LEKCJA Z TABLETEM

18 października uczniowie klasy 3c pracowali na lekcji z wykorzystaniem tabletów (po jednym na parę). Zajęcia poprzedziła wycieczka do parku, gdzie zbierali liście z różnych gatunków drzew. W klasie, korzystając z tabletów, samodzielnie wyszukiwali informacji w Internecie o swoich zbiorach. Podsumowaniem zajęć było wykonanie „Albumu liści” oraz napisanie notatki. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, tablety wykorzystamy jeszcze nie raz.

Relacje uczniów z zajęć:

Dziś z klasą poszliśmy do parku. Pani  powiedziała nam, że mamy pozbierać liście i owoce z różnych drzew. Kiedy wróciliśmy z parku do klasy, pani rozdała wszystkim tablety, na których szukaliśmy informacji na temat liści. Każdy z nas zrobił „Atlas liści”. W moim atlasie znalazły się liście kasztanowca, dębu szypułkowego, klonu i topoli czarnej.
Lekcja bardzo mi się spodobała. Chciałabym, żeby się powtórzyła.

Nadia Niedźwiecka

Dziś na trzeciej lekcji poszliśmy z klasą do parku. Na miejscu pani powiedziała nam, żebyśmy zbierali liście z rożnych gatunków drzew. Zebrałem klon zwyczajny, liść dębu i jeden tajemniczy liść. Potem wróciliśmy do szkoły. Pani rozdała nam tablety, żebyśmy mogli sprawdzić nazwy liści. Następnie robiliśmy zielnik. Lekcja była bardzo ciekawa.

Paweł Dąbrowski