Uniwersytet dzieci

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas II a, III c realizują projekt edukacyjny "Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty? "

Uczniowie wyruszą w fascynującą podróż po świecie programowania. Scenariusze lekcji będą dotyczyły trzech tematów:
  • działania nowych technologii,
  • bezpieczeństwa w sieci
  • nauki programowania w języku ScratchJr i Scratch.
 Dzięki projektowi dzieci rozwiną nie tylko praktyczne umiejętności związane z programowaniem, ale także kompetencje społeczne (współpraca, praca zespołowa). Zajęcia rozbudzą również ciekawość i kreatywność dzieci oraz zaangażują je do działania.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas II a, c, III a realizowali projekt edukacyjny "Klimatyczna klasa". W ramach projektu odbył się cykl lekcji dotyczących przyrody i ochrony środowiska.

Uczniowie wraz z wychowawcami szukali odpowiedzi na następujące pytania:
Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste?
Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać? Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej?.
Biorąc udział w projekcie

• trenowaliśmy kompetencje społeczne,
  • zdobywaliśmy wiedzę na temat ochrony klimatu i recyklingu,
  • uczyliśmy się myślenia naukowego, autoprezentacji, prowadzenia doświadczeń,