Oddział przedszkolny

Kontakt z wychowawcami oddziału przedszkolnego

oddzialprzedszkolnysp4@gmail.com

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

•   7 października grupa 16 przedszkolaków wzięła udział w wielkim narodowym wydarzeniu sportowym -  VI edycji SPRINTEM DO MARATONU.

Dzieciom zostały rozdane numery startowe, zrobiliśmy wspólną rozgrzewkę i zapoznaliśmy się z trasą biegu (2 okrążenia dużego boiska!). Wystartowaliśmy! Niektórzy myśleli, że nie dadzą rady, ale zuchy z naszych przedszkolaków! – wszyscy dobiegli ( lub doszli) do METY! Przedszkolaki razem przebiegły 5 760 metrów. BRAWO!

Chcieliśmy w ten sposób promować zdrowy  styl życia; zachęcić do aktywności fizycznej, ruchu w celu wyrobienia w dzieciach (przedszkolakach) naturalnej potrzeby/nawyku aktywnego spędzania czasu w życiu dorosłym.

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal i dyplom, a grupa otrzymała CERTYFIKAT .We wspólnym biegu pod hasłem „Biega nasza Polska cała” w dniach od 28 września do 13 października wzięło udział prawie 18 000,00 przedszkolaków z całej Polski. Łącznie pokonaliśmy 45 540 km, a to jeszcze nie koniec! META  17 października!

dzieci biegają dookoła boiska