PAN ASTRONOM I KOSMOS

Po wycieczce do Torunia , gdzie uczniowie poznali miejsce urodzin Mikołaja Kopernika i zachwycili się seansem pt.” Kolorowy Kosmos” w Planetarium,  zaprosiliśmy 30 października na zajęcia dodatkowe pana Krzysztofa Biniędę, tatę Kuby. Nasz gość przyniósł do klasy teleskop i objaśnił zasady jego działania, pokazał  wykonane dzięki temu urządzeniu zdjęcia planet, które bardzo zainteresowały nas wszystkich. Kuba przygotował kosmiczne ciekawostki  na podstawie swojej ulubionej  książki . Zainteresowani tematem uczniowie , zadawali prowadzącym różne  pytania, na które pan Krzysztof  i Kuba chętnie odpowiadali. Temat nie został jednak wyczerpany. Po omówieniu lektury „ Dzieci Pana Astronoma” , chętnie chcielibyśmy obejrzeć  przez teleskop prawdziwe zjawiska na nieboskłonie. Może nam się to uda zrealizować?