ROK 2023 ROKIEM MARII WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

Nic dwa razy się nie zdarza
i nie zdarzy. Z tej przyczyny
zrodziliśmy się bez wprawy
i pomrzemy bez rutyny.

W tym roku świętujemy 100. rocznicę urodzin Marii Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”.
Zadaniem uczestników było przygotowanie graficznej interpretacji wiersza poetki z wykorzystaniem dowolnej techniki. Przy ocenianiu prac jury brało pod uwagę: stopień nawiązania do utworu, oryginalność i pomysłowość plastycznej interpretacji utworu oraz estetykę wykonania i ogólne wrażenia artystyczne.
I miejsce ex aequo zajęli:
Jagoda Urbaszek IVB
Borys Bobrowski IVC
Maria Pakosz VIIB

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!