aktualność

PRZYJACIEL, KTOŚ BLISKI… 2021/22

CZYTAJ

Uczniowie klasy 3a rozpoczęli projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci pod hasłem "Mali Odkrywcy . Jak zapisać się w historii świata" od realizacji tematu " Jak być dobrym przyjacielem?". Zajęcia przyniosły wiele radości i przyczyniły się do integracji zespołu. Dzieciom bardzo podobała się opowieść o króliku, autorstwa Cori Doerrfeld. Wykorzystaliśmy również przykłady pięknej przyjaźni z książek "Kubuś Puchatek" i " Dzieci z Bullerbyn", czytając wybrane fragmenty.  Mogły też rozwinąć wzajemną komunikację i wzmocnić pozytywne relacje podczas zabawy z kłębkiem wełny.

Uczniowie wykonali wspólnie piękny plakat, "Prawdziwy Przyjaciel..."doskonaląc słownictwo i zdolności kreatywne . Plakat był ozdobą korytarza podczas pikniku , który odbył się w sobotę na terenie naszej szkoły. To była bardzo ciekawa  i potrzebna wszystkim lekcja o przyjaźni.

Może Cię zainteresować