aktualność

CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI

CZYTAJ

Uczniowie klas 2a, 2b, 3b realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” edycja 2 EKOlogiczna. Postacią przewodnią projektu jest chmurka Tosia, która wskazuje dzieciom problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do ich rozwiązywania. Uczniowie klasy 2b zrealizowali zadania z I Modułu. Omówili lekturę "Kapelusz Pani Wrony”. Książka pokazuje, jak ważne jest w życiu to, aby umieć przebaczać i pomagać. Każdy uczeń wykonał chmurkę Tosię, plastelinowego „Czytusia”, kapelusz Pani Wrony, pracę plastyczną oraz pięknie pokolorował swój Lekturnik. Uczniowie dowiedzieli się, co dają nam drzewa  i jak są zbudowane. Uczniowie dobrze bawili się wykonując zadania związane z projektem.

Może Cię zainteresować