OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W środę 29 września 2021r. Biblioteka Szkolna i Samorząd Szkolny zaprosili uczniów naszej szkoły na obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W bibliotece szkolnej w trakcie przerw obiadowych (11.00, 12.00, 13.00), uczniowie wysłuchali przygód Lassego i Mai, czytanych przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego. W czasie lekcji biblioteka gościła czytelników świetlicowych, którzy poznawali ciekawe zawody z książki Pawła Beręsewicza "Zawodowcy". Ponadto w klasach I-III i oddziale przedszkolnym starsi uczniowie zaprezentowali wiersze o treści ekologicznej.Warto wspomnieć, że inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki.