Szanowni Rodzice,

W roku szkolnym 2020/2021 świetlica szkolna będzie pracowała w godzinach 7.00-17.00.

Przypominamy, że z opieki świetlicy korzystają uczniowie klas I-III rodziców pracujących zawodowo oraz dzieci dojeżdżające autobusem szkolnym kl. I-VIII.

Karty informacyjne pobytu dziecka w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 są do pobrania na stronie internetowej szkoły   lub przez uczniów w świetlicy szkolnej.

Karty należy oddać do 10.09.2020 r. Prosimy o podanie dokładnych danych kontaktowych (co najmniej 3 numery telefonów).

Świetlica szkolna sprawuje opiekę nad uczniami dojeżdżającymi autobusem szkolnym, nie uczęszczającymi na lekcje religii oraz rodziców pracujących. Wychowawcy podejmują działania ukierunkowane na rozwój zainteresowań dzieci i zaspokojenie potrzeb opiekuńczo-wychowawczych. W świetlicy szkolnej organizowane są zajęcia o profilu plastycznym, kulturowym, artystycznym, sportowym i wychowawczym.

Dodatkowe materiały dla chętnych dzieci

Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych, realizowanych według tygodniowych bloków, prowadzone są:
  • gry i zabawy integracyjne,
  • zajęcia plastyczno-techniczne,
  • zajęcia muzyczne (śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, granie na prostych instrumentach),
  • zajęcia logorytmiczne,
  • zajęcia stolikowe (gry planszowe, układanki, karty),
  • zajęcie dramowe (krótkie formy artystyczne, zabawy w teatrzyk),
  • zajęcia literackie (wspólne czytanie, opowiadanie treści, plastyczne przedstawianie utworu literackiego),
  • zajęcia komputerowe (budowanie świadomości o zagrożeniach w sieci, gry edukacyjne on-line),
  • zajęcia audiowizualne (oglądanie bajek i filmów),
  • konkursy, zagadki, łamigłówki,
  • zajęcia sportowe i ruchowe na obiektach szkolnych.

Świetlica realizuje również szereg programów i akcji ogólnopolskich. Podczas przebywania dzieci mają również przeznaczany czas na zjedzenie przyniesionego posiłku, odrabianie zadań domowych oraz odpoczynek w  formie zabaw dowolnych według własnych zainteresowań.

Świetlica pracuje w godzinach 7:00-17:00.