DZIEŃ TRZEMIELA

31 mają w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Trzmiela". Tego dnia w klasach 0-3 królował kolor żółty, a szkoła wypełniła się latającymi owadami, małymi pszczółkami i trzmielami. Dzieci w swoich klasach obejrzały filmy edukacyjne nt. pszczół i trzmieli. Na hali sportowej klasy 1a, 1c, 2c i 2a zaśpiewały i zagrały na flażoletach piosenkę "Przyszła wiosna do niedźwiedzia". Nagrodzono uczniów biorących udział w konkursie plastycznym "Pszczoły i trzmiele to nasi przyjaciele". Następnie uczniowie zatańczyli "Taniec Mai", "Makarenę" i inne. To była prawdziwa zabawa w ulu.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w kilku prelekcjach poprowadzonych przez zaproszonych gości.  Pan Marek Michalski – doktor Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska – opowiadał o  żądłówkach, czyli wszystkich owadach wyposażonych w żądła. Pan Jacek Nowak – pasjonat fotografii i owadów  zaprzyjaźnił nas z trzmielem –mówił o  jego zwyczajach i gatunkach. Pan Paweł Turoboś – pasjonat pszczelarstwa, pokazał nam jak wygląda życie pszczół w ulu i jak powstaje miód. Pani Anna Chrzanowska oprowadziła uczniów po Ogrodzie Trzmiela, przekazując wiele ciekawostek o roślinach miododajnych. Członkowie koła biologicznego przedstawili  budowę owadów, rośliny miododajne, budowę ula i podział ról w ulu. Uczniowie klasy IVb razem z rodzicami omówili wykonane przez siebie  domki dla owadów, omawiając owady, które mogą zamieszkać w takim domku. To była olbrzymia dawka wiedzy.

Podczas uroczystości ogłoszono także wyniki konkursu „Zbuduj dom dla trzmiela i innych owadów”. Na zwycięzców i wszystkich uczestników czekały dyplomy i upominki :

I miejsce – Mikołaj Gacek, Łukasz Kozłowski

II miejsce – Julia Wojda, Martyna Stefanek