DZIEŃ KROPKI NA LEKCJI MATEMATYKI

„Dzień kropki to naprawdę wyjątkowe święto. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka).

W naszej szkole również obchodziliśmy święto dziecięcej kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie klas 4 a, 5 c, 7 a, 7 b i 8 a na lekcji
matematyki rozwiązywali zadania, których motywem przewodnim była kropka. We wszystkich zadaniach królowały naturalnie kropki i nie zawsze było tak łatwo jak się
wydawało. Zabawom matematycznym nie było końca. Nawet wspólne ułożenie odpowiedniego napisu było niezłym wyzwaniem. Na zakończenie każda klasa otrzymała dyplom za aktywny udział w zajęciach.