LUBIMY CZYTAĆ WIERSZE

Uczniowie klasy Ia chętnie czytają wiersze z kanonu literatury dziecięcej . Z dużym zainteresowaniem uczestniczyli  w spotkaniu autorskim z pisarzem Eugeniuszem Dolatem, który był gościem naszej szkoły i ciekawie opowiadał o tym jak powstaje książka oraz interpretował swoje wiersze. Wielu uczniów zadawało pytania autorowi, a potem nabyło jego książki z autografem.

Wielką radość sprawiło uczniom ogłoszenie o szkolnym konkursie recytatorskim, „ Wiosenne spotkania z poezją” organizowanym przez nauczyciela biblioteki. Do eliminacji klasowych zgłosiło się siedmioro uczniów i wybór był bardzo trudny. Po demokratycznym głosowaniu do szkolnego konkursu wybrano Zosię Kuźmicką, Mikołaja Kucharczyka oraz Anastazję Noga. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie, zdobywając dwa pierwsze miejsca i wyróżnienie w eliminacjach szkolnych konkursu dla klas I- IV. Wielkie brawa i gratulacje.