MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Jesteś odważniejszy, niż myślisz,
silniejszy niż się wydajesz
i mądrzejszy niż myślisz.”
Kubuś Puchatek

5 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to również dzień urodzin Walta Disney’a, najbardziej znanego twórcy bajek, który założył w Hollywood wytwórnię produkującą filmy rysunkowe dla najmłodszych widzów. Walt Disney stał się także patronem Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W piątek na długich przerwach obiadowych czytelnicy sprawdzali swoją wiedzę ze znajomości najpopularniejszych bajek i ich bohaterów. Ponadto uczniowie z klasy IIB oraz świetlicy wysłuchali książki Grzegorza Kasdepke „A ja nie chcę być księżniczką”. W tej zabawnej i przewrotnej opowieści młodzi czytelnicy dowiedzieli się, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą!