ZAKODOWANE WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

14 lutego to data, o którym wiedzą nawet przedszkolaki, przypisana Walentynkom, którym patronuje św. Walenty. Tego dnia w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia w klimacie walentynkowym. Grupa w  ramach zajęć zrealizowała zadania z programu,,Kodowanie na dywanie". Zabawę rozpoczęliśmy od wędrującego serca, w której to wędrówka serca odbywa się tylko w głowach dzieci, fizycznie nie zmienia położenia na planszy. Następnie dzieci w dwóch zespołach wykorzystując kolorowe kubki i kolorowe kartoniki musiały odkodować obrazek przy pomocy podanych współrzędnych. Ostatnim najbardziej oczekiwanym zadaniem było zaprogramowanie trasy robota GeniBot, aby przejechał przez poszczególne litery tworząc napis WALENTYNKI. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami.