„NA TROPIE PRZYSŁÓW” – LEKCJA POLSKIEGO W PLENERZE

Klasy szóste miały okazję 6 czerwca w nietypowy sposób uczyć się języka polskiego. Zajęcia odbyły się w plenerze. Podzieleni na grupy uczniowie mieli do wykonania cztery zadania związane z przysłowiami. Polegały one między innymi na odgadnięciu zaszyfrowanych znaczeń, łączeniu właściwych elementów i ich interpretacji, tworzeniu reklam z wykorzystaniem wylosowanego przysłowia. Niewątpliwie uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali ze sobą i z przyjemnością zajęli się nauką na świeżym powietrzu. Wykonywali swoje zadania pod okiem starszych uczennic z klas VIII e i VIII d – Natalii Mokrzyńskiej, Julii Hanuszkiewicz, Marii Szymkowskiej, Lidii Grzegory, Marty Kocik, Małgorzaty Jóźwiak, Amelii Lubińskiej i Amelii Pawlak. Te nietypowe zajęcia z pomocą uczniów przygotowała Dorota Berenc. Na pewno na długo zapadną one w pamięci uczniów.