TURNIEJ WIEDZY O NASZYM MIEŚCIE

2 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim odbyła się 23 edycja Turnieju Wiedzy o Mieście i Gminie Aleksandrów Łódzki zatytułowana Szczęśliwy traf. Konkurs powrócił po kilu latach przerwy. W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe drużyny uczniów z klas szóstych szkół naszej gminy. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą historii i współczesności naszej gminy. Konkurencje były zróżnicowane - kalendarium, kalambury, rośliny Torfowiska Rąbień, topografia, zabytki, honorowi obywatele. Drużyny przygotowały też plakaty - nazwa miasta z  jak największą liczbą symboli związanych z Aleksandrowem. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Bugaj, na trzecim stopniu podium stanęli przedstawiciele Czwórki. Wszyscy otrzymali nagrody. Burmistrz Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki ufundował puchary i sprawował honorowy patronat. Oprócz pana Jacka Lipińskiego w jury zasiedli przedstawiciele Samorządu Miejskiego, TPA, ZNP, Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panie Annę Skawińską i  Honoratę Koralewską przy współpracy innych nauczycieli.