, wróżby, utwory muzyczne, poczęstunek. Nastrojową atmosferę robiły migające kule  dyskotekowe. Nie obyło się bez słodkości na stołach przygotowanych przez rodziców, za które bardzo dziękujemy.

ANDRZEJKI W KLASIE II b

30 listopada w naszej klasie odbyła się zabawa andrzejkowa. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną ,,Czary- mary” i specjalnym zaklęciem- by spełniły się wszystkie andrzejkowe wróżby. Każde dziecko przygotowało wybraną wróżbę w domu i zaprezentowało ją kolegom. Było losowanie kartek z imionami nowych kolegów i koleżanek, wróżba „Daleka podróż”, zabawy z kartami i kołem fortuny. Nie zabrakło także przepowiedni z zaczarowanego kapelusza i  no i oczywiście wróżby z butami. Na zakończenie każdy wylosował ciasteczko z wróżbą, które upiekła Oliwka K. wspólnie z mamą. Po zakończeniu wróżb wszyscy wspaniale się bawili podczas zabaw integracyjnych i tańców. Wszyscy mamy też nadzieję, że nasze wróżby się spełnią.

 

KLASA 2 C

"Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swą okaż, najmilszego dziś nam pokaż".
 Zgodnie ze starym zwyczajem klasa II c dnia 30 listopada obchodziła andrzejki. Każdy z uczniów przygotował swoją wróżbę andrzejkową, a zabawie nie było końca. 

 

0B

29 listopada dzieci z oddziału 0B wzięły udział w klasowych wróżbach i zabawach andrzejkowych. Wielu emocji dostarczyło nam przelewanie wosku, losowanie kubeczka z ukrytym przedmiotem, ustawianie butów w kierunku drzwi czy przekłuwanie serduszek z imionami. Wszyscy zaprezentowali swoje andrzejkowe stroje. Był to dzień pełen wrażeń.

KLASA 2F

29 listopada uczniowie klasy 2f i wychowawczyni, zgodnie z tradycją w wigilię św. Andrzeja zorganizowali wróżby i zabawy. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się co go czeka, na co musi uważać. Był to czas zabawy, ale także dzieci dowiedziały się o historii  tego zwyczaju. Uczniowie sami przygotowali niektóre wróżby, a Martynka upiekła pyszne ciasteczka z przepowiednią.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY A

29 listopada w oddziale przedszkolnym A zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były andrzejki.  Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików czy przekłuwania serduszek z imionami. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 

KLASA 3B i E

28 listopada w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 3 b i 3 e spotkali się na wspólnych andrzejkach. W atmosferze zabawy i tańca znalazł się czas na wróżby przygotowane przez dzieci i słodki poczęstunek. Ten dzień był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grup.

 

KLASA 3A

25 listopada o godzinie 16:30 odbyło się andrzejkowe spotkanie rodziców i dzieci w pięknie ozdobionej balonami i serpentynami sali przez rodziców. Rozpoczęliśmy od zabawy ,,Luneta''. Kolejnym zadaniem do wykonania było wybranie dowolnego koloru. Później zostały odczytane wróżby, co te kolory oznaczają. Dzieci kręciły butelką i dowiadywały się, co je czeka w przyszłości. Podczas tańca zostały wysypane balony wraz z wróżbami. Zadaniem dzieci było przebicie balonu i sprawdzenie, jaki kolor tam jest. Następna zabawa polegała na przebijaniu kartki papieru w kształcie serca z imionami dziewczynek i chłopców. Rodzice wraz z dziećmi wróżyli sobie. Później  była dyskoteka klasowa. Kolejną niespodzianką był słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W OP B

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały OP B. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25 listopada dzieci z OPB uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w bibliotece szkolnej, gdzie poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, a także uczestniczyły w przygotowanych zabawach ruchowych, konkursach, quizach oraz zgadywankach. Dzieci świetnie bawiły się przy piosenkach: „Misie szare” oraz „Gummi miś”. Misie mogły również uczestniczyć  ze swoimi właścicielami w ćwiczeniach gimnastycznych. Ten dzień  pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

 

DZIEŃ  MISIA W OP A

Dnia 25 listopada w  oddziale przedszkolnym A obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki i razem z nimi aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowo-tanecznych. Maluchy tego dnia były również na zajęciach w bibliotece szkolnej, gdzie wysłuchały historii powstania pluszowego misia.

 

WIZYTA W PRZEDSZKOLU

24 listopada uczniowie klasy II c odwiedzili dzieci z grupy VII z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w naszym mieście. Drugoklasiści zostali zaproszeni do wspólnego czytania w ramach programu „Mały miś w wielkim świecie literatury”, który ma na celu rozwijanie czytelnictwa oraz współpracę między placówkami oświatowymi. Uczennica Amelia Skowrońska przeczytała przedszkolakom książkę. Bardzo dziękujemy przedszkolakom za zaproszenie !

 

 

Wyprawa do Afryki

Dnia 24 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego A wybrały się w podróż na inny kontynent, a konkretnie - do gorącej Afryki. Maluchy dowiedziały się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Poznały żyjących tam ludzi i zwierzęta, uczestniczyły w zajęciach muzycznych z wykorzystaniem afrykańskich instrumentów poznając ich nazwy oraz budowę. Dzieci wykonały też wyjątkowe rysunki przedstawiające mieszkańców Afryki. Niestety, szybko musiały wsiadać w samolot i wracać do swoich bliskich.

 

W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Dnia 17 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego razem z kolegami z klasy 1b odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie konieczności dbania o zęby oraz o higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie po czym zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego. Wyjaśniła jak leczyć zęby oraz zaprezentowała działanie sprzętu medycznego. Każdy uczeń mógł usiąść na fotelu stomatologicznym, a na koniec otrzymał od pani pielęgniarki drobny upominek i naklejkę dzielnego pacjenta. Dzieci wykazały bardzo duże zainteresowanie pracą stomatologa. Teraz z pewnością nie będą obawiać się zgłębnika, lusterka i innych narzędzi dentystycznych używanych podczas regularnych wizyt kontrolnych. 

 

PIĘKNA I BESTIA

 

09 listopada dzieci z oddziału 0B wybrały się do teatru „Arlekin” w Łodzi na przedstawienie pt. „Piękna i Bestia”. Podczas spektaklu podziwialiśmy przepięknie wykonane lalki zawieszone na dwumetrowych niciach. Była to niezwykle pouczająca sztuka, w której zwyciężyła potęga miłości. Podczas pobytu w tym „magicznym miejscu” zachwyciło nas poruszające się i mówiące drzewo. Był to dzień pełen wrażeń.

 

WIZYTA PSZCZELARZA

3 listopada uczniowie oddziałów przedszkolnych 0A i 0B mieli okazję poznać tajniki zawodu pszczelarza. Poznaliśmy niezliczoną ilość ciekawostek z życia pszczelej rodziny. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje miód. Obejrzeliśmy z bliska, a nawet od środka ul, przymierzaliśmy strój, w jakim pszczelarz wychodzi do pasieki. Każdy z obecnych w sali mógł skosztować pszczelego przysmaku – różnych odmian miodu. Spotkanie to z pewnością nauczyło nas, jak dbać o naszych małych skrzydlatych przyjaciół.

 

WSPOMINAMY...

 

28 października, w związku ze zbliżającymi się dniami Wszystkich Świętych i Zaduszek uczniowie klasy 2 f wybrali się na cmentarz. Celem naszego wyjścia było uprzątnięcie bezimiennych, opuszczonych grobów małych dzieci. Podzieleni na grupy wyzbieraliśmy liście, wygrabiliśmy teren, ułożyliśmy krzyże z kasztanów i zapaliliśmy znicze. Była to lekcja inna niż zwykle, ale poruszająca naszą wyobraźnię i serca.

 

KLASY TRZECIE W ARLEKINIE

 

26 października klasy III c, d i e wybrały się do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi na przedstawienie w reżyserii Waldemara Wolańskiego pt. "Złodziej czasu".

Z zainteresowaniem obejrzeliśmy ponadczasową, pełną magii opowieść o przemijaniu oraz o walce dobra ze złem. Główny bohater chcąc uratować życie dziadka walczy z okrutnym złodziejem czasu.

Oprócz ciekawej i trzymającej w napięciu fabuły, spektakl zachwycił nas wyjątkową scenografią, animacjami komputerowymi oraz efektami świetlnymi. Olbrzymie mechanizmy zegarów przeniosły nas w świat wnętrza zegarów i przemijania czasu. 

 

„Jesienne surówki ” w 2d

Na dzisiejszych zajęciach, 24 października, robiliśmy surówki. Wszystkie dzieci przyniosły potrzebne produkty i narzędzia. Nasza klasa została podzielona na 6 grup.

W mojej ekipie były następujące osoby: Patryk M., Artur T., Artur S. i Wiktor J. Wszystkie grupy zrobiły bardzo smaczne surówki.

                                                                                                                                        Patryk Matera, klasa 2d

W poniedziałek druga klasa

za surówki się zabrała.

Marchew, ogórek, kapusta, sałata,

orzech włoski, miodzik –

tak ją upiększała.

Sałatkę warzywną lekko doprawili,

smak znakomity, bo skład rozmaity.

Warzywa zmieszane, zdrowe – dobrze wiecie,

wzbogacają w  witaminy nawet tych na diecie.

Czy to marchew, czy kapustka,

chętnie wskoczą Wam do brzuszka.

Bo kto często je sałatki,

ten jest piękny i gładki.

 

                                                                                                           Amelia Lubińska, klasa 2d

KLASY DRUGIE W TEATRZE NOWYM

 

20 października uczniowie z klasy 2b,d,e,f byli w Teatrze Nowym na przedstawieniu pt. "Dr Dolittle i przyjaciele". Sztuka zrealizowana była na podstawie książki H. Loftinga, którą dzieci omawiały wcześniej na zajęciach. Wszystkich zachwyciła  wspaniała gra aktorów, którzy świetnie wcielili się w role zwierząt. Naśladowanie ruchów, mowy, gestów zwierząt na pewno nie było łatwe. Uczniowie zwrócili również uwagę na rytmiczne piosenki i ciekawe kostiumy.

 

 

STRAŻACY U PRZEDSZKOLAKÓW

5 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0B gościły w swojej klasie przedstawicieli straży pożarnej. Ich kolega, Jaś, wraz ze swoim tatą zaprezentowali profesjonalną akcję ratowniczą – uwolnienie misia z płonącego budynku. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Tata Jasia udzielił odpowiedzi na bardzo wiele nurtujących przedszkolaki pytań dotyczących pracy strażaka.

Każdy mógł z bliska obejrzeć, a nawet dotknąć hełmu, węża strażackiego, aparatu oddechowego. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli trzy rodzaje stroju strażaka: koszarowy, ochronny i galowy. Było to niezwykle interesujące, pełne wrażeń spotkanie. Dziękujemy tacie Jasia za cierpliwość i poświęcony czas.

                                                                                                                                                                                                

 

ROK SZKOLNY 2015/ 2016

 

SPOTKANIE W BIBLIOTECE


6 czerwca
klasa I c udała się do Biblioteki Miejskiej w ramach tygodnia czytania „Czytam sobie w bibliotece”.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać opowiadań czytanych przez Panią policjant z aleksandrowskiego komisariatu.

 

 

DZIEŃ MATKI W 1F

 

3 czerwca uczniowie i ich mamy uczestniczyli w zajęciach otwartych zorganizowanych z okazji Dnia Matki.

Była to okazja do zaprezentowania przez pierwszaków swoich  umiejętności i wiadomości. Goście mogli

obserwować swoje pociechy podczas pracy na lekcji. Temat zajęć: "Moja mama", skłaniał uczniów do wypowiedzi

nt. wyglądu, ulubionych zajęć, marzeń swoich mam. Dzieci liczyły, rysowały, pisały, śpiewały i czytały, a mamy podziwiały,

oceniały, przytulały i dziękowały.

Były to zajęcia, podczas których wspólnie spędzony czas służył refleksji i obserwacji.

 

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II E wybrali się na pyszne lodowe desery do kawiarni „ELVIS CAFE”.

Następnie udaliśmy się na plac zabaw, gdzie mogliśmy dowolie relaksować się na ściance wspinaczkowej, huśtawkach

czy zjeżdżalniach. W parku nieoczekiwanie spotkaliśmy maskotkę - aleksandrowskiego WIEWIÓRA,

który rozdawał dzieciom lizaki i chętnie pozował do zdjęć.  Ten dzień był dla nas bardzo udany

i pełen atrakcji. Dziękujemy p. Agnieszce Nowowiejskiej oraz rodzicom za zorganizowanie imprezy dla swoich pociech.

 

Rodzice dzieci z klasy I A, zafundowali swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka, warsztaty w pizzerii Presto. 
Dzieciaki samodzielnie formowałyciasto na pizzę a następnie komponowały ją według własnych preferencji smakowych. 
Z uwagi na duże rozmiary pizzy, każde z dzieci mogłopodzielić się własnym wypiekiem z rodzicami w domu.

 

Dzień Dziecka klasa I E świętowała w kawiarni "Elvis Cafe". Rodzice zafundowali swoim milusińskim lodowe pucharki. 
To był przyjemny spacer pod opieką wychowawcy - A.Papki oraz mamy -p. E.Grabarczyk zakończony słodkim poczęstunkiem.

 

WYCIECZKA DO ZOO

 

Dzieci z klasy I A uczestniczyły 23 maja w zajęciach dydaktycznych, organizowanych w łódzkim ZOO.

Tematyka zajęć nawiązywała do Dnia Matki.

Dzieci obserwowały rodziny różnych zwierząt i dowiedziały się o roli matki,

w wychowywaniu poszczególnych gatunków.

 

 

WIOSENNY OGRÓDEK

W kwietniu uczniowie klas Ie oraz If założyli wiosenny ogródek.

W doniczkach na oknie zostały zasiane nagietki, lawenda, koperek i posadzone cebulki żonkili.

Dzieci miały możliwość obserwowania ich kiełkowania, wzrostu i pikowania do skrzynki.

Dowiadywały się, czego rośliny potrzebują do wzrostu.

W maju uczniowie klasy Ie dołożyły do ogródka uprawę szczypioru z cebuli. Kiedy wyrósł, został wykorzystany do zrobienia

kanapek z twarożkiem. Wspólne, zdrowe drugie śniadanie ze szczypiorkiem

z własnej uprawy wszystkim bardzo smakowało.

 

 

PIERWSZAKI W BIBLIOTECE

Dzieci z klasy I A po raz kolejny brały udział w zajęciach czytelniczych,

przygotowanych przez pracownice Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim.

W maju dzieci poznawały bohaterów związanych z tematyką piracką w literaturze dziecięcej.

Wysłuchały opowiadania, poszukiwały skarbu zgodnie ze wskazówki na mapie, kreowały ruchem rejs żaglowcem.

 Uczniowie wraz w wychowawcą dziękują za interesujące zajęcia.

 

 

Zdrowo na wiosnę

 

Uprawa szczypiorku i rzeżuchy  to przysłowiowa "bułka z masłem" dla uczniów klasy III c! Ale po co to robić? Po to, aby się dobrze odżywiać i być zdrowym.  Zamiast jeść chipsy lepiej zrobić sobie kanapkę ze szczypiorem, rzeżuchą, pomidorem, ogórkiem. Do zrobienia kanapek używamy oczywiście pełnoziarnistego pieczywa. Takie pyszności polecamy wszystkim uczniom naszej szkoły!

 

 

WYCIECZKA DO TEATRU NOWEGO

 

W dniu 21 kwietnia uczniowie klas trzecich wyruszyli na wycieczkę do Teatru Nowego, aby obejrzeć spektakl, pt. „Doktor Dolittle” oraz wspólnie przeżyć przygody tytułowego bohatera i jego przyjaciół. Dzięki wspaniałej scenografii wszyscy mieli okazję odnaleźć się na otwartym oceanie, przenieść się w dziewicze tereny Afryki i obserwować zaangażowanie lekarza oraz jego zwierząt w ratowanie, ogarniętych tajemniczą epidemią, małp. Większość widowni zachwyciły zaprezentowane kostiumy aktorów – wielobarwność „upierzenia” Polinezji, zielonkawy koloryt Krokodyla. Wiele emocji wzbudziło nagłe uwięzienie głównych postaci przez okrutnego władcę Jolliginki oraz ucieczka przez dżunglę. Największy aplauz wznieciło pojawienie się na scenie ożywionego, prawdziwego psiaka, który zastąpił przez moment aktora odgrywającego rolę Jippa. Uczniowie, którzy zapoznali się z treścią omawianej lektury w mig spostrzegli różnice występujące w tekście oraz zaprezentowane zdarzenia w czasie przedstawienia.

 

II a - WYCIECZKA DO BANKU

 

20 kwietnia uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Łódzkim. Zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej. Następnie dowiedzieliśmy się co to jest konto i jakie są sposoby na oszczędzanie. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda i na czym polega praca w banku. Mama Szymona pokazała nam jak wygląda bankomat od środka. Każdy z nas mógł za pomocą maszynki do liczenia przeliczyć pieniądze. Widzieliśmy jak wypłaca się banknoty z karty.

Panie przygotowały dla nas konkurs dotyczący prezentacji. Każdy wygrał super nagrody.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.

 

KLASY 1E I 1F W TEATRZE

15 kwietnia uczniowie klasy 1e i 1f pojechali na przedstawienie pt. "Piękna i bestia" do teatru Arlekin. Wyjazd związany był z tematyką zajęć przeprowadzaną w tym czasie. Uczniowie mogli utrwalić pojęcia dotyczące teatru lalkowego, podziwiać dekorację, grę aktorów. Wszyscy zastosowali się do zasad obowiązujących kulturalnego widza teatru.

 

WITAMY WIOSNĘ

12 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 1d zamienili się w aktorów i pokazali swoje talenty recytatorskie. Wcielili się w zwierzątka zwiastujące wiosnę, by serdecznie ją powitać.

Kunszt aktorski możecie podziwiać oglądając krótki filmik z tego występu na youtube.com wpisując https://youtu.be/olRZ3w0yKwY

 

W POSZUKIWANIU WIOSNY

Uczniowie klasy 1 d byli na wybrali się na spacer w poszukiwaniu wiosny.

 

„Warsztaty Słowosfery – krzewienie czytelnictwa wśród dzieci "

W dniu 6 kwietnia w klasie III b odbyły się warsztaty literacko-czytelnicze, poprowadzone przez właściciela jednej z księgarni w naszym mieście p Marcina Wojtaszczyka.  Na zajęciach uczniowie zostali zapoznani z procesem powstawania książki, od myśli i obrazów w głowie autora, przez redakcję, ilustrację, skład, aż do momentu, gdy książka trafia do rąk czytelnika. Efektem warsztatów było zrozumienie w jaki sposób praca zespołu przy tworzeniu książki, może się przekładać na korzyści  płynące z jej czytania. Dzieci w sposób ciekawy i obrazowy przekonały się, że książka to przygoda,  droga w głąb naszej wyobraźni, która potrafi zaczarować nasze spojrzenie na świat.

 

 

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W MDK

 

Dnia 6 kwietnia oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim na spektakl pod tytułem „Czy to Ty czy to ja?”. Akcja odbywała się na scenie, która przedstawiała chatkę w lesie. Spektakl był bardzo humorystyczny i interesujący. Przedstawienie opowiadało o wakacyjnej przygodzie dwóch przyjaciół. Dzieci w skupieniu i z dużym zainteresowaniem oglądały sztukę.

 

ZAJĘCIA KREATYWNE W 1D

Przy wprowadzaniu głosek miękkich ń i ni w klasie 1d odbyły się kreatywne zajęcia techniczne, gdzie uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne koniki.

A teraz...wio koniku, a jak się postarasz...

to zabierzesz nas w daleką podróż.

 

Z WIZYTĄ W TEATRZE
23 marca uczniowie klasy 1b i 1c pojechali na przedstawienie pt. „Kot w butach” do Baśniowej Kawiarenki.
Mogli posłuchać historii o mądrym i sprytnym kocie oraz o jego towarzyszu Janku. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły,

 a największą atrakcją jak zwykle okazała się zabawa marionetkami sycylijskimi.

 

WARSZTATY WIELKANOCNE W II A

21 marca w klasie II a odbyły się warsztaty wielkanocne. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali piękne pisanki, kurczaczki oraz kartki świąteczne.

Wykonane prace zostały przekazane na kiermasz wielkanocny w naszej szkole.

 

W POSZUKIWANIU WIOSNY

18 marca uczniowie klasy I c wybrali się na wycieczkę. Znudzeni codzienną rutyną postanowili poszukać oznak zbliżającej się wiosny.

Przy okazji szukania krokusów znaleźli również symbole zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

DZIEŃ DZIEWCZYNY I CHŁOPAKA

10 marca uczniowie klasy 1f obchodzili klasowy dzień dziewczyny i chłopaka. Najpierw dziewczynki i chłopcy obdarowali się wzajemnie drobnymi prezentami. Następnie wszyscy skosztowali przepysznych babeczek  z "niespodzianką" przygotowanych przez p. Chudzik. Później wychowawca przeprowadził zabawy integrujące zespół klasowy.

 

W LEGOLANDZIE

Dzieci z klasy I A uczestniczyły w zajęciach w Legolandzie. Tworzyły konstrukcje z użyciem klocków, ale musiały wykazać się umiejętnością tworzenia określonych figur geometrycznych i posługiwania się liczebnikami w zakresie 16. Jak widać na zamieszczonych zdjęciach stworzyły matematyczne miasto i świetnie wykonały zadanie matematyczne.


 

PROGRAM- ZDROWE NIETRUDNE

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy II a przystąpili do programu ,,Zdrowe nietrudne''. Dzieci otrzymały od sponsora programu pyszne zdrowe wafelki ryżowe. Na pierwszych zajęciach rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania. Uczniowie wykonali piramidę zdrowego żywienia. Utrwalali poznane wiadomości poprzez wypełnianie kart pracy. Był ogłoszony konkurs,, Wycinanka Zdrowe - nietrudne''. Uczniowie przygotowali prace na konkurs i je wysłaliśmy. Teraz czekamy na wyniki. Niedługo kolejne zajęcia z programu Zdrowe nietrudne. Dzieciom bardzo podobała się lekcja.

 

 

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE III c

W tym roku bal karnawałowy w klasie III c odbył się 5 lutego. Wszyscy bawili się znakomicie.  Muzyka zachęcała do szalonej zabawy. Uczniowie tańczyli w parach, osobno lub całą grupą. Śpiewali teksty słyszanych hitów. Zabawę urozmaicały ciekawe konkursy przygotowane przez uczniów. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską, napić, jak i również zrobić pamiątkowe zdjęcie. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć.  Zmęczeni, ale uśmiechnięci uczniowie wrócili do domu.  Za przygotowanie poczęstunku serdecznie dziękujemy rodzicom.

 

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

 

Po raz drugi – tym razem w styczniu – w ramach akcji: "Rodzice czytają dzieciom" w klasie III c gościła  p. Beata Pawlak. Tym razem mama Wiktorii czytała dzieciom książkę pt.: „Szary domek" autorstwa Katarzyny Szestak z ilustracjami Natalii Jabłońskiej – laureatek konkursu  „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.  
Bohaterem książki jest mały domek - zupełnie niezwykły, bo mający uczucia. Jest inny niż wszystkie domki w okolicy. Zaprzyjaźnia się z wiatrem, przyjmuje pod swój dach gości. Ta magiczna o
powieść tak pobudziła wyobraźnię uczniów, że p. Beata zostawiła nam książkę w klasie, a dzieci czytają ją sobie nawzajem, aby poznać jej zakończenie.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W 0A

 

W oddziale przedszkolnym A odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Dla kochanych gości dzieci razem z panią przygotowały poczęstunek oraz program artystyczny.

Dziadkowie opuścili sale z drobnymi upominkami i uśmiechami na twarzach.
 

 

I A W BIBLIOTECE

 

4 lutego uczniowie klasy I A, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną,

na temat: "Detektywi jako bohaterowi książek dla dzieci". 

Dzieci wysłuchały fragmentów książek, rozpoznawały popularne postacie literackie, określały cech specyficzne dla profesji, rozwiązywały zagadki detektywistyczne.

 

 

KLASA ID I IIE W TEATRZE WIELKIM


22 stycznia uczniowie klasy Id i IIe uczestniczyły w przepięknym balecie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, wystawionym w dwóch aktach.
Balet oparty na starej, najbardziej znanej i mocno wzruszającej baśni braci Grimm. Opowiada o księżniczce, której ojciec, po śmierci żony, postanawia ponownie się ożenić. Jego nowa królowa, pragnie zagarnąć dla siebie całe królestwo. Nie dopuszcza do siebie myśli, że może nie być całkowicie doskonała. Uważa, że jej pasierbica ma zadatki na wyrośnięcie na naprawdę śliczną kobietę. Postanawia pozbyć się konkurencji. Wyrzucona z zamku królewna, po długiej, trudnej i niebezpiecznej podróży trafia do domu siedmiu krasnoludków, w których każdy widz może znaleźć cechy samego siebie. Mimo, iż dziewczynka zjada zatrute jabłko, cała historia dobrze się kończy.
Wszyscy byli bardzo zachwyceni nie tylko osiągnięciami baletowymi aktorów, ale również strojami i przepiękną muzyką.
 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzieci w klasy I A bardzo wesoło obchodziły, święto swoich babć i dziadków. Recytowały dla nich wiersze, śpiewały piosenki i pląsały przy muzyce. Wręczały również misternie przygotowane laurki wraz z szczerymi życzeniami. Goście mogli również przy kawie i herbacie degustować przygotowane przez rodziców ciasta, którym bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

KARNAWAŁ I TAŃCE

 

We wtorek 19 stycznia uczniowie klas I i dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. "karnawałowe tańce". Była to wędrówka po stolicach świata, w których królowały walc, menuet, polka, samba, czardasz. Muzycy filharmonii grali i śpiewali znane utwory taneczne.

 

 

WIGILIA W KLASIE II E

Hej kolęda, kolęda….. już od samego rana 22 grudnia w całej szkole, panował nastrój świąteczny. Tego dnia również w naszej klasie odbyła się klasowa wigilia podczas,  której dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie piękne życzenia  świąteczne, śpiewaliśmy kolędy i graliśmy na flażoletach. Zapracowany Mikołaj zostawił nam za drzwiami prezenty, które sprawiły nam wiele radości. Dziękujemy rodzicom  za przygotowanie poczęstunku p. Agnieszce Nowowiejskiej, Monice Bugajny  i Annie Wojtkowskiej.

 

Wigilia w klasie III b

 

Przed przerwą świąteczną 22 grudnia odbyła się w naszej klasie uroczystość wigilijna. Uczniowie wcześniej obejrzeli przepiękne „Jasełka” przygotowane przez kolegów z naszej szkoły, co wprowadziło nas  w nastrój radosnej i tajemniczej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Przypomnieliśmy też sobie nasze polskie tradycje, związane z magią tych świąt, na podstawie wierszy ciekawostek, opowiadań. Dzieląc się opłatkiem, życzyliśmy sobie wiele dobrego . Pamiętaliśmy też, o naszej koleżance Martynce, przygotowując dla niej kartkę świąteczną, życząc jej powrotu do zdrowia. Wszyscy niecierpliwie czekali na prezenty, a ponieważ w tym roku szczególnie lubimy czytanie, każdy otrzymał przygodową książkę od Mikołaja. Wielką atrakcją okazały się samodzielnie wykonane przez uczniów prezenty, w ramach mikołajkowego losowania. To były prawdziwe niespodzianki !!! Dziękujemy też mamom za  upieczone dla nas pyszne, czekoladowe babeczki.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE II A

 

We wtorek 22 grudnia w klasie II a odbyły  się zajęcia otwarte dla rodziców ,,Boże Narodzenie''.

Uczniowie rozwiązywali świąteczne zadania matematyczne.
Układali z rozsypanek  zdania o tradycjach bożonarodzeniowych.

Grali kolędy na flażoletach oraz śpiewali piosenkę o świętach.

Po zajęciach odbyła się wigilia klasowa, na której rodzice wspólnie z dziećmi dzielili się opłatkiem,

składali sobie życzenia  i śpiewali kolędy. Dzieci otrzymały prezenty, które przygotował Mikołaj.
Dziękujemy rodzicom  za przygotowanie pysznego poczęstunku i dekoracji na świątecznym stole.

 

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE I A

22 grudnia dzieci z klasy I A, przedstawiły program słowno- muzyczny, przygotowany dla swoich rodziców.

 Odwiedził je również Mikołaj, obdarzając prezentami.

 

WIGILIA W KLASIE III C

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły prezentując tradycyjne jasełka. Po jasełkach wzięliśmy udział w klasowej wigilii. Uroczystość rozpoczęliśmy od przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. W klasie panowała świąteczna atmosfera. Było również wspólne kolędowanie i prezenty od Mikołaja. Zadowoleni udaliśmy się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2016 w pełni sił i z nową energią do nauki.

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM B

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci.

22 grudnia występy w wykonaniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego wprawiły uczestników

spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Dzieci przygotowały przedstawienie, a kochani rodzice smaczny

 i słodki poczęstunek. Mikołaj też o nas nie zapomniał. Było zabawnie, słodko z niespodziankami.

 

WIGILIA W I E

 

Ostatni dzień przed feriami świątecznymi upłynął w klasie I e w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

Po obejrzeniu szkolnych jasełek, dzieci miały klasowe spotkanie wigilijne. Mamy przygotowały

pięknie klasę, udekorowały stoły i zaopatrzyły je w tradycyjne świąteczne słodkości. Po złożeniu sobie życzeń,

odśpiewaniu kolęd i pastorałek oraz zjedzeniu słodyczy, wszystkich czekała niespodzianka:

do klasy zawitał św. Mikołaj. Okazało się, że na prezenty zasłużyli wszyscy.

Było wiele radości z rozpakowywania podarków. Na koniec życzyliśmy sobie "wesołych świąt"

i pożegnaliśmy się wiedząc, że spotkamy się już w nowym roku.

Podziękowania należą się paniom Elżbiecie Grabarczyk i Jolancie Serafin oraz państwu Jasiaczykom

za przygotowanie klasowej uroczystości.

WIGILIA W KLASIE I C

21 grudnia w klasie I c odbyło się spotkanie wigilijne. Przygotowywaliśmy się do niego
od dłuższego czasu. Każdy z uczniów wziął udział w przedstawieniu. Dzięki czemu zaproszeni goście,

czyli nasi rodzice, mogli podziwiać nasze zmagania aktorskie. Postanowiliśmy również, zrobić rodzicom niespodziankę

i wspólnie przygotowaliśmy dla nich kule śniegowe. Nie zabrakło też Mikołaja, który obdarował nas wspaniałymi prezentami.

WIGILIA W II C

22 grudnia uczniowie klasy IIc spotkali się przy wigilijnym stole. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia

na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wszyscy uczniowie wzięli udział w świątecznym quizie

przygotowanym specjalnie na tą okazję. Główną wygraną były oczywiście prezenty.

Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców.

Po spotkaniu przy świątecznym stole wzięliśmy udział w przedstawieniu jasełkowym

grając na flażoletach wybrane kolędy.

 

 

WIGILIA W II B

22 grudnia zebraliśmy się, aby wspólnie spędzić chwile w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie.

Podzieliliśmy się opłatkiem, zagraliśmy na flażoletach i zaśpiewaliśmy kolędy, a dzięki naszym mamom mogliśmy

skosztować słodkości przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie klasowej wigilii dla p. M. Adamowskiej, M. Sztiber i A. Urbańczyk

 

„MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWA W 1D”


Dnia 15 grudnia w stołówce szkolnej odbyła się impreza integracyjna pt. „Mikołajkowe szaleństwa”. Celem spotkania było pogłębienie współpracy uczniów klasy 1d z rodzicami. Na początku każdy musiał wybrać sobie kolorową kartkę i zapisać na niej swoje imię. Kolory posłużyły do podziału na odpowiednie grupy. Przy dźwiękach świątecznych melodii rodzice i ich pociechy wykonywały poszczególne zadania: obrysowanie na zielonej kartce dłoni, wycięcie i stworzenie świątecznego drzewka, wykonanie ozdób choinkowych (mikołajków, kwiatów, wróżek, śnieżynek, łańcuchów).
Przerywnikiem w zadaniach były tańce integracyjne: Speckerin, Swing w uliczce, Bastringlo. Kiedy rodzice przygotowywali swoje ozdoby do pokazu, dzieci wzięły udział w zabawie z krzesłami. Radości było co nie miara. Konkurencję wygrały dwie dziewczynki.
Po tych fascynujących zmaganiach przyszedł czas na poczęstunek. Rodzice oraz szczęśliwe i zadowolone dzieci zajadały się pysznymi ciastkami, przygotowanymi przez Trójkę Klasową, której bardzo dziękujemy.
Na koniec spotkania każda rodzina wybrała sobie po jednej ozdobie z każdego stolika, by powiesić w domu na choince.
Szkoda tylko, że nie wszyscy rodzice i ich dzieci mogli wziąć udział w imprezie. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie odbędzie się ze wszystkimi.

 

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

W grudniu w klasie III c rozpoczęła się akcja: "Rodzice czytają dzieciom". Po raz pierwszy 14 grudnia p. Beata Pawlak – mama Wiktorii – czytała dzieciom książkę pt.: „Lwica Uanga" Kamila Giżyckiego.  To zbiór opowiadań o zwierzętach afrykańskich. Trzecioklasiści wysłuchali opowiadania o słoniątku, które uratowało życie chłopcu i wykonali do niego ilustrację. Mamy nadzieję na obopólną korzyść z tych działań. Z jednej strony dzieci zostaną zachęcone do czytania, z drugiej natomiast strony rodzice będą mieli okazję zapoznać dzieci ze swoimi ulubionymi książkami.

 

 

KLASA II A NA POCZCIE
Uczniowie klasy II a postanowili wziąć udział w akcji Wysyłamy kartki dla Kamilka na terenie naszego miasta.
Dzieci przygotowały piękne kartki świąteczne z życzeniami dla chłopca.

14 grudnia uczniowie wybrali się na pocztę i  tam wysłali kartki.

Dowiedzieli się, jakie znaczki należy przyklejać na listy, jaka jest ich cena  i jak należy  je  ważyć.
Wycieczka była udana i upłynęła w miłej atmosferze. Następnego dnia dowiedzieli się od mamy Kamilka,

że kartki trafiły do jego domu.

Jeszcze raz życzymy Ci Kamilku wszystkiego najlepszego ,a także dużo zdrówka.


 

KLASY PIERWSZE W TEATRZE

16 grudnia uczniowie klasy 1a 1b 1c poczuli prawdziwą magię świąt, za sprawą wizyty w teatrze Arlekin.
„Pastorałka dla Woła i osła” była powieścią o tym jak tytułowi bohaterowie
w Wigilię  zniechęceni ciężką pracą i ludźmi, dochodzą do wniosku, że na świecie zapanuje szczęście dopiero wtedy, gdy bydlęta przejmą władzę.

 

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

8 grudnia w klasie II A odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe.
Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby świąteczne i kartki. Prace zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole.

W miłej atmosferze upłynął czas dzieciom i rodzicom.

 

 

 

MIKOŁAJKI W FIGLORAJU

W poniedziałek 07.12.2015 z okazji Mikołajek dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw „Alexland" w Aleksandrowie Łódzkim. W sali zabaw dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek oraz wielu labiryntów. Z wielką chęcią korzystały również z mini pojazdów, czy dmuchanych skakańców,. Zadowolone, lekko zmęczone i pełne wrażeń wróciły do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.
 

 

ANDRZEJKI W GRUPIE OA

Dnia 30.11 w oddziale przedszkolnym, w grupie A odbyła się zabawa Andrzejkowa, przebiegała ona w atmosferze wróżb i magii. Dzieci mogły wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, oraz jaki zawód zdobędą w przyszłości, odbyły się również konkursy. W grupie były tańce i wiele zabaw ruchowych. Na koniec dnia każdy mógł poczęstować się cukierkiem z wróżbą.

 

W ŚWIECIE KOLORÓW

Pod koniec listopada uczniowie i rodzice z klasy 1f uczestniczyli w zabawie integrującej " W świecie kolorów". Wszyscy udali się w podróż do nieznanej krainy, w której panował wybrany kolor. Zespoły tworzyły wspólnie stroje, okrzyki, plakaty. Odbył się turniej tańca, pokaz mody i zawody sportowe. Ruch, taniec, muzyka, działania plastyczne sprzyjały rozmowom, zabawie i bliższemu poznaniu. Taki właśnie był cel spotkania.

 

 

ANDRZEJKI W III C

Uczniowie klasy III c z niecierpliwością oczekiwali na ten niezwykły andrzejkowy dzień – dzień wróżb połączony z tańcami. Chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki. Były również wróżby –przygotowane przez dzieci oraz  poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wrócili do domu.

 

   

 

Andrzejkowy wieczór wróżb i zabaw w klasie III b

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą, spotkali się dnia 27 listopada po zajęciach lekcyjnych, aby zgodnie z polską tradycją  spędzić czas na wspólnych wróżbach i zabawie. Klasa zmieniła swój wystrój i charakter. Uczniowie w grupach prezentowali przygotowane przez siebie wróżby, a była ich wielka różnorodność: wróżby z kart, kubeczków, kolory, losy z zawodami, serca z imionami, wróżby z kostkami, księga tajemniczych pytań. Dużą przyjemnością były babeczki i ciasteczka z przepowiedniami, które pomogli przygotować rodzice. Po zabawach związanych z przewidywaniem przyszłości, przy blasku świec, każdy pomyślał o swoim życzeniu. Niech się spełni! Potem świeczki zgasły i rozpoczęły się tańce i śpiewy  przy dyskotekowych rytmach . Zmęczeni , ale w dobrych humorach, uczniowie wrócili do domów pod opieka rodziców, pełni andrzejkowych wrażeń.

P.S  Nasza koleżanka Amelka Dudzińska zgłosiła swoją wróżbę do konkursu Radia Żak, na najbardziej kreatywną wróżbę andrzejkową i wygrała bilety do filharmonii na koncert. Cieszymy się i gratulujemy!                                                                   

 

  

 

Dalej, dalej, siostry wiedźmy,

Czarodziejski krąg zawiedźmy

Ot tak, ot tak, ot tak;

Trzykroć tak i trzykroć wspak,

Trzykroć jeszcze do dziewięciu:

Pst! — już po zaklęciu.

                                                                                          Wiliam Shakespeare

30 listopada w klasie I c odbył się magiczny dzień  pełen wróżb. Każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Wróżka Hermenegilda przepowiadała przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą kart, wosku, andrzejkowych serc oraz butów. Zabawa była udana.

 

„ŚWIĘTY ANDRZEJU DAJ ZNAĆ CO SIĘ ZE MNĄ BĘDZIE DZIAĆ?” 

ANDRZEJKI W KLASIE II C

 

27 listopada uczniowie klasy II c zorganizowali spotkanie andrzejkowe. Wszyscy uczestnicy spotkania chcieli wiedzieć, co czeka ich w przeszłości.  Zabawie we wróżenie towarzyszyła dobra i skoczna muzyka oraz przepyszne ciasto upieczone przez rodziców. Z wróżb z ciastka, z czapki oraz z wróżb kwiatowych wszyscy uczestnicy tego spotkania mogli dowiedzieć się jak ma na imię ich sympatia, na jaką ocenę mogą liczyć oraz jaki zawód będą wykonywać w przeszłości. Wszystkim dopisywały humory.

 

 

ANDRZEJKOWE  SZALEŃSTWA  W II d

Według wierzeń ludowych, w wigilię Świętego Andrzeja uchylają się wrota do nieznanej przyszłości.  Postanowiliśmy wykorzystać tę niecodzienną okazję i  za pomocą różnorodnych wróżb przygotowanych  przez chętnych uczniów sprawdzić  co nas czeka w nadchodzącym roku. W przerwach między wróżbami był czas na tańce oraz słodki poczęstunek.  Wszyscy świetnie się bawili.

 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI W ODDZIALE "B"

 

27 listopada rodzice wraz z dziećmi z oddziału B uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych.

Wspólnie z dziećmi wykonywali świąteczne ozdoby. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Z różnych materiałów plastycznych i nie tylko, zostały wyczarowane piękne choinki, bombki i bałwanki. Wszystkie wykonane prace będzie można obejrzeć na kiermaszu bożonarodzeniowym  w szkole. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

 

"ŚWINKI TRZY - W PINOKIO"

 

W listopadzie uczniowie klasy 1 d,e,f byli w teatrze Pinokio na przedstawieniu pt. "Świnki trzy". Spektakl łączył elementy aktorskie z lalkowymi. Prowadzony był w konwencji "dzikiego zachodu", z muzyką w stylu country wykonywaną na żywo przez artystów teatru.  Był to nasz pierwszy wyjazd, który pokazał, że dzieci są zainteresowane sztuką teatralną i zachowują się poprawnie.

 

 

BAŚNIOWA KAWIARENKA

 

W piątek 20 listopada uczniowie z klasy I A uczestniczyli w prapremierze Baśniowej Kawiarenki

przedstawiającej baśń "Chiński cesarz i żaba". Dzieci dowiedziały się o sposobie inscenizowania w teatrze cieni.

Poza zwyczajowym poczęstunkiem, który zawsze oferuje kawiarenka,

dzieci otrzymały również chińskie ciasteczko z wróżbą.

 

 

KLASY TRZECIE W TEATRZE WIELKIM

13 listopada uczniowie klas trzecich obejrzeli w Teatrze Wielkim w Łodzi kolejną wersję wzruszającej historii dziewczynki nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki, która dzięki pomocy dobrej wróżki zostaje wybranką serca księcia. Opowiedziana tańcem historia Kopciuszka jest pełna dowcipu i humoru. W roli macochy i złych sióstr mogliśmy zobaczyć zabawny występ trzech mężczyzn. Bardzo podobały nam się niezwykle ciekawe pomysły inscenizacyjne. Z przyjemnością wrócimy tu jeszcze nie raz.

 

ZDROWO I WESOŁO w II a

 

Dzieci z klasy II a rozmawiały na zajęciach o zdrowym odżywianiu. W ramach zajęć wykonali jesienne sałatki owocowe. Wybraliśmy się także do sklepu ze zdrową żywnością. Dowiedzieliśmy się, jakie są zdrowe przekąski i jakie produkty w takim sklepie możemy kupić.

Każda z grup wykonała plakat - gazetkę ,, Zdrowa żywność''

 

 

OWOCOWA I E"

Drugiego listopada 2015 r. uczniowie klasy I e robili na zajęciach sałatkę owocową. Dzieci przygotowały w domu owoce (umyły, obrały, rozdrobniły),

 a w klasie je wymieszaliśmy, doprawiliśmy sokiem z cytryny i jogurtem. Omówione zostały walory odżywcze owoców

oraz  ich znaczenie w codziennym jadłospisie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na kulturę spożywania posiłków.
 Tego dnia dzieci miały bardzo zdrowy deser, prawdziwą "bombę witamin". Mamy nadzieję, że będzie to częsta praktyka w przygotowywaniu  posiłków.


                                                                   

ZDROWO I HaLLOWEEN'GOWO W KL. I F

 

30 października uczniowie klasy 1f przygotowali sałatki owocowe, wykorzystując owoce egzotyczne i polskie jabłka oraz gruszki.  Zajęcia były prowadzone w ramach projektu "Owoce i i warzywa w szkole". Tego dnia dzieci miały też halloween'gową niespodziankę przygotowaną przez Stasia i jego mamę.

Były to przepyszne babeczki.

 

jesienny spacer

 

W ostatnich dniach października uczniowie klasy 1d 1e 1f podziwiali uroki "złotej polskiej jesieni". Podczas spaceru dzieci rozpoznawały drzewa, określały barwy liści i aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, naśladując wirujące liście, tworząc kolorowy dywan itp. Dzieci, wszystkimi zmysłami, mogły poczuć zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie.

 

 

Święto Marchewki 

 w klasie III B

Uczniowie klasy III B z entuzjazmem zareagowali na zorganizowany w naszej szkole w dniu  21października „Dzień Marchewki”. Świadczyły o tym między innymi stroje lub jego elementy w pięknym , pomarańczowym kolorze. Na zajęciach lekcyjnych obejrzano prezentację dotyczącą zdrowotnych walorów tego popularnego warzywa. Uczniowie ze starszych klas podzielili się z nami dodatkowymi ciekawostkami na jego temat. Dziewczynki były zainteresowane informacją o wykorzystaniu marchewki do produkcji perfum. Po rozwiązaniu krzyżówek i narysowaniu portretów marchewki, nadszedł czas na degustację smakowitych, pachnących babeczek  oraz  ciasteczek  i ciast, naturalnie marchewkowych. Te pyszności przygotowały dla wszystkich dzieci  mama Oli, Szymona i Mai i ciocia Klaudii,  z pomocą dzieci oczywiście.  Na tablicy znalazło się jeszcze wiele ciekawych przepisów na rozmaite potrawy z marchewką w roli głównej, podpowiedzianych przez rodziców. Chrupiąc to zdrowe warzywo, żałowaliśmy , że ten wesoły dzień tak szybko nam minął.

 

 w klasie II A


Uczniowie klasy II a uczestniczyli wspólnie z innymi dziećmi w obchodach Dnia Marchewki. Prezentowali przygotowane wspólnie z rodzicami przepisy na ciasto marchewkowe. Wykonali gazetkę okolicznościową, wycinali z papieru wesołe marchewki. Na zajęciach rozwiązywały quiz i wzbogaciły wiadomości na temat wartości odżywczych tego warzywa. Mama Wiktora przygotowała dla wszystkich dzieci pyszne marchewki, które dzieci zjadły z wielkim apetytem

 

 

Zdrowo i kolorowo w 2 c

Uczniowie klasy 2c wykonali na lekcjach sałatki owocowe i warzywne według własnego przepisu. Samodzielnie dobrali się w grupy i zdecydowali jakich produktów będą potrzebowali do przygotowania zdrowych sałatek. W czwartek - 8 października sala lekcyjna zamieniła się w wielką salę kuchenną, a smakowite zapachy rozeszły się po całej szkole. Wszyscy pracowali wytrwale i twórczo, chętnie wymieniali się potrzebnymi produktami. Degustacja przygotowanych sałatek była potwierdzeniem  zdolności kulinarnych,  jakimi wykazali się wszyscy uczniowie. To był bardzo "smaczny" dzień.

 

  

KLASY DRUGIE W TEATRZE NOWYM

 

7 października klasy drugie były w Teatrze Nowym w Łodzi na przedstawieniu "Doktor Dolittle i przyjaciele". Spektakl oparty na motywach lektury Hugo Loftinga pt."Doktor Dolittle i jego zwierzęta" bardzo podobał się wszystkim dzieciom. Kolorowe kostiumy, wspaniała gra aktorów oraz wesoła muzyka sprawiły, że wszyscy widzowie przeżyli wspaniałą i pełną przygód podróż w głąb Afryki.  Najbardziej zaskakującym momentem przedstawienia było pojawienie się na scenie prawdziwego psa.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA NAJMŁODSZYCH

W dniu 18 września Oddziały A i B w atmosferze emocjonalnego zaangażowania włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w grupach zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Przedszkolaki były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu i zapełnianiu worków. "Uzbrojeni" w rękawice ochronne i plastikowe worki na śmieci przemierzały teren szkolny. Wszystkie zapełnione worki wspólnie włożyliśmy do wielkiego kontenera na odpady.

 Dzieci dokładnie wykonały swoje zadanie i zostały odznaczone orderem "Przyjaciela Przyrody".

 

 

ROK SZKOLNY 2014/ 2015

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W oddziałach przedszkolnych, odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach działań Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Na ostatnim spotkaniu dzieci wysłuchały baśni filozoficznej czytanej przez dyrektora szkoły Jolantę Mistrzak.

 

 

 

DZIEŃ RODZINY W KLASIE III c

 

W dniu 19 czerwca rodzice i dzieci z klasy III c świętowali wspólnie Dzień Mamy i Taty. Spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych, aby wszyscy rodzice mogli dotrzeć na tę uroczystość. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy, pani Anny Papki, przygotowały występ, na który składały się wiersze, piosenki oraz inscenizacje  o mamie i tacie. Odbyły się także konkursy dla dzieci i rodziców mające na celu pokazanie tego, jak rodziny dobrze znają własne upodobania. Rodzice odgadywali wierszowane zagadki o swoich pociechach. Okazało się ,że bardzo dobrze znają swoje dzieci.  Na zakończenie wszyscy mieli możliwość porozmawiać i wymienić wrażenia przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku.

 

 

RODZINA JEST MOIM NAJWIĘKSZYM BOGACTWEM

 

12 czerwca uczniowie klasy 3a i ich rodzice spotkali się z okazji Dnia Rodziny.

Na początku dzieci zaprezentowały montaż słowno- muzyczny,

 w którym podziękowały rodzicom za ich wsparcie, miłość i troskę. Wręczyli przygotowane upominki.

Następnie wychowawca przeprowadził quizy.Dotyczyły one zamiłowań, upodobań, każdego członka rodziny.

Wskazywano ulubione potrawy, filmy, zabawki, wybierano kreację dla mamy, auto dla taty.

Na wielu twarzach widać było radość, gdy odpowiedzi były zgodne i trafione.

Na koniec był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Impreza była czasem spędzonym wspólnie z rodziną, inspirowała do rozmów, integrowała zespół.

 

MECZ W KLASIE IA

 

12 czerwca na boisku szkolnym odbył się mecz piłki nożnej. Dzieci wraz z rodzicami brali aktywnie udział.

Dziewczynki z mamami kibicowały, a chłopcy z tatusiami grali.

Odbyła się tylko pierwsza połowa meczu, ponieważ przegonił nas deszcz. Była super zabawa.

 

DZIEŃ RODZINY W KLASIE I A

 

9 czerwca w klasie Ia odbyło się spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Rodzice oglądali zajęcia.

Dzieci aktywnie brały w nich udział. Zaproszeni goście wspólnie z dziećmi rozwiązywali testy,

a później wysłuchali koncertu flażoletowego i usłyszeli wesołe piosenki. Była super zabawa.

 

FIGLORAJ

 

8 czerwca dzieci z działów przedszkolnych A i B wybrały się do ALEXLADNU.
Ciekawe i barwne zjeżdżalnie z piłeczkami, trampolina, przejścia po tunelach, samochody i mnóstwo kolorowych zabawek to wszystko stworzone po to, by przedszkolaki wesoło spędziły czas wraz ze swoimi rówieśnikami i wychowawcami.

 

W ZOO

Dzieci z oddziału przedszkolnego C uczestniczyły w zajęciach na ścieżce dydaktycznej łódzkiego ZOO. Jak co roku dowiedziały się wiele ciekawostek z życia zwierząt egzotycznych, obserwowały ich karmienie i zachowania charakterystyczne dla poszczególnych gatunków. Wzięły również udział w zajęciach przystosowawczych pandy właściwej. Jak co roku mogły też "pohasać" na placu zabaw.

 

Dzień Dziecka w II c

Uczniowie klasy II c z okazji Dnia Dziecka wybrali się na wycieczkę do Rudy Bugaj. Po raz drugi odwiedziliśmy naszą koleżankę Kingę. Był czas na ognisko i pieczenie kiełbasek oraz na zabawy. Byliśmy również na spacerze. Dotarliśmy nad staw, gdzie obserwowaliśmy kaczki ze swoimi dziećmi. Karmiliśmy młode kaczuszki. Widzieliśmy też łabędzicę w gnieździe. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy bawili się doskonale. Oprócz humorów dopisała również pogoda.

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za zorganizowanie wyjazdu!

Dzień Matki w II c

28 maja był dla uczniów klasy II c dniem bardzo uroczystym. Tego dnia klasa była pełna dzieci i mam. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Złożyli swoim mamom serdeczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki i upominki – mydełka.

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.

 

 

DZIEŃ MAMY W I C

 

28 czerwca, uczniowie klasy I c gościli na zajęciach swoje mamy. Niezwykli goście mieli okazję zobaczyć swoje pociechy podczas pracy na lekcji.

Dzieci przygotowały dla swoich mam koncert flażoletowy, piosenki i wiersz. Wykonały i wręczyły laurki z życzeniami.

 

W TEATRZE

        Dzieci z oddziału przedszkolnego C uczestniczyły w interaktywnym spektaklu, wystawionym przez Teatr "Pinokio" pt. "Pokolorowanki".

Aktorzy włączali je do aktywnego udziału w spektaklu oraz umożliwiali odkrywanie świata kolorów poprzez zabawy z barwami i światłem. Spektakl odkrywa świat z perspektywy naturalnej potrzeby do zabawy i potrzeb poznawczych dziecka.

 

W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W czwartek 14 maja uczniowie z klasy Ie uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim. Uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami obowiązującymi w bibliotece, wysłuchali opowiadania z książki Danuty Zawadzkiej pt.”Wyczyny Bartka Koniczyny”, oglądały różne rodzaje książek i czasopism, a na koniec odpoczywały z ogromnym misiem – maskotką biblioteki.

 

Jedzenie ma znaczenie
Uczniowie klasy II c już po raz drugi wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Ośrodku Działań Ekologicznych „ŹRÓDŁA”.

Tym razem były to warsztaty o zdrowym odżywianiu. Podczas zajęć uczniowie poznali zalety prawidłowego odżywiania.

Dowiedzieli się również, jakie produkty powinni spożywać. Poznali pochodzenie produktów, które trafiają na nasz stół. Wspólnie przygotowali piramidę żywieniową.

 

Klasa I c z wizytą w  Bibliotece Publicznej
Dnia 12 maja uczniowie klasy I c odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Podczas lekcji bibliotecznej wysłuchaliśmy ciekawego fragmentu książki, obejrzeliśmy najciekawsze pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży.

Pani bibliotekarka opowiedziała nam o regulaminie wypożyczalni oraz o zasadach panujących w bibliotece.

Rozmawialiśmy  o rodzajach książek, o ich szanowaniu i o korzyściach płynących z czytania książek.


 

 

ODWIEDZINY
 

27 kwietnia oddział przedszkolny A wybrał się do Miejskiego Przedszkola nr 1 w odwiedziny.

 Dzieci mogły razem się pobawić i zwiedzić placówkę. Po zabawach i pląsach przyszedł czas na poczęstunek oraz na wspólne szaleństwa w ogrodzie przedszkolnym.

„ZORRO” W TEATRZE MUZYCZNYM

19 marca klasy I e i III b pojechały do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie pt. „ZORRO”. Głównym bohaterem jest ZORRO - człowiek w czarnej masce i ujmującym uśmiechem, który ze szpadą w ręku staje w obronie uciskanych. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Zachwyciły nas szalone rytmy flamenco, energiczna muzyka, popisy taneczne i piękne kostiumy. Zabawne i pełne humoru sytuacje oraz gadający koń to niewątpliwie atuty tego przedstawienia. Polecamy!

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU DO TEATRU MUZYCZNEGO

       Dnia 19 marca (czwartek) odbyła się wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie pt. ,,Zorro”.

     Głównymi bohaterami byli: Diego, który przebierał się za Zorro, Bernardo i Esmeralda oraz Łapacz Bajek. To właśnie on wprowadził nas w świat Zorro. Sztuka rozpoczęła się od tego, że Diego przyjechał do rodzinnego miasta – California. Na peronie spotkał Bernarda – swojego ucznia z dawnych lat. Od niego dowiedział się, że zły kapitan Monastario, wykupuje od biednych ibogatych ludzi wsie i ich domy. Zabiera bydło i zboża oraz owoce ich ciężkiej pracy. Ojciec opowiada swojemu synowi Diego o tajemniczym bohaterze Zorro. Diego postanawia przebierać się za Zorro i ocalić ludzi przed kapitanem Monastario. Na końcu wydaje się, że Zorro, to tak naprawdę Diego.

     Spektakl bardzo mi się podobał. Kostiumy były prześliczne, a aktorzy pięknie śpiewali. Polecam wszystkim, którzy tego nie oglądali. Sama chętnie obejrzałabym to jeszcze raz.

 

Urszula Grzelczyk 3b  

WARSZTATY WIELKANOCNE

30 marca w klasie I a odbyły się warsztaty wielkanocne. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali piękne pisanki, kurczaczki oraz kartki świąteczne.

 

KLASA 3A I 3C W TEATRZE

W marcu uczniowie klasy 3a i 3c wraz z wychowawczyniami udali się do Teatru Lalkowego Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. "Złodziej czasu". Już na początku, wszystkich zachwyciło odnowione wnętrze teatru, ciekawe i przyjazne aranżacje. Spektakl okazał się klasyczną baśnią, w której jest trochę czaru, magii i gdzie zwycięża dobro. Przede wszystkim jednak mówił o przemijającym czasie, o tym, że nie wolno go marnować na rzeczy mało istotne. Dzieci mogły zobaczyć wykorzystanie różnych rodzajów lalek, wspaniałą pracę animatorów. Po obejrzeniu widowiska trudno było wrócić do rzeczywistości

 

 

Gry i zabawy kreatywne w II b

Grupa uczniów z klasy II b, brała udział w trakcie pierwszego semestru bieżącego roku szkolnego w  zajęciach, które pozwalają na trenowanie u nich ważnych umiejętności związanych z twórczym myśleniem i działaniem. Plan zajęć oparty był na lekcjach twórczości  i publikacjach prof. K.Szmidta, który specjalizuje się w problematyce metodyki wychowania twórczego dzieci i młodzieży.

        Na zajęciach uczniowie uczyli się tzw. myślenia dywergencyjnego, rozwiązując problemy otwarte, mające wiele poprawnych, dobrych lub oczekiwanych rozwiązań. Uczyli się kojarzenia i myślenia przez analogię, wykorzystując wyobraźnię w codziennych sytuacjach. Wykonywali ciekawe prace plastyczne. Przy zabawach z użyciem kart kreatywnych doskonalili kompetencje językowe i umiejętność wypowiadania się. Rozwijali zdolność prawidłowej komunikacji i zrozumienia między sobą oraz liczenia się z odczuciami innych osób. Nabywali umiejętności radzenia sobie z wielostronną oceną. Dobra atmosfera i liczna frekwencja uczniów  na zajęciach pozytywnie wpłynęła   na klimat grupowy, charakteryzujący się wzajemną życzliwością i kształcącą zabawą. Zajęcia będą kontynuowane w drugim semestrze tego roku szkolnego.

                                                                                                       Anna Badura

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

26 stycznia gościliśmy w oddziale przedszkolnym A miłych gości. To dla Nich śpiewaliśmy głośno piosenki i recytowaliśmy prosto z serca wiersze oraz składaliśmy im życzenia. Obdarowaliśmy ich własnoręcznie zrobionymi „Aniołkami Szczęścia” i oczywiście zaprosiliśmy ich do wspólnego biesiadowania, zabaw, konkursów i pląsów.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wasze wspaniałe serca, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.

 

 

23 stycznia w klasie I A odbył się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci przygotowały przedstawienie oraz poczęstunek.

 Zaproszeni goście otrzymali bukiety kwiatów oraz gazetkę "Pierwszaczek".

Czas upłynął w miłym i wesołym towarzystwie.

 

W BIBLIOTECE

18 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych A i B w ramach działań związanych z udziałem w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom wzięły udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w naszym mieście. Tematem spotkania były: „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe”.

 

KLASOWE WIGILIE

  18 grudnia w oddziale przedszkolnym A odbyło się spotkanie choinkowe. Zaproszonymi gośćmi byli nasi rodzice, którzy mogli podziwiać zdolności aktorskie swoich dzieci,

 w montażu słowno-muzycznym poświęconym świętom. Podczas spotkania przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonywały „makaronowe choinki”. Zarówno dzieci jak ich rodzice mieli wiele pomysłów, i z wielką ochotą wspólnie pracowali nad własnymi choinkami.

W tak podniosłej chwili nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który przyniósł ze sobą wór prezentów.

 

 

W grudniu dzieci z oddziału przedszkolnego C, uczestniczyły wraz ze swoim rodzicami

w spotkaniu bożonarodzeniowym. Zaprezentowały materiał słowno- muzyczny, otrzymały prezenty

od Mikołaja i wręczyły rodzicom, samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe.

 

 

19 grudnia uczniowie klasy III c brali udział w uroczystej klasowej wigilii. W uroczystym nastroju, po obejrzeniu szkolnych jasełek, dzieci złożyły sobie życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem. Przy tradycyjnie nakrytym stole ( z siankiem, białym obrusem, świecami) wszyscy próbowali bożonarodzeniowych przysmaków - pierogów, słodkości

i  opowiadali o swoich planach na ferie świąteczne. Odśpiewano kolędy i nadszedł czas na poszukanie prezentów pod choinką.

Przygotowaniem wigilii zajęły się mamy z "trójki"klasowej: panie A.Wieczorek, A. Rosińska i M. Dobroniak oraz inne mamy, które piekły ciasta i kupowały pozostałe produkty.

W radosnym nastroju dzieci rozstały się z wychowawczynią, A. Papka, na wiele dni ferii.

 

 

   19 grudnia odbyła się klasowa uroczystość wigilijna w II b. Uczniowie podzieleni na grupy, otrzymali list od Mikołaja, który obiecał im prezenty – niespodzianki. Zanim jednak miało to nastąpić, uczniowie poproszeni zostali o zrealizowanie zadań, co z pewnością ucieszyłoby nadawcę listu. Wszyscy chętnie przystąpili do działania. Wkrótce każda z grup zaprezentowała efekty swojej pracy. Wyróżniono polskie tradycje związane z wieczerzą wigilijną. Ozdobiono choinki według podanej instrukcji. Na koniec każda z grup zaśpiewała wybraną przez siebie kolędę. To wszystko wpłynęło na świąteczną atmosferę, która zapanowała w klasie.

Przy uroczyście ozdobionym stole nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Mikołaj, który obserwował z zainteresowaniem wszystkie dzieci, obdarował je wyczekiwanymi prezentami. Wielka radość zapanowała w klasie II b.

To był wyjątkowy dzień.

 

 

18 grudnia uczniowie klasy II c usiedli przy wigilijnym stole. Podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia oraz wspólnie śpiewali kolędy. Dużą radość sprawiło im dekorowanie pierników upieczonych przez mamy. Każdy zabrał do domu swoje ciasteczka. Dzieci bardzo ucieszyły się z wizyty Mikołaja, który przyniósł do klasy wór pełen prezentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie wigilijnego spotkania.

 

 

Hej, kolęda, kolęda…  zabrzmiało 18 grudnia w klasie I e. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zasiedli do wigilijnego stołu przygotowanego przez rodziców oraz  panie: Agnieszkę Nowowiejską, Sławę Doniak i Monikę Bugajnę . Były kolędy, opłatek i życzenia.  

Największą atrakcją był wesoły Mikołaj z workiem prezentów, którego długo musieliśmy wołać, aż w końcu zapukał do drzwi naszej klasy.

 

 

Dzień 18 grudnia był dla uczniów  klasy I c dniem szczególnym i uroczystym. Wszyscy usiedliśmy przy wigilijnym stole, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia. Rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, śpiewaliśmy kolędy.  Mikołaj przydźwigał ogromny worek z prezentami.

 Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.   

 

18 grudnia w klasie I b od samego rana zapanowała niezwykle świąteczna atmosfera. W sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, a dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu zastawionego słodkimi pysznościami przygotowanymi przez mamy. 

 Przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składanie serdecznych życzeń i na przybycie wielkiego przyjaciela dzieci- świętego Mikołaja. Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

 

18 grudnia dzieci z klasy I d otrzymały niezwykły list. Nadawcą listu był Święty Mikołaj, który zaproponował im wykonanie kilku zadań.

W nagrodę za wykonanie zadań obiecał niespodziankę. Dzieci  dzieliły się opłatkiem i składały sobie świąteczne życzenia, śpiewały kolędy, piekły ciasto z bakaliami, podpisywały angielskimi słówkami  elementy choinki, tańczyły taniec Mikołaja.  W przerwach pomiędzy zadaniami był czas na próbowanie świątecznych pyszności przygotowanych przez mamy. Okazało się, że Mikołaj zadowolony był z wykonanych przez dzieci zadań, ponieważ dostarczył do klasy dwa wielkie worki z prezentami. Wszyscy się bardzo ucieszyli.

Dziękujemy rodzicom za wigilijne pyszności oraz paniom Dorocie Kacprzak, Wioletcie Kowalskiej i Anecie Jaśkiewicz  za pomoc w przygotowaniu spotkania.

 

 

OWOCE i WARZYWA W SZKOLE – Skąd się wzięło śniadanie?

W trakcie zajęć uczniowie klasy II c próbowali odpowiedzieć na pytania:

  •  Skąd się wzięło śniadanie?

  • Dlaczego każdy dzień powinniśmy od niego zacząć?

  • Jakie zdrowe produkty powinny znaleźć się na talerzu podczas śniadania?

Sposobnością  do zastosowania w praktyce zdobytej wiedzy było spotkanie z okazji urodzin Bartka i Kamila, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej klasy.

Bawiliśmy się dobrze - własnoręcznie przygotowaliśmy kanapki z naszych krajowych produktów.

Były smaczne i na pewno zdrowe!

 

 

 

SPOTKANIE Z ZORRO

10 grudnia klasy Ic i Id miały okazję obejrzeć musical pt. "Zorro" przygotowany przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Wszyscy podziwiali przepiękną choreografię, kolorowe stroje i ciekawą scenografię.  Dodatkowym atutem przedstawienia były dowcipne dialogi i zabawne sytuacje z Gamoniowatym sierżantem Garcia  i mówiącymi koniami. 

Autorem libretta i reżyserem spektaklu jest znany aktor Jacek Bończyk. Muzykę napisał Zbigniew Krzywański - gitarzysta i kompozytor zespołu Republika.

 

W grudniu klasy II a, b, c obejrzały w Teatrze Muzycznym w Łodzi musical dla dzieci, którego bohaterem jest Zorro. Z ogromną przyjemnością oglądaliśmy popisy zespołu wokalno – tanecznego. Bardzo podobały nam się konie, które mówią. Oglądając spektakl przekonaliśmy się, że na zło nie można pozostać obojętnym.

Gdy nie można walczyć jak lew, trzeba walczyć jak lis – tak jak Zorro. Każdy z nas może być jak on. Wystarczy odwaga, sprawiedliwość i chęci. To miłe przedpołudnie zawdzięczamy naszym kochanym rodzicom, którzy sprawili nam mikołajkowy prezent. Dziękujemy im bardzo serdecznie.
  

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

 

8 grudnia w klasie I a odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby świąteczne, które

przekazano na kiermasz świąteczny. Czas upłynął w miłej atmosferze.

 

 

 

II KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ CHOINKĘ

 

Dzieci z klasy Ia ubierały choinkę w jednej z głównych alei w parku.

Bardzo nam się to podobało.

 

 

Świąteczne spotkanie w klasie 3a

5 grudnia w klasie 3a odbyło się świąteczne spotkanie. Najpierw dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem tworzyli świąteczne ozdoby. Można było zrobić bombki, anioły, choinki, gwiazdki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i starannością. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej, przypominający polskie tradycje i zwyczaje. Potem, przy dźwiękach kolęd wszyscy usiedli do stołu, by skosztować smakołyków przygotowanych przez mamy. Był to czas na rozmowę, wspólny śpiew i refleksję. Oczywiście na zakończenie wigilii były prezenty przygotowane przez każde dziecko.

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy zorganizowaniu spotkania.      

                                                                

BAŚNIOWA KAWIARENKA

4 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych A i B były na spektaklu „Baśniowej Kawiarenki” pt. „Lokomotywa - podróż z J. Tuwimem”.

Przedszkolaki usłyszały znane wiersze autora oraz wzięły udział w inscenizacji jednej z nich.

Andrzejkowe wróżby i bajanie,

Ciekawe, co też się w przyszłości stanie.

 

Dnia 28 listopada w klasie II b odbyły się zajęcia poświęcone tradycjom andrzejkowym. Jako źródło informacji  na ten temat posłużyła Encyklopedia Tradycji Polskich. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy w sześciu grupach przygotowali wróżby, przy których bawiła się cała klasa. Największym powodzeniem cieszyły się  ciasteczka z przepowiedniami, które upiekli rodzice z pomocą dzieci. Były też przeróżne wróżby z losami oraz rzuty monetą do czarodziejskiej miski. Atmosferę tajemniczości zapewniły ciekawe dekoracje wykonane przez uczniów oraz lampiony ze świeczkami. Przepowiednie i wróżby na przyszłość  wywołały  radosny nastrój

i wprawiły w dobry humor wszystkich uczestników.

 

 

DLACZEGO SŁONIE MAJĄ TRĄBY?

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego C brały udział w spektaklu „Baśniowej Kawiarenki” pt. „Dlaczego słonie mają trąby?” wg bajek R. Kiplinga.

Mogły też samodzielnie „ożywiać” lalki teatralne wcielając się w role głównych bohaterów spektaklu.

 

 

 

OWOCE i WARZYWA W SZKOLE – Czy wiesz, co jesz?

 

Uczniowie klasy II c w trakcie zajęć edukacyjnych poznali zasady prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz wzbogacili swoją wiedzę na temat owoców  i warzyw. Dowiedzieli się, jakie produkty są źródłem cennych składników potrzebnych ludzkiemu organizmowi i dlaczego należy jak najmniej jeść słodyczy. Sporządzili surówki z owoców i warzyw sezonowych, a następnie odbyła się ich degustacja. Uczniowie chętnie jedli własnoręcznie przygotowane sałatki. Dokonali również wyboru najciekawszej kompozycji smakowej. Zapadła również decyzja o konieczności powtórzenia takich zajęć.

Wychowawca - B. Dziedzic

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

W oddziale przedszkolnym C odbyły się wróżby andrzejkowe w towarzystwie rodziców dzieci. Dzieci dowiedziały się, co je czeka w najbliżej i dalszej przyszłości i kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż i jaki zdobędzie zawód. Rodzice wspólnie z dziećmi odtańczyli czarodziejskie tańce i mogli polatać na miotle. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory.

Mama Konrada (w ramach spotkań organizowanych przez kampanię Cała Polska Czyta Dzieciom) przeczytała dzieciom wiersz, z którego mogły się dowiedzieć o popularnych wróżbach andrzejkowych.

ANDRZEJKI W KLASIE I C

W tym dniu sala lekcyjna została zamieniona w „salę wróżb”. To dziewczęta i chłopcy z klasy I c zadbali o magiczny nastrój. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne ciasteczka, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej przepowiedni ukrytej w cukierku. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM A


Tego dnia każde dziecko przyszło do sali ze swoim pluszowym misiem. Podczas całego dnia przedszkolakom towarzyszyły ich ulubione maskotki.  Dzieci ćwiczyły z misiami, tańczyły oraz robiły misiowe masażyki.  W bibliotece z innymi dziećmi miały okazje przypomnieć sobie znane misie z bajek: Misia Uszatek, Kubusia Puchatka, Misia Jogi, Misia Colargola. Na koniec dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że są przyjaciółmi misiów i zawsze będą o nie dbać.
„Z okazji święta pluszowego Misia
My dzieci z grupy Promyki
Przyrzekamy, że zawsze przytulać
Będziemy wszystkie misie,
Krzywdy im zrobić nie damy
I pamiętać o nich zawsze będziemy”


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA W KLASACH TRZECICH

20 listopada uczniowie wszystkich  klas trzecich spotkali się na wspólnej dyskotece andrzejkowej. Każda klasa przygotowała wróżby. Uczestnikom zabawy magia liczb, znaków i imion wyznaczyła przyszłość. Spotkanie było udane, wszyscy tańczyli, śpiewali i wesoło spędzili czas.

WARSZTATY CERAMICZNE

Dzieci z oddziału przedszkolnego C brały udział w warsztatach ceramicznych w pracowni „Pod Jamnikiem”, prowadzonych przez Panią Agatę Olszacką. Mogły lepić prace według wskazówek i własnego pomysłu. Obecnie oczekują na wypał, aby samodzielnie pomalować własne dzieła.

W BIBLIOTECE

W ramach działań związanych z udziałem w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, dzieci z oddziału przedszkolnego C uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Łódzkim. Z zaciekawieniem wysłuchały baśni, jak i przeglądały nietypowe pozycje z księgozbioru.

Wizyta u Kingi

W piękny wrześniowy dzień wybraliśmy się do naszej koleżanki Kingi na Rudę Bugaj. Razem obchodziliśmy jej dzień urodzin. Było ognisko, zabawy ruchowe, mecz piłki nożnej i spacer po lesie. Uczyliśmy się, jak wspólnie spędzać czas. Z wyprawy wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Uczniowie kl. II c