DZIEŃ ZIEMI- GRA TERENOWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, prawidłowej segregacji odpadów oraz promowanie zachowań proekologicznych dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ekologicznej grze terenowej. Na samym początku dzieci musiały odnaleźć postać Matki Natury oraz odczytać list powitalny wraz z instrukcją dotyczącą gry. Gra prowadziła do 10 stacji tematycznych ( po 5 dla każdej grupy), na których czekało dla dzieci inne zadanie do wykonania na temat naszej planety i ekologii. Za poprawne wykonanie zadania każda grupa otrzymała literkę, którą musiała wpisać w odpowiednim okienku hasła. Po prawidłowym rozwiązaniu hasła na dzieci czekała słodka nagroda.