MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, pomysłowości oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci z oddziału przedszkolnego od samego rana cieszyli się tym dniem, a nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Grupa poznała historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce, uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, zdolności, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kropkowa fotobudka, w której dzieci robiły sobie zdjęcia w kapeluszach, okularach, muszkach i kokardkach w kropki. Ponadto układaliśmy interaktywne puzzle tematyczne dotyczące kropek, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom praca plastyczna wykonana za pomocą TIK, która polegała na kolorowaniu kropek i ich ,,ożywianiu" za pomocą aplikacji Quiver.