KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś, w którym podobnie, jak w latach ubiegłych, bierze udział nasz oddział przedszkolny.
Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 3,5 miliona dzieci. Do tegorocznej, XI edycji, zgłosiło się 7,5 tys. przedszkoli z całej Polski, rekordem jest liczba 650 tys. przedszkolaków. Oznacza to, że podopieczni z co drugiego przedszkola w naszym kraju uczestniczyli w tematycznych zajęciach lekcyjnych.
Podczas tych zajęć przedszkolaki uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu.
Bohaterem programu jest Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Po zrealizowaniu scenariuszy lekcyjnych nabyliśmy prawo do posługiwania się specjalnym CERTYFIKATEM przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”