OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA

"Książki kochają każdego, kto je otwiera,
dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń,
niczego w zamian nie żądając..."
Cornelia Funke

Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

26.05 - 01.06 2021

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom biblioteka szkolna zawędrowała do uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego. Pierwszaki i przedszkolaki wysłuchały książki pt: „Hej, Przedziadku!”, napisanej przez jednego z najsłynniejszych śpiewających dziadków na świecie-sir Paula McCartneya. Natomiast uczniowie klasy IIA i klas III wysłuchali fragmentów książki Pawła Beręsewiczapt: „Opowiadania (nie) dla wszystkich” oraz poznali odważnych rówieśników z książki Barbary Gawryluk pt: „Mali bohaterowie”. Cała akcja promująca czytelnictwo przebiegała w bardzo miłej, śpiewającej atmosferze. Uczniowie klasy IA wysłuchali piosenek Paula McCartneya a uczniowie IIA śpiewająco wykonali wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim młodym czytelnikom oraz wychowawcom za udział w spotkaniu.