I MIEJSCE W FINALE VIII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MASZYN WODNYCH

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Finale VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych w Piasecznie. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów (2 drużyny) z klasy 8a.
W konkurencji „MOC” zajęliśmy I Miejsce  – Amelia Kopczacka, Kalina Kopczacka, które pokonały barierę 7 sekund i po raz pierwszy w historii konkursu uzyskano wynik 6,789s.
Dziewczyny przygotowywały się do konkursu dwa miesiące. Samodzielnie opracowały kształt łopatek, wykonały odlewy i ręcznie szlifowały każdą z nich. Ich praca wzbudziła ogólny zachwyt i zainteresowanie innych uczestników konkursu, którzy przychodzili robić zdjęcia maszyny, żeby wykorzystać pomysł w przyszłym roku.
Nasze reprezentantki otrzymały wartościową nagrodę za swoją maszynę.
GRATULUJEMY!!!
Nad całością prac, przygotowaniami do konkursu czuwał pan Rafał Szymczak.

Konkurs odbywa się cyklicznie, dlatego w przyszłym roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym turnieju.

NAPRAWDĘ WARTO !!!