OGŁOSZENIA

Rok szkolny 2017/2018

DRZWI OTWARTE W CZWÓRCE

 

1 marca 2018 roku w godz. 17.00-19.00

W programie między innymi:

punktor

 występy naszych uczniów,

punktor

gry i zabawy dla najmłodszych,

punktor

prezentacje tematyczne

punktor

i konsultacje ze specjalistami.

Serdecznie zapraszamy

 

PROGRAMY , PROJEKTY I AKCJE REALIZOWANE W SZKOLE 2017/2018

Szanowni Rodzice,

rozpoczynamy rekrutację/zapisy do oddziału przedszkolnego i klas I na rok szkolny 2018/2019.

Zasady postępowania rekrutacyjnego:

oddział przedszkolny -

klasy pierwsze -

 

Jestem kumplem

 „Jestem kumplem” to ogólnoszkolna akcja, która miała na celu upowszechnić i przypomnieć wszystkim uczniom zasady prawidłowego zachowania. W ramach tegorocznych działań Sieci Szkół Promujących Zdrowie, pragnęliśmy zwrócić uwagę na pozytywne cechy charakteru i właściwe postępowanie koleżeńskie. Cieszymy się, że wielu uczniów zechciało narysować pozytywne emotikonki, które tak lubimy przesyłać. Mamy nadzieję, że dzięki nim wszyscy uczniowie będą kształtować takie  zachowania rówieśnicze, którymi zasłużą  sobie na piękną buźkę.

 

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

 

W środę 24 stycznia biblioteka szkolna zaprosiła najmłodszych czytelników
z klas I-III na zagadki oraz wiersze o tematyce zimowej, które uczniowie z koła czytelniczego w składzie: Dawid Cieślak, Urszula Grzelczyk, Luiza Kubala
i Julianna Wieczorek czytali na długich przerwach obiadowych. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną pt: „Bezpieczne ferie zimowe” przygotowaną przez Maję Grabarczyk i Antoninę Ługowską. Tematyka zimowa zagościła również w oddziale przedszkolnym. Uczniowie z koła czytelniczego pod kierunkiem bibliotekarza poprowadzili zajęcia poświęcone bezpiecznym zabawom w czasie ferii.

 

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W SP3

 

19 stycznia  uczniowie klasy 3d i koła flażoletowego gościli w Zespole Szkół Sportowych na koncercie kolęd i pastorałek.  Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć kolędy w wykonaniu dzieci oraz rodzin śpiewających. Imprezie towarzyszyły również występy uczniów na instrumentach: gra na skrzypcach czy gitarach. Nasi uczniowie zagrali i zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz pastorałkę „Skrzypi wóz”. Zaprezentowane utwory bardzo się wszystkim podobały. Na koniec spotkania p. dyrektor Ilona Zinser podziękowała dzieciom i rodzicom za występy, a przede wszystkim zaproszonym gościom, czyli uczniom SP4. Organizatorzy wręczyli drobne upominki występującym.

Występ uczniów SP4

 

Wyniki konkursu "Bezpieczna szkoła"


Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za włożoną pracę, zaangażowanie i gratuluję udanych prac.
W konkursie dla klas I-III na najlepszy wiersz wygrali:
I miejsce - Lena Becht, kl. IIa,
II miejsce - Zosia Niewiadomska kl. IIIa,
III miejsce - Adam Nieradka kl. IIIe.
W konkursie dla klas IV-VII na najlepszą animację komputerową:
I miejsce zajęli ex aequo

- Maciej Dworaczek, kl. VIIa oraz Oliwier Kalecki, kl. VIIa,
II miejsce - Zuzanna Papis, kl. VIa.

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

14 stycznia  roku po raz 26 grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w tym finale. Dzieci z klasy IIIc zaprezentowały swoje zdolności muzyczne na aleksandrowskiej scenie. Na aukcję wykonały piękną antyramę z autografami. Nasze dzieło zostało wylicytowane wysoko. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wspólną zabawę
i niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują!!!

Poza trzecioklasistami dzielnie wspierali Orkiestrę również starsi uczniowie naszej szkoły, którzy w ramach wolontariatu zbierali pieniądze w naszym mieście. Serdecznie dziękujemy:

Julii Majchrzyckiej, Filipowi Chudzikowi, Kindze Berenc, Igorowi Ziąbce, Lidii Grzegory, Anicie Antczak, Urszuli Grzelczyk, Julii Biniaszczyk, Mai Grabarczyk, Jakubowi Pietrzakowi, Adamowi Cieślakowi, Oliwii Rogowskiej, Patrycji Czechowicz oraz Piotrowi Czechowiczowi .

Opiekun- Izabela Andrysiak

OPŁATY ZA OBIADY - LUTY

Zdrowych, pogodnych i pełnych radości
świąt Bożego Narodzenia,
a także wielu wspaniałych chwil
i spełnienia marzeń w Nowym Roku!

 

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz proboszcz ks. kan. Gabriel Kołodziej obejrzeli przepiękne i wzruszające jasełka. W każdej klasie odbyły się wigilie, na których zgodnie z tradycją składano życzenia, śpiewano kolędy i cieszono się z odwiedzin św. Mikołaja.  film

Zbiórka dla CARITAS Polska

Grudzień, a zwłaszcza przedświąteczny okres to czas szczególnej troski o potrzebujących. W tym roku po raz pierwszy wolontariusze z naszej szkoły (ponad 20 uczniów z klas IV-VII), wzięli udział w akcji „Tak, pomagam” organizowanej przez CARITAS POLSKA. W jednym z aleksandrowskich supermarketów, w dniach 8 i 9 grudnia, nasi uczniowie zbierali żywność długoterminową, która trafiła do paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej gminy. Ponadto, Samorząd Uczniowski przekazał 100 zł z pieniędzy uzbieranych podczas szkolnej dyskoteki na zakup żywności przeznaczonej na zbiórkę. Zakupów dokonali sami wolontariusze, wybierając odpowiednie produkty ze sklepowych półek. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zbiórki.

W grudniową, cudną noc
staniemy przy stajence.
W grudniową cudną noc
złączymy nasze ręce.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

Uczniowie klasy 3d i 3f udali się z wizytą do podopiecznych Wrzosu oraz emerytowanych nauczycieli naszego miasta. W trakcie spotkań dzieci zaprezentowały świąteczny program artystyczny. Choć do Bożego Narodzenie zostało jeszcze parę dni, zebrani mogli poczuć czar i urok związany z grudniowymi świętami. Mali artyści opowiedzieli o betlejemskiej historii, sprzed ponad 2000 lat, przypomnieli o polskich tradycjach i rodzinnej atmosferze. Złożyli najserdeczniejsze życzenie oraz przekazali drobne upominki. W trakcie tych spotkań było wzruszenie, nadzieja i ...wspólne kolędowanie.  film

ŚWIĘTO SZKOŁY

 

11 grudnia odbyło się Święto naszej Szkoły. Na hali zebrali się zaproszeni goście p. Iwona Dąbek, p.Dyrektor Jolanta Mistrzak , nauczyciele, pracownicy i uczniowie. W części artystycznej zaprezentował się zespół flażoletowy, zespół taneczny oraz uczniowie. Mogliśmy obejrzeć także przedstawienie w języku niemieckim, które przygotowała klasa VIIA.

Z okazji uroczystości został przeprowadzony konkurs dla uczniów klas I-III ,,Kartka z życia szkoły oraz dla uczniów klas IV-VII ,,Album z życia szkoły. Podczas spotkania zostały wręczone przez Panią Dyrektor dyplomy oraz nagrody.

SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Amelia Kopczacka, Kalina Kopczacka oraz Przemysław Tkacz wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi. Mottem konkursu była myśl ks. Jana Twardowskiego „I pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem”. Konkurs został przeprowadzony w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii VII klas I miejsce zajęły: Amelia i Kalina Kopczackie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"OLIMPUS"
Serdecznie gratuluję uczestnikom uzyskanych wyników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej "Olimpus":
Matematyka- kl.4
Paulina Makowska - 210 pkt - Dyplom laureata
Matematyka - kl.6
Michał Lichwała - 216 pkt - Dyplom laureata
Matematyka - kl. 7
Dominika Bekalarska - 218pkt - Dyplom laureata

 

„Jaś i Małgosia na tropie”.

W okresie od września do listopada sześćdziesięcioro uczniów z klasy 4b i 4c uczestniczyło w programie Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. Dzieci spotykały się w ramach godzin wychowawczych z prowadzącymi na zajęciach tematycznych. Głównym celem programu jest opóźnienie momentu, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol. Działania takie mogą przynieść szersze efekty profilaktyczne. Podsumowaniem programu było wspólne spotkanie uczniów, rodziców i prowadzących na Wieczorze Jasia i Małgosi. Dzieci przedstawiły przygotowane przez siebie prezentacje, dotyczące zagadnień związanych z alkoholem. Prace spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem.

BIEG Z MIKOŁAJEM

6 grudnia pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym 10.  Biegu z Mikołajem. Wszyscy ubrani w czerwone czapki najpierw tańczyli w wielkim korowodzie na rynku miejskim, a później, po krótkiej rozgrzewce gonili Mikołaja po parku. W międzyczasie można było wziąć udział w konkursach lub rozgrzać  się ciepłą czekoladą.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 

6 i 7 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić  przygotowane ozdoby przez rodziców i uczniów naszej szkoły. Choinki, świeczniki, pierniczki, renifery i bombki ozdabiały korytarz naszej szkoły. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem, już pierwszego dnia większość ozdób została sprzedana. Dziękujemy wszystkim , którzy przygotowali świąteczne dekoracje, a także włączyli się w ich  sprzedaż. 

W górę serca

Kolejny raz Samorząd Uczniowski nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Sursum Corda, które wspiera osoby chore i niepełnosprawne. Sprzedawane przez przedstawicieli SU „świąteczne kartki dobroczynne” znalazły nowych właścicieli, a my mogliśmy przekazać na cele charytatywne 90 złotych.

Dziękujemy za Waszą pomoc.

 

Misio dla Jasia

 

W tym roku przyłączyliśmy się do akcji „Misio dla Jasia” organizowanej przez Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta w Aleksandrowie Łódzkim. Zebrane zabawki trafią do świątecznych paczek dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Łódzkim. Mnóstwo dzieci i rodziców włączyło się w zbiórkę, przynosząc wiele pięknych zabawek (pluszaków, gier planszowych, lalek, książeczek, samochodów, i innych). Odzew szkolnej społeczności przerósł nasze oczekiwania. Z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc. Mamy nadzieję, że na twarzy nie jednego dziecka pojawi się uśmiech na widok otrzymanej zabawki

 

 

GMINNY KONKURS „MOJA POLSKA – POLSCY PODRÓŻNICY I ODKRYWCY

 

Podczas IX edycji Gminnego Konkursu „Moja Polska – polscy podróżnicy i odkrywcy”, drużyna szóstoklasistów z naszej szkoły w składzie:

 Michał Lichwała VIa, Urszula Grzelczyk VIb oraz Zuzanna Dobroniak VIc,

zajęła I miejsce. Uczniowie wykazali się wiedzą z kilku dziedzin: literatury, historii, geografii, sztuki. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu byli polscy podróżnicy i odkrywcy – i te zagadnienia nasza drużyna miała opanowane do perfekcji.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

DZIEŃ KREDKI W KLASACH PIERWSZYCH

22 listopada w naszej szkole uczniowie klas pierwszych obchodzili Dzień Kredki. Z tej okazji wcześniej został ogłoszony konkurs plastyczny pt: ,,Kredka- mój przyjaciel''. Wyniki  konkursu zostały podane tego dnia. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które brały udział. Na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody.

Dzieci, które były na zajęciach w świetlicy brały udział w grach i zabawach związanych z kredkami.  Uczniowie słuchali piosenek o kredkach i uczyli się je śpiewać. Wykonane zostały papierowe kredki oraz odbył się  konkurs temperowanie kredek na czas. Organizator- Sylwia Chyła-Brzeska.

Bądźmy dla siebie życzliwi,

rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

 

Pod takim hasłem przebiegał w tym roku w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. 21 listopada uczniowie spotkali się, aby wysłuchać najważniejszych informacji o tym dniu. Przypomnieli sobie, że należy propagować wzajemny szacunek, tolerancję, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

Na drzewie życzliwości dzieci pisały ciepłe słowa dla innych, hasła związane z życzliwością, a do skrzynki trafiły kartki z pozdrowieniami dla wielu uczniów z różnych klas -wszystkie odnalazły swoich  adresatów. Miłym zakończeniem dnia było wspólne zaśpiewanie piosenki ,,Możesz wszystko”.

 

ŚPIEWANKI PATRIOTYCZNE

20 listopada z okazji Tygodnia Patriotycznego, w naszej szkole, jak co roku, klasy I-III i oddział przedszkolny uczestniczyły w Śpiewankach Patriotycznych.  Na początek wszystkich przywitały klasy Ia i IIId, które przedstawiły historię Polski na przestrzeni dziejów, od Mieszka I po czasy współczesne. Następnie uczennica  Marta Kocik zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania. Tego dnia każda z klas miała okazję zaprezentowania się w pieśniach patriotycznych wcześniej przygotowanych w klasach z nauczycielami.  Były to: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli Ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „Pierwsza kadrowa” oraz wspólnie odśpiewały „Płynie Wisła, płynie” ,  „Jesteśmy Polką i Polakiem”.  Podczas spotkania nie zabrakło wiersza Władysława Bełzy pt. „Katechizm małego Polaka, czyli kto ty jesteś?” oraz Mazurka Dąbrowskiego. Tego dnia szkoła rozbrzmiewała  pieśniami patriotycznymi. Było pięknie i uroczyście i czuć było ducha polskości. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film o polskich symbolach narodowych pt.”Kto ty jesteś?”.  Spotkanie było bardo udane. Uroczystość przygotowały:I.Onopa, E.Kania.

,,Kocham Cię, Polsko!”

  99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole w poniedziałek, 20 listopada . Uczniowie klasy IV b i VI c przypomnieli zgromadzonym na sali widzom historię 123 niewoli, przedstawili dzieje walki o wolność od powstania pod wodzą Kościuszki, przez powstanie listopadowe, styczniowe, po I wojnę światową i odrodzenie polskiej państwowości. W ciekawej formie tworzenia okolicznościowej wystawki podkreślili znaczenie dla Polaków symboli narodowych i patriotyzmu naszych przodków.  Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja ilustrująca historyczne wydarzenia,  a także pieśni legionowe wykonane przez szkolny zespół muzyczny.

Uroczystość przygotowały: H. Koralewska, I. Kraska, A. Ośniecka, A. Walczewska-Wojtulska.

 

Festiwal Twórczości Juliana Tuwima

 

Dziewczynki z Oddziału Przedszkolnego: Alicja Skonieczka, Zuzia Kuźmińska, Julia Jabłońska, Amelka Łukasiak, Oliwia Wasielewska, Julia Kozłowska, Julia Salwa i Marita Pułapa wzięły udział w Festiwalu Twórczości Juliana Tuwima, organizowanym 15 listopada przez Miejskie Przedszkole nr 2.
Zaprezentowały publiczności wiersz ,,Bambo” w wersji reggae . Świetnie sobie dały radę, pomimo wcześniejszej tremy. Otrzymały podziękowania od organizatorów, dyplomy i upominek dla całej grupy.

jesienna kompozycja
W październiku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą kompozycję jesienną dla uczniów klas 0-VII. Wpłynęło wiele pięknych i niepowtarzalnych stroików, bukietów oraz prac plastycznych .

Przedstawiamy uczniów , którzy pomysłem i oryginalnością kompozycji osiągnęli zwycięstwo:
I miejsce: Maria Momola IIId oraz Przemysław Tkacz IVa
II miejsce: Małgorzata Mozga Ia oraz Aleksandra Chrzanowska
III miejsce: Justyna Dębowska VIb oraz Wojciech Kotowski Va
Osoby wyróżnione to:
Zosia Niewiadomska IIIa
Patrycja Czechowicz IIIc
Piotr Czechowicz IVb
Igor Rosiński VIc
Sebastian Dylik IVa
Maciej Kotowski IIIf
Gratulujemy zwycięzcom.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział.
 

„KASDEPKE DZIECIOM”

W czwartek 9 listopada w bibliotece szkolnej zorganizowany został dzień poświęcony twórczości Grzegorza Kasdepke. Uczniowie z koła czytelniczego: Maja Grabarczyk, Ula Grzelczyk, Luiza Kubala, Dawid Cieślak i  Szymon Wdowiak wzięli udział w akcji pod hasłem: „Duży czyta małemu”, która polegała na czytaniu w klasach I-II fragmentów książki „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”. Na dalsze przygody Kacpra biblioteka szkolna zapraszała swoich czytelników w trakcie przerw obiadowych. Warto wspomnieć, że książki Grzegorza Kasdepke cieszyły się w tym dniu dużym zainteresowaniem, dodatkowo do ich czytania zachęcała gazetka okolicznościowa na tablicy ogłoszeń przed biblioteką. Ponadto dwudziestu uczniów z klas III wzięło udział w quizie czytelniczym ze znajomości książki „Kacperiada”, który jednak nie wyłonił  zwycięzcy. Dopiero dogrywka, w której wzięło udział 6 osób wskazała wygranych. I tak pierwsze miejsce zajęła Karolina Maciejewska z klasy IIIC, II miejsce przypadło Kacprowi Włodarczykowi z klasy IIId i Zuzannie Góreckiej z klasy IIIE. Ostatnie miejsce na podium zajął Jakub Nowak z klasy IIIe. Zwycięzcom gratulujemy!

Nad przebiegiem quizu czuwały organizatorki tego dnia p.p. Marzena Wlazłowicz-Pietras i Anna Papka.

ŚMIECIOWY POTWÓR - KONKURS EKOLOGICZNY   dla uczniów klas I -III

Zdaniem dzieci było stworzenie wspólnie z rodzicami "Śmieciowego potwora" wykorzystując do tego różnorodne materiały nadające się do recyklingu. Napłynęło bardzo dużo ciekawych i pomysłowych prac, wszyscy się starali, aby jego praca było najlepsza. Trudno było wyłonić zwycięzcę. 

Wyróżniono prace 5 uczniów:

Julia Wojda kl. I a

Robert Dośpiał – kl. I a

Adriana Szpaczyńskiego – kl. II a

Mai Grzeszkiewicz – kl. II b

Zuzanny Sowińskiej – kl. II b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

„ZACZAROWANY BAJEK ŚWIAT”. PIERWSZAKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

W poniedziałek 30 października do biblioteki szkolnej przybyły bajkowe postacie, które dla świeżo upieczonych uczniów naszej szkoły przygotowały przedstawienie pt: „Zaczarowany bajek świat”. Nie zabrakło również głównego bohatera spotkania, czyli Królowej Książki. Smutna Królowa żaliła się na dzieci nie dbające o jej wygląd w trakcie czytania. Na szczęście na ratunek Królowej ruszyły bajkowe postacie, które wyjaśniły dzieciom, jak należy postępować z czytaną książką, aby nie uległa zniszczeniu. Na zakończenie spotkania Królowa uroczyście dokonała pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. W przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem bibliotekarza wzięli udział uczniowie z koła czytelniczego w składzie: Julia Biniaszczyk, Maja Grabarczyk, Urszula Grzelczyk, Luiza Kubala, Antonina Ługowska, Amelia Rucikowska, Julianna Wieczorek, Daria Węcka, Dawid Cieślak i Szymon Wdowiak.

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE...

16 października  w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W obecności zebranych gości, rodziców i nauczycieli dzieci obiecały godnie reprezentować  szkołę, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz dobrze się uczyć. Następnie Pani dyrektor Jolanta Mistrzak pasowała każdego  pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. W części artystycznej uczniowie klas pierwszych zaśpiewali piosenkę pt. "Pierwszaczek", a trzecioklasiści poradzili młodszym kolegom "Jak być wzorowym uczniem", oraz zagrali na flażoletach utwory "Dostał Jacek elementarz", "Gaudeamus igitur". Każdy pierwszak otrzymał akt pasowania i legitymację szkolną. Był to dla zebranych dzień uroczysty i na pewno dostarczył niezapomnianych emocji.

APEL „PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA"

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie apelu, podczas którego mówimy o prawach i obowiązkach jakie posiadają dzieci. W tym roku spotkaliśmy się 13 października. Uczniowie kilku klas przypomnieli społeczności Czwórki treść dokumentu, który traktuje o prawach młodego człowieka – Konwencji o Prawach Dziecka. Pojawiło się kilka krótkich scenek dla lepszego zrozumienia specyfiki zagadnienia. Ponadto, siódmoklasiści przygotowali wystąpienie, mówiące o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo w szkole, szczególnie podczas przerw. W rytm muzyki rap zaśpiewali również o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Apel był także okazją do złożenia życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkoły.

SPOTKANIE Z PRZEMKIEM

W dniu 12 października odbyło się spotkanie klas VI i VII z Przemkiem Wieczorkiem. Pan Przemek opowiadał o swoim życiu i pasjach. Uświadomił uczniów, że wiara pozwala Mu pokonywać przeciwności losu. Jedną z pasji Przemka jest rap, bo jak sam uważa jest to dobra forma przekazania tego, co czuje. To było bardzo ciekawe spotkanie zakończone wspólnymi zdjęciami. Dziękujemy!

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W poniedziałek 9 października, pięcioro przedstawicieli naszej szkoły: Zosia Brewińska, Ania Dzikowicz, Krystian Urbaniak, Oliwier Szalkowski oraz Kamil Kozanecki wzięli udział w warsztatach plastycznych edukacji ekologicznej organizowanych przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Ł. i Młodzieżowy Dom Kultury. Jak co roku warsztaty rozpoczęły się wspólnym posadzeniem drzewa. W tym roku na terenie MDK. Następnie odbyły się warsztaty. Uczestnicy wykonali plakat oraz mozaikę wykorzystując poznane techniki plastyczne. Wykonane prace dzieci mogły zabrać ze sobą.

 

Bankowość rośnie razem z dzieckiem

– zmiana na PKO Konto Pierwsze

TEATR ILUZJI

6 października uczniowie klas pierwszych oraz klas starszych obejrzeli w MDK-u  spektakl pt. „Tajemnice iluzji”, w którym wystąpił Aleksander Tracz, laureat wielu międzynarodowych festiwali. Przedstawienie wywarło na uczniach duże wrażenie- rzeczy pojawiały się i znikały, zamieniały się w coś innego, a stolik iluzjonisty unosił się w powietrzu. Pan Aleksander  pokazał, czym jest sama iluzja oraz zdradził niektóre tajemnice świata magii.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

5 października cała społeczność szkolna zebrała się w sali, by wspólnie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasę Vc , w ramach obchodów światowego dnia języków obcych. Celem spotkania było ukazanie różnorodności kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języka.

Uczniowi widzieli scenki tematyczne, słuchali wierszyków oraz obejrzeli prezentację multimedialną.  Dzięki temu zdali sobie sprawę, iż trudno jest znaleźć dobrą pracę, podróżować czy poznawać ciekawych ludzi, nie znając języka obcego. Jednym słowem, bez znajomości języków obcych może nam być naprawdę trudno. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie przypomnieli sobie strategie uczenia się. Wskazówki o tym, jak się uczyć okazały się być niezwykle pomocne, szczególnie na progu nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, iż wszyscy uczniowie będą otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność

może się przydać. Klasa Vc, wraz  z wychowawcą życzą wszystkim wiele wytrwałości w rozwijaniu językowych umiejętności.

Muzykowanie w Czwórce

Dnia 3 października, do Szkoły Podstawowej nr 4 przybyło wielu gości  z Kutna, Łodzi oraz gminnych szkół, by wspólnie po raz piąty świętować Międzynarodowy Dzień Muzyki. Wszystkie zgromadzone na hali dzieci wspólnie zagrały na flażoletach przygotowane wcześniej na tę okazję utwory muzyczne. Wesołe dźwięki płynące z ogromnej liczby instrumentów sprawiły, że wszyscy widzowie włączyli się do wspólnego śpiewania fragmentów piosenek, klaskali lub ruchem przeżywali słuchaną muzykę.

 Sprzątanie Świata

Już tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w Sprzątaniu Świata. W tym roku aktywnie pracowały klasy- 6 a, 6b, 4b i 5a .Wybraliśmy się do rezerwatu  - Torfowisko Rąbień. Sprzątaliśmy las wzdłuż ulicy Torfowej i wnętrze terenu chronionego.  Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu więcej śmieci było w strefie przy ulicy niż w środku Torfowiska. Zwróciliśmy uwagę na dużą ilość wyrzuconych butelek po alkoholu i na to, że są one bezpośrednim zagrożeniem pożarowym. Udało nam się także znaleźć opony oraz popsutą wersalkę.

  Akcję uważamy za udaną  i deklarujemy udział w przyszłym roku.

Uczniowie i opiekunowie –

 M. Dębska, H. Koralewska, A. Skawińska, O. Szadkowska

ZŁOTA ODZNAKA POLSKIEGO ZWIĄZKU PSZCZELARSKIEGO

Dnia 10 września, w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi miała miejsce coroczna impreza Dni Pszczelarza. W pięknych okolicznościach przyrody zostały wręczone nagrody zasłużonym pszczelarzom oraz ludziom, którzy współpracują i wspomagają prace rejonowych Kół Pszczelarzy. Złotą odznakę PZP otrzymała pani Ewa Adamkiewicz - łącznik i koordynator działań podejmowanych w naszej szkole na rzecz propagowania wartości zdrowotnych miodu i innych produktów pszczelich. To już kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły. Kilka lat wcześniej taką odznakę otrzymała Pani Dyrektor Jolanta Mistrzak. Dobrze układająca się współpraca pomiędzy szkołą a Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Aleksandrowie pozwoliła, m. in. na  zrealizowanie filmu Wywiad z pszczelarzem, przeprowadzenie lekcji tematycznych z udziałem pszczelarzy, wizytę w pasiece, zgromadzenie materiałów dydaktycznych na temat życia i zwyczajów rodziny pszczelej czy przeprowadzenie konkursów plastycznych ze słodkimi miodowymi nagrodami.

Dziękując za to ogromne wyróżnienie pragniemy wyrazić życzenie, by współpraca z Rejonowym Kołem Pszczelarzy nr 10 w Aleksandrowie Łódzkim układała się pomyślnie i przyniosła nowe, wspólne projekty.

Witaj SZKOŁO!

W poniedziałkowy  poranek, dnia 4 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczęła rok szkolny 2017/2018. W asyście pocztu sztandarowego licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy. Wszystkich zebranych serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Mistrzak, która szczególne słowa skierowała do pierwszaków i dzieci rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym oraz ich rodziców. Zebranych gości powitała również Naczelnik Wydziału Edukacji pani Hanna Beda, życząc wszystkim zebranym sukcesów w nowym roku szkolnym. Miłym akcentem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IIIb i IIIc, którzy powrócili we wspomnieniach do wakacyjnych zabaw i podróży. Nie kryli również radości ze spotkania ze szkołą, kolegami i nauczycielami.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor życzyła zebranym sukcesów i owocnej pracy w Nowym Roku Szkolnym. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie i ich rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach.