WIELKANOCNE EKSPERYMENTOWANIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Wielkanoc to wspaniały czas na doświadczenia. Trudno więc, aby w ten wiosenny czas nie poeksperymentować w szkole z jajkiem w roli głównej. Dzieci z najmłodszej grupy w ramach projektu ,,Mała fabryka eksperymentów" przeprowadziło kilka łatwych i przyjemnych eksperymentów naukowych, w których mogły sprawdzić i przekonać się jak dużą siłę potrafi wytrzymać jajko oraz znaleźć sposób na oddzielenie białka od żółtka używając plastikowej butelki, a także dowiedzieć się, po czym poznać świeże i nieświeże jajko oraz co należy zrobić aby jajko pływało. Dzieci dowiedziały się również, że jajka oprócz posiadania niezwykłej wytrzymałości, potrafią się też odbijać, wystarczy, że namoczymy jajko w occie. Ponadto zrozumiały jak ważne jest codzienne mycie zębów i unikanie dużej ilości kawy, coli czy mocnej herbaty, aby zęby były zdrowe, czyste i bez osadu.