PIERWSZE SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM KAMISHIBAI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniach 19-21 lutego biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III na pierwsze spotkanie z papierowym Teatrzykiem Kamishibai. Na długich przerwach obiadowych dzieci wysłuchały baśni H. Ch. Andersena pt: „Słowik”. Za pomocą teatru ilustracji czytelnicy mogli przenieść się do odległych Chin i wzruszyć wraz z cesarzem zasłuchanym w cudowny śpiew szarego słowika. W pierwszym spotkaniu wzięło udział ponad 150 czytelników, na kolejne spotkania z teatrzykiem biblioteka szkolna zaprasza uczniów już w marcu. Innowacja pedagogiczna zainaugurowana w szkolnej bibliotece, umożliwiła czytelnikom bliższy kontakt z literaturą dziecięcą przedstawioną w formie papierowego teatrzyku. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania!