POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA

W klasie 1a odbyły się zajęcia, których celem było bliższe poznanie pracy strażaka.  Dzieci dowiedziały się na jaki numer alarmowy wzywać służby ratownicze oraz co trzeba powiedzieć dzwoniąc pod numer 112.

Uczniowie spośród różnych alarmów rozpoznawały fałszywe oraz te, do których trzeba koniecznie zawiadomić służby ratownicze. Poznały zasadę gaszenia pożarów tłuszczy oraz jak zachować się podczas ewakuacji  i alarmu  ppż w szkole. Dodatkowo rozmawiały o alarmach w Straży Pożarnej i jak radzą sobie strażacy podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.
Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały  karty pracy do wypełnienia, gdzie zaznaczały niezbędny sprzęt strażaka podczas akcji oraz jego umundurowanie.
Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Dróżdż strażak ratownik z OSP  w Aleksandrowie Łódzkim.