100-lecie Odzyskania Niepodległości - spotkanie flażolecistów w Czwórce

Dnia 3 października 2018r., po raz szósty, do Szkoły Podstawowej nr 4 przybyło wielu gości z województwa łódzkiego, by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Muzyki. Tegoroczny koncert odbywał się pod hasłem „100-lecie Odzyskania Niepodległości”. W spotkaniu wzięło udział ok. 300 dzieci.

Gościliśmy w progach naszej szkoły:

·         liczną grupę uczniów z Zespołu Szkół w Rogowie,

·         dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 35 z Łodzi,

·         uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 z Łodzi,

·         dzieci z Fundacji Przyszłość dla Edukacji – nauczanie domowe

·         oraz najmłodszych z Przedszkola nr 146 „Pod wesołym duszkiem” z Łodzi.

Imprezę rozpoczęła p. dyrektor Jolanta Mistrzak, witając serdecznie wszystkich miłośników flażoletów. Wszystkie zgromadzone na hali dzieci wspólnie zagrały na flażoletach przygotowane wcześniej na tę okazję utwory muzyczne, m.in.: Marysię, Jesienny deszcz, Przybyli ułani, Jabłka i Na Nowej Górze. Radosne dźwięki płynące z ogromnej liczby instrumentów sprawiły, że wszyscy widzowie włączyli się do wspólnego śpiewania fragmentów piosenek, klaskali, tańczyli lub ruchem przeżywali słuchaną muzykę.

Prowadzące spotkanie p. Iwona Onopa i p. Ewa Kania zaprosiły również wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania utworów „Płynie Wisła, płynie” i „Krakowiaczek jeden”. Flażoletowe muzykowanie uświetniły także nasze nauczycielki: p. Honorata Koralewska – matematyk, grająca na akordeonie i p. Anna Walczewska-Wojtulska muzyk, który wykonała utwory na keyboardzie. Panie w duecie zagrały cztery utwory nawiązujące do tematyki koncertu. Podczas muzycznego spotkania nie zabrakło występu uzdolnionych muzycznie uczniów naszej szkoły. Można było usłyszeć przepiękną muzykę płynącą ze skrzypiec, na których grała Julia Kudra - uczennica klasy 5 oraz wysłuchać „Kołysanki dla mamy” zaśpiewanej przez Zuzię Papis - uczennicę klasy 7. Na scenie pojawił się zespół małych cheerleaderek, przygotowany przez p. Małgorzatę Śmichurę, które roztańczyły całą rodzinę flażoletową. W przerwie muzycznego spotkania wszyscy uczestnicy przy herbatce uzupełnili zapasy energii.

W drugiej części muzykowania nastąpiła prezentacja wszystkich zgłoszonych grup.   Na tle dekoracji, otoczeni przyjazną atmosferą oraz wspaniałą muzyką, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za wspólnie spędzony czas. Relację z przebiegu można obejrzeć na stronie https://youtu.be/kWnTeVzvmzA