aktualność

SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

CZYTAJ

• Stop uzależnieniu od Internetu

W ramach Sieci Szkół Promujących Zdrowie zaproponowaliśmy uczniom stworzenie szkolnego  projektu plastycznego -"Stop uzależnieniu od Internetu" . Celem jest pokazanie społeczności, że Internet, z którego codziennie korzystamy, może być dla nas niebezpieczny.Przedstawiamy plakaty, które ukazują ten problem  oczami młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim za udział   w projekcie. Mamy nadzieję, że podejmowanie tego tematu jest potrzebne  i ważne w obecnym czasie pandemii i nauki online.

• Hormony na szczęście

Hormony na szczęście-nazywają się tak , gdyż dzięki nim czujemy zadowolenie z siebie, mamy dobre samopoczucie, odczuwamy radość, przyjemność , euforię    PRODUKOWANE SĄ W MÓZGU

• Konkurs "Oszczędzaj wodę"

Działalność Sieci Szkół Promujących Zdrowie, to podejmowanie różnych przedsięwzięć prozdrowotnych i ekologicznych.
Wzięliśmy zatem udział w II Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym zatytułowanym- „Oszczędzajmy wodę”. Uczniowie wykonali prace plastyczne oraz ulotki dotyczące konkursowego tematu. Rysunki są bardzo ładne, estetyczne i zawierają cenne spostrzeżenia dotyczące wody. Wszystkie materiały konkursowe zostały przekazane organizatorowi – Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi.
   Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów, dla których woda jest cennym surowcem i którzy  postanowili dać temu wyraz poprzez udział w konkursie.

• Konkurs "Zabawna maseczka"

W ramach Sieci Szkół Promujących Zdrowie przeprowadziliśmy we wrześniu konkurs- zabawę , na własnoręcznie wykonaną lub udekorowaną  maseczkę . Chcieliśmy tym samym zwrócić uwagę na celowość noszenia maseczek i fakt, że możemy mieć wpływ na to jak one wyglądają. Wiemy bowiem, że własnoręcznie ozdobione maseczki zachęcają do ich noszenia.
  Dziękujemy  wszystkim uczniom za udział w tym przedsięwzięciu. Maseczki były piękne -kolorowe, ukwiecone, z motywami kwiatowymi, bajkowymi i zwierzęcymi. Mamy nadzieję, że noszenie maseczek w naszej szkole stanie się normą dla dobra całej społeczności szkolnej.

Może Cię zainteresować