UMIEM PŁYWAĆ

Nasza szkoła wzięła udział w zajęciach nauki pływania w ramach Programu „Umiem pływać”  (26.09 - 27.11.2019r.). Grupą korzystającą z tego programu były dzieci z klasy III b -14 osób (dziewczynki i chłopcy).

Zajęcia były prowadzone przez instruktora pływania na Miejskiej Pływalni Olimpijczyk  w Aleksandrowie Łódzkim. Dzieci chętnie uczestniczyły w lekcjach w ramach zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, które poprzez zabawę zapoznały je z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. Uczniowie nauczyli się podstawowych umiejętności pływania. Celem programu było kształtowanie postaw wobec systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Na zakończenie uczestnictwa w  Programie „Umiem pływać” dzieci otrzymały książeczki z dyplomami informującymi  o zakończeniu kursu. Wszystkim dzieciom biorącym udział w nauce pływania gratulujemy!!