DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Z okazji Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek (8 V) biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III na kwadrans z poezją dziecięcą.
W środę 11 maja na długich przerwach obiadowych (11.00, 12.00, 13.00) odbył się quiz ze znajomości wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, w którym wzięło udział 40 czytelników. W piątek (w trakcie przerw obiadowych) uczennice z klasy IVA: Julia Zagłoba i Małgosia Wdowiak zapraszały młodszych kolegów do wysłuchania wierszy znanych poetów.

Obchody Święta Bibliotek zakończył konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas III „Czy znacie te książki?”, w którym wzięło udział 24 uczniów. Pierwsze miejsce przypadło Jagodzie Serafińskiej (IIIA), II miejsce „ex aequo” zajęły uczennice z klasy IIIC Kaja Mirowska i Pola Rubinkowska. Na podium stanął również Mateusz Pietrzak (IIIA) zajmując III miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału w Tygodniu Biblioteki. Zwycięzcom serdecznie gratuluję!