DAJMY UŚMIECH

Na początku czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły włączyły się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia „dajMY uśmiech”, którego organizatorem była Fundacja „Przytulny Domek” z Gdyni.

Wydarzenie pod patronatem Gdynia Rodzinna miało zwrócić uwagę na wartość śmiechu, na to, co człowiekowi daje uśmiech, a co robi jego brak.

W ramach tego tygodnia dzieci szczególną uwagę zwracały na pozytywne emocje, na obdarzanie siebie nawzajem uśmiechem i życzliwością. Poznały znaczenie śmiechu dla zdrowia, rozwijały wyobraźnię i pomysłowość w czasie „zajęć ze śmiechem”. Wykonały również „kartki przytulne” dla hospicjum w Gdyni.

W przygotowanie „kartek przytulnych” włączyły się również dzieci ze świetlicy szkolnej.