„WIOSENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ DZIECIĘCĄ”

W czwartek 28 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Wiosenne spotkanie z poezją dziecięcą”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Uczniowie recytowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Tomasza Plebańskiego, Danuty Wawiłow, Beaty Jaczewskiej, Barbary Derlickiej czy Marii Konopnickiej. I tak po wiosennym przebudzeniu w poszukiwaniu okularów lokomotywą na Wyspy Bergamuty wybrał się pan Hilary, który po drodze na wspólne wojaże zabrał Żuka, Kaczkę-Dziwaczkę, Samochwałę i Lenia.

Mistrzami recytacji zostali: Adrian Dejda (IA), Pola Fudala (IIA), Marcel Pokorski (IIB), Marcel Włodarczyk (IIIA) oraz Maciej Zduńczyk (IIIB).

Konkurs przygotowały p. p. Ewa Kania i Marzena Wlazłowicz-Pietras. O dekorację zadbała p. Ewelina Fandrych-Sieczka.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!