„WIOSENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ DZIECIĘCĄ”

W czwartek 30 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt: „Wiosenne spotkanie z poezją dziecięcą”, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III, oddziału przygotowawczego oraz przedszkolnego. Nasi uczniowie mieli okazję poznać język ukraiński dzięki pani Oldze, która przywitała dzieci wierszem Wołodymyra Sosiura pt: „Kochaj Ukrainę!”.
Mistrzami recytacji w klasach 0-II zostali: Alicja Szulc (oddział przedszkolny), Katerina Pakholchuk (oddział przygotowawczy), Anastazja Noga (IA), Zofia Kuźmicka (IA), Mariia Kotvitska (IC), Aleksandra Woźniak (IIB).
Mistrzami recytacji w klasach III-IV zostali:
Antonina Draczkowska ((IIIA), Mateusz Pietrzak (IVA), Zofia Szulc (IVC). Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Kucharczyk (IA) i Oliwia Frącala (IC).
Konkurs przygotowały p. p. Ewa Kania, Marzena Wlazłowicz-Pietras i Oga Zhurakhivska.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!