Rekrutacja do szkół średnich

Co powinien wiedzieć ósmoklasista i jego opiekunowie ?

Akcja Rekrutacja - Elektroniczne nabory w trakcie pandemii 2021

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021-2022 - komunikat MEiN

Terminy rekrutacji do szkół na rok szkolny 2021-2022

Informacje dotyczące rekrutacji i egzaminu

Szkoły ponadpodstawowe - oferty

Drodzy Uczniowie klas VIII

Przed Wami wybór szkoły ponadpodstawowej. Zamieszczamy linki  szkół :

INFORMATOR EDUKACYJNY na rok szkolny 2021/2022 z ofertą szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Zgierski.

pobierz

• Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Łodzi
W dniach od 21 kwietnia do 9 czerwca 2021 r. uruchomiliśmy  dwie infolinie. Ósmoklasiści zainteresowani nauką w naszej szkole, a także ich rodzice/opiekunowie, we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 17.00 – 18.00 mogą zadawać pytania dotyczące oferty szkoły. Informacje można uzyskać wchodząc na link: infolinia ZSP nr 5    lub pod numerem telefonu 504 834 220.
Materiały informacyjne o szkole:

DRZWI OTWARTE 24. 04. 2021r. (sobota) w godzinach 12-17  w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym ,,LYKEION'' w Łodzi.

pobierz

• Liceum Ogólnokształcące- GKJ w Łodzi

• Technikum nr 3 w Łodzi

• Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kształcenia proponowaną przez Zespół Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie k. Łasku.
       oferta

• CYBER.MIL z klasą, Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

• W imieniu Technikum Automatyki i Robotyki pragniemy zaprosić ósmoklasistów na Matematora czyli bezpłatne lekcje matematyki online. Zajęcia przygotowaliśmy z myślą o egzaminie ósmoklasisty, będziemy na nich przerabiać i omawiać zadania z poprzednich egzaminów, a także skoncentrujemy się na zagadnieniach, które zazwyczaj sprawiają uczniom trudności. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12:00 na platformie Microsoft Teams. Linki do zajęć będą udostępnianie na stronie wydarzenia:

• W imieniu Dyrekcji Łódzkiej Szkoły Mody-Kosmetologii-Fryzjerstwa ANAGRA chciałabym zaprosić wszystkich uczniów Państwa szkoły, którzy w tym roku kończą naukę w VIII klasie, na dni otwarte.

Dni otwarte odbywają się codziennie w godzinach 10:00 - 16:00 w siedzibie szkoły na ul. Łanowej 4.

Podczas wizyty w naszej szkole uczniowie będą mogli nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale również wziąć udział w warsztatach fryzjerskich lub makijażowych.

Muszę tutaj podkreślić, że warsztaty odbywają się oczywiście w REŻIMIE SANITARNYM, a nasi instruktorzy zostali już ZASZCZEPIENI PRZECIWKO COVID.

W celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa i odpowiedniej organizacji zajęć, konieczne są zapisy na warsztaty. Zgłoszenia można dokonać pod jednym z wymienionych numerów:

42 632 50 60

Chciałabym również zachęcić do udziału w krótkich warsztatach prozawodowych, podczas których przedstawiamy naszą szkołę i prezentujemy ofertę edukacyjną oraz możliwości nauki i rozwoju, które stwarzamy każdemu naszemu uczniowi. Warsztaty prowadzimy on-line podczas godzin wychowawczych. Warsztaty są częścią projektu profilaktyki zawodowej według założeń MEN.

20 marca od godziny 11:00 zapraszamy Państwa na WIRTUALNE DRZWI OTWARTE w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Zgierzu.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie listu na adres k.kmiec@staszic.zgierz.pl.
Otrzymacie Państwo link umożliwiający zalogowanie się na spotkanie.
Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.staszic.zgierz.pl w zakładce REKRUTACJA.
Zainteresowanym polecamy również prezentację oferty i wirtualną wycieczkę po liceum umieszczoną w zakładce REKRUTACJA.

więcej informacji

Zapraszamy na 3 konferencje/webinaria, których celem jest rozpoznanie możliwości kształcenia w zawodach po szkole podstawowej.
 Udział w webinarium zapewni rozpoznanie oferty szkół zawodowych, zawodów, warunków kształcenia, możliwości rozwoju w trakcie nauki. Rynek pracy potrzebuje specjalistów. Świadomy wybór szkoły ponadpodstawowej jest możliwy, gdy uczniowie rozpoznają wszystkie możliwości wyboru.

• XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

• Zespołu Licealno-Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim

folder

oferta do folderu

• Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Ł.

• Folder reklamowy ZZSP nr2 im. Jana Pawła II w Zgierzu

• Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

• DNI OTWARTE w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym ,,LYKEION'' w Łodzi -  27 marca 2021r. (sobota) w godzinach 12-17.

W/w spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym

Plakat dni otwarte szkoły

• Zespołu Szkół Ekonomiczno  - Turystyczno – Hotelarskich Łódź, ul. Drewnowska 171

ulotka

• Zespół Szkół Edukacji Technicznej w Łodzi, zaprasza Was na wirtualny spacer. Zobaczycie pracownie szkolne, warsztatowe, będziecie mogli dopytać o wszystkie szczegóły rekrutacji, profili klas, zdobywanych kwalifikacji, dowiedzieć się o wydarzeniach z życia szkoły.
Pamiętajcie, weźcie udział w wydarzeniu 18.02 godzina 14.00,
ZSET to szkoła dobrych zawodów:)

ulotka