KREATYWNE AKTYWNOŚCI W 1C

Dzieci z 1c niedawno wzięły udział w kreatywnych aktywnościach.  Zainspirowani lekturą Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” uszyły, a następnie ozdobiły skarpetki, korzystając z własnych pomysłów. Nawlekanie nitki na igłę i szycie okazało się niełatwym zadaniem. Kiedy skarpetki były gotowe, dzieci mogły dać się ponieść swojej wyobraźni i stworzyć opowieści o skarpetkowych przygodach. Każde dziecko miało okazję podzielić się własnym pomysłem na historię, wykorzystując swoje skarpetki jako bohaterów.

W oczekiwaniu na wiosnę zrobiliśmy  specjalną miksturę. Z połączenia cebuli, czosnku, imbiru i miodu powstała prawdziwa bomba witaminowa, pełna naturalnych antybiotyków. Praca dostarczyła nam wiele radości, ale też z niejednego oczka popłynęła łza.

Dla ptaków zbudowaliśmy mini karmniki, wykorzystując skórki od pomarańczy, patyczki, sznurek oraz  nasionka. Z entuzjazmem udaliśmy się do pobliskiego parku, aby podzielić się naszymi dziełami z aleksandrowskimi gołębiami.