„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

„ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK”

W środę 9 maja w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt: „Zamieszanie w krainie bajek”, które miało na celu rozpowszechnianie książek wśród młodych czytelników oraz wspieranie czytelnictwa.
W przedstawieniu adresowanym do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych, wzięli udział uczniowie z koła czytelniczego w składzie: Julia Biniaszczyk, Dawid Cieślak, Maja Grabarczyk, Urszula Grzelczyk, Luiza Kubala, Antonina Ługowska, Amelia Rucikowska, Jakub Wasilewski, Daria Węcka, Szymon Wdowiak i Julianna Wieczorek, pod kierunkiem p. Marzeny Wlazłowicz-Pietras.

Nie zabrakło więc Baby Jagi, Jasia i Małgosi, Wróżek, Czerwonego Kapturka, Wilka czy Krasnoludków. Bohaterowie bajek stanęli przed poważnym problemem. Ich bajki zostały pomieszane i niezbędna okazała się pomoc Królowej Bajki, która na Bajkowej Polanie zaprowadziła ład i porządek w królestwie.

W poniedziałek 7 maja młodzi aktorzy po raz kolejny wystąpili w Bibliotece Miejskiej dla Dzieci i Młodzieży na Placu Tadeusza Kościuszki. Przedstawienie wystawione zostało dla dzieci z aleksandrowskich przedszkoli, które z zaciekawieniem przyglądały się bajkowym postaciom. I tym razem niezastąpiona Królowa Bajka świetnie poradziła sobie z bajkowym bałaganem. Mamy tylko nadzieję, że książki na zawsze zagoszczą w życiu przedszkolaków, pobudzając ich wyobraźnię i fantazję.