TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ

TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ 19 – 23 XI 2018 r.

W listopadzie obchodziliśmy „Tydzień z biblioteką”. W naszej bibliotece miały miejsce akcje promujące czytelnictwo, między innymi „Szkolny Detektyw”. Uczniowie w trakcie przerwy obiadowej szukali ukrytych na korytarzach karteczek z opisami bohaterów lektur szkolnych.

Nie zabrakło również głośnego czytania w bibliotece. W ramach „Przystanku biblioteka” p. Dominika Żychlińska, nauczyciel języka polskiego, czytała fragmenty książek adresowanych do młodego czytelnika. Natomiast uczennice z klasy VIIB w ramach akcji „Starszy czyta młodszemu”, zachęcały uczniów klas I-II i oddziału przedszkolnego do sięgania po książki.
Ponadto przez cały tydzień na jednej z długich przerw trwała akcja pod hasłem „Tajemnicza postać”. Uczniowie brali udział w zabawie polegającej na odgadywaniu imion tajemniczych postaci, przemieszczających się po szkolnych korytarzach. I tak nie zabrakło bohaterów z książek: Ania z Zielonego Wzgórza (Diana i Ania), Harry Potter (Hermiona i Ginny), Ten obcy (Pestka i Ula), Hobbit (Tauriel i Galadriela), czy Opowieści z Narnii (Biała Czarownica i Łucja).

Ostatnim punktem obchodów „Tygodnia z biblioteką” były scenki pod hasłem „Szanuj książkę!”, które zaprezentowane zostały na I piętrze w trakcie przerwy. Mamy nadzieję, że czytelnicy wyciągnęli z nich właściwe wnioski i książki powracające do biblioteki szkolnej oddawane będą w lepszej „kondycji”!
Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje uczennicom z klasy VIIB  Grabarczyk M., Grzelczyk U., Rucikowskiej A., Węcka D. i Wieczorek J. za wzięcie aktywnego udziału w „Tygodniu z biblioteką”.

Opracowała Marzena Wlazłowicz-Pietras