14 października w „Czwórce”

W  poniedziałek, 14 października odbył się uroczysty apel dla klas IV-VIII poświęcony 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.  Po powitaniu wszystkich zgromadzonych przez prowadzących głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Agnieszka Sowińska. Po krótkiej przemowie rozpoczęła się część artystyczna. Przygotowali ją uczniowie klasy VIa, VIc oraz VIIc  pod kierunkiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Występujący przypomnieli społeczności szkolnej prawa dziecka wcielając się w role redaktorów gazetki szkolnej „Czwórka”. Młodzi dziennikarze postanowili zamieścić w kolejnym numerze gazetki odpowiedzi na listy nadesłane przez  swoich rówieśników. W listach młodzież opisała trapiące ich problemy, a młodzi reporterzy odpisali  im opierając się na treści Konwencji o Prawach Dziecka.
Przypomniano również, że wszyscy uczniowie muszą jednak pamiętać, że korzystając z praw nie mogą ograniczać praw innych –  kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.
Uczniowie pamiętajcie!
Oprócz praw, dzieci mają również obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców, Polaka i człowieka!

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Renata Papis, która podsumowała wystąpienie oraz złożyła  życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po przemowie Pani Dyrektor uczniowie deklamowali wiersz,  który zadedykowali swoim nauczycielom.
Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.