Świetlica

W roku szkolnym 2020/2021 świetlica szkolna będzie pracowała w godzinach 7.00-17.00.

Przypominamy, że z opieki świetlicy korzystają uczniowie klas I-III rodziców pracujących zawodowo

oraz dzieci dojeżdżające autobusem szkolnym kl. I-VIII.

Karty informacyjne pobytu dziecka w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 są do pobrania na stronie internetowej szkoły

praca w świetlicy

Świetlica szkolna sprawuje opiekę nad uczniami dojeżdżającymi autobusem szkolnym, nie uczęszczającymi na lekcje religii oraz rodziców pracujących. Wychowawcy podejmują działania ukierunkowane na rozwój zainteresowań dzieci i zaspokojenie potrzeb opiekuńczo-wychowawczych.

Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych, realizowanych według tygodniowych bloków, prowadzone są:

• gry i zabawy integracyjne,
  • zajęcia plastyczno-techniczne,
  • zajęcia muzyczne (śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, granie na prostych instrumentach),
  • zajęcia logorytmiczne,
  • zajęcia stolikowe (gry planszowe, układanki, karty),
  • zajęcie dramowe (krótkie formy artystyczne, zabawy w teatrzyk),
  • zajęcia literackie (wspólne czytanie, opowiadanie treści, plastyczne przedstawianie utworu literackiego),
  • zajęcia komputerowe (budowanie świadomości o zagrożeniach w sieci, gry edukacyjne on-line),
  • zajęcia audiowizualne (oglądanie bajek i filmów),
  • konkursy, zagadki, łamigłówki,
  • zajęcia sportowe i ruchowe na obiektach szkolnych.

Karnawał to wyjątkowy czas dla dzieci, to okres hucznych zabaw i maskarad. W świetlicy szkolnej również świętowaliśmy karnawał, choć nie tak hucznie jak w ubiegłych latach. Ten czas spędziliśmy na rozwiązywaniu wszelkich łamigłówek, krzyżówek, gier logicznych oraz spostrzegawczych o tematyce karnawałowej. Dużym powodzeniem cieszyła się gra sudoku oraz wykreślanki słowne. W ramach zajęć plastyczno- technicznych wychowankowie świetlicy chętnie tworzyli maski z wykorzystaniem różnych ozdób i materiałów, jednak najlepiej sprawdziły się w tej roli piórka oraz błyszczące cekiny i diamenciki. Wiele radości sprawiło także wykonanie według własnych pomysłów wesołych i kolorowych klaunów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane i ozdabiają nasza salę świetlicową.