KONKURS KALIGRAFICZNY „MAGICZNE LITERY”

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła klasy I-VIII do wzięcia udziału w konkursie kaligraficznym pod hasłem „Magiczne litery”. Uczniowie mieli za zadanie przepisać wybrany przez siebie tekst piórem lub długopisem (niezmazywalnym), bez użycia korektora.  Klasy I wybierały jeden z wierszy Jana Brzechwy: Wilk, Sowa, Zebra, Lew. Klasy II i III przepisywały dwie zwrotki wiersza Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima. Uczniowie klas IV-VI wybrany przez siebie wiersz Czesława Miłosza: Dar lub Miłość. Natomiast uczniowie klas VII-VIII mieli za zadanie przepisać wiersz Czesława Miłosza: Przy piwoniach lub Przypowieść o maku.
W przygodzie z kaligrafią wzięło udział 36 uczniów. Mistrzami pięknego pisania zostali:
Klasy I:
I miejsce: Antoni Kuligowski IB