ALTERNATYWNE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Dnia 26 i 27 września, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego organizowanej w ramach „Kinder+Sport” Alternatywne Lekcje WF – Fundacja Moniki Pyrek. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe podczas zabawy z interaktywnymi symulatorami sportowymi. Konkurencje były różnorodne:

• bieg sprinterski na czas o  dystansie 30m,
  • piłka nożna – uderzenie piłki do bramki, w tabeli zapisywano moc z którą piłka wleciała,
  • koszykówka – 20 sekund jak najwięcej celnych rzutów,
  • refleksomierz – wciskanie podświetlanych przycisków,
  • kolarstwo VR – w goglach na rowerach przejazd jak najszybciej dany odcinek drogi,
  • stanowisko VR – duża ilość piłek, które trzeba odbić,
  • przeciąganie liny – jak najmocniej do wyznaczonego czasu,
  • pomiar możliwości – 5 różnych zadań, czas reakcji, skok dosiężny, koloroskop, tapping, wspinanie.

Zajęcia były bardzo interesujące, rozwijające umysł, uczniowie mogli się zmierzyć z nietypowymi zadaniami sportowymi.