Koronawirus -zalecenia

• Bajki terapeutyczne o Covid-19

To pozycja, która pomoże wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

- #COVIBOOK

Książka autorstwa kolumbijskiej psycholożki Manueli Molina-Cruz, która wspiera i uspokajanie dzieci na całym świecie. Omawia pełen zakres emocji związanych z COVID-19.

Autorka pisze przystępnym językiem, adekwatnym dla najmłodszych dzieci o sytuacji, w której się znaleźliśmy.  Wskazuje na smutek spowodowany rozłąką z kolegami i koleżankami, oraz sposób w jaki można zadbać o kontakt z przyjaciółmi w czasach, kiedy nie można się z nimi spotykać.

- ,,Bajka o Królu Wirusie i dobrej kwarantannie"

Bajka opowiada o złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie. W bardzo konkretny, opisowy, ale i przyjazny sposób opisuje obecną sytuację. To ratunek dla rodziców, którzy nie wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie.