ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W FABRYCE BOMBEK

19 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z grupą rówieśniczą z  Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim wybrały się na wspólną wycieczkę do fabryki bombek SZKŁO - DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci miały okazję zwiedzić fabrykę oraz zobaczyć jak powstają te kruche, szklane cuda i przekonać się, że proces wytwarzania bombek jest bardzo ciekawy o pracochłonne. Dowiedziały się, iż wszystkie ozdoby przechodzą kilka etapów produkcji - od wydmuchania kształtu, poprzez srebrzenie i malowanie tła, aż po ręczne nanoszenie dekoracji. Następnie są pakowane i wysyłane na cały świat. Wycieczka pozwoliła nie tylko zapoznać się z tajnikami produkcji, ale także na wykonanie własnych ozdób choinkowych, które każde dziecko mogło zabrać ze sobą na pamiątkę.