ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Ślubuję uroczyście.
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i kolegów.
Będę uczył się tego, co piękne.
Będę kochał swoją Ojczyznę.

14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I. Pani Dyrektor Renata Papis uroczyście powitała wszystkich uczniów klas pierwszych oraz towarzyszących im wychowawców i rodziców. Zwróciła uwagę na wiodącą rolę nauki w życiu małego człowieka i stwierdziła, że pierwszoklasiści są gotowi, by stać się członkami naszej czwórkowej społeczności. Po złożeniu ślubowania, nastąpiło pasowanie na ucznia. Część oficjalną zakończyło złożenie kwiatów pod tablicą Patronki Szkoły. Następnie uczniowie klas drugich przywitali swych młodszych kolegów, dedykując im wierszyki i utwór muzyczny "U zegarmistrza".  W klasach wychowawcy wręczyli dzieciom  akty pasowania,  a rodzice uraczyli słodkim poczęstunkiem.