STRONY EDUKACYJNE

Dla uczniów klas I-III

Dla uczniów klas V-VIII

• Akademia Khana - wideo –pomoże z nauką matematyki, fizyki, ekonomii
  • Pistacja.tv – kanał prezentujący lekcje wideo z matematyki w pełni dostosowane do polskiej podstawy programowej w szkole podstawowe
  • Projekt Gutenberg – największa internetowa i darmowa biblioteka książek z domeny publicznej, głównie w języku angielskim (ale również znajdziemy tu mniejsze kolekcje w wielu innych językach w tym po polsku).
  • Duolingo – bezpłatny portal internetowy i aplikacja do nauki języków obcych opierające się na zasadach grywalizacji. Można korzystać z niego indywidualnie, ale posiada również opcję dla szkół
  • BBC Learning English – aplikacja zbierająca lekcje i materiały do czytania, słuchania i oglądania w celu nauki języka.
  • PhotoMath – aplikacja, która wykorzystując aparat w naszym smartfonie pomaga w rozwiązywaniu wybranych zadań z matematyki. Podaje przy tym krok po kroku wyniki oraz wyjaśnienia.
  • Mathduel – darmowa aplikacja, dzięki której możemy potrenować liczenie pamięciowe i podstawy matematyki. Można grać samodzielnie, w parach i w małych grupach.
  • Brain it on – łamigłówki i zadania z fizyki, które pozwolą poćwiczyć podstawy wiedzy szkolnej w połączeniu z zabawą.
  • ElevateLumosity – aplikacje z grami i ćwiczeniami dla mózgu np. na koncentrację, szybkie liczenie, pamięć.

Więcej materiałów edukacyjnych (polecane platformy, strony i serwisy internetowe) znajdziecie na stronie szkoły w zakładce:
 Nauczyciele - Praca zdalna z uczniem.