ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY NA TURNIEJU EKOLOGICZNYM

Dnia 26 kwietnia 2023 r. dzieci z najmłodszej grupy wzięły udział w gminnym XIV Turnieju Ekologicznym pod hasłem ,,Chrońmy naszą Ziemię" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr. 2. W turnieju wzięło udział 9 zespołów, składających się z 3 reprezentantów z najstarszych grup wiekowych z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Dla dzieci przygotowanych było 10 zadań sprawdzających wiedzę na temat ekologii, ochrony środowiska, segregacji śmieci czy znajomości roślin i zwierząt chronionych w Polsce. Na początku turnieju dzieci prezentowały swoje niezwykłe pomysłowe prace przestrzenne wykonane wcześniej z odpadów ,,Drugie życie śmieci - zabawka dla dzieci". Nasza grupa, którą reprezentowały: Alicja Szulc, Maria Jóźwiak oraz Helena Dombrowski wykazała się ogromną wiedzą ekologiczną i zajęła szczytne III miejsce oraz otrzymała nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!