KOSMOS W KLASIE ID

Jakiś czas temu uczniowie klasy ID poszerzali swoją wiedzę na temat wszechświata. Uczyliśmy się o naszej planecie, Układzie Słonecznym, otaczających nas gwiazdach i galaktykach. Uczniowie wykonali latające rakiety z origami, które posłużyły nam do ćwiczeń oddechowych, a ponadto eksperymentowały, samodzielnie tworząc własną galaktykę zamkniętą w  słoiku. Największym zainteresowaniem cieszyły się trójwymiarowe widoki naszej planety jak i całego kosmosu stworzone przy pomocy aplikacji Quiver, która łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami. Wybrane przez dzieci i pomalowane według własnej wyobraźni obrazki aplikacja ożywia i nadaje trójwymiarowe kształty, dzięki czemu każdy uczeń miał swój kawałek kosmosu na wyciągnięciu ręki.