KLASA 2A NA LEKCJI W SĄDZIE

6 marca uczniowie klasy 2a udali się na lekcję do Sądu Rejonowego w Łodzi.  Było to dwugodzinne bardzo ciekawe i pouczające spotkanie z Panią Sędzią Anną Starczewską. Dzieci uczestniczyły w symulacji rozprawy sądowej z zakresu prawa karnego. Przybrały rolę obrońców, prokuratorów, oskarżonych, świadków i sędziów. W czasie swobodnej rozmowy z p. Sędzią, aplikantem i funkcjonariuszem Policji mogły poznać zasady funkcjonowania  sądu, procedury bezpieczeństwa oraz drogę do wykonywania zawodu związanego z wymiarem sprawiedliwości. Osoby prowadzące z pasją opowiadały o swojej pracy, mówiły o jej  plusach i minusach. Dzieci zadawały wiele pytań, na które uzyskały inspirujące odpowiedzi. Wielu uczniów zadeklarowało się, iż w przyszłości wykonywać będzie zawód związany z sądownictwem.