NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

Oddział przedszkolny przystąpił w II semestrze do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.
Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.
Dzieci były bardzo zaangażowane na zajęciach. Zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.
Dzieci dzięki uczestnictwie w Programie dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu „Niesamowitego świata higieny jamy ustnej” – nagrodę za gwiazdorski uśmiech.