Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu  jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkołą otrzymała od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie  będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

(informacja ze strony https://www.gov.pl/web/laboratoria)

W ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała środki finansowe w kwocie 200712,00 zł. Zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne wzbogaciły bazę szkoły oraz służą rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Szkolny koordynator Laboratoriów Przyszłości- Magdalena Dębska

Link do strony internetowej

Link do facebook

Od 22.12.2021r. do 27.12.2021r. zostały zakupione pomoce na kwotę 85 317,00 zł.

Od 03.08.2022r. do 18.08.2022r. zostały zakupione pomoce na kwotę 115 395,00 zł.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości zakupiono m.in.:

• GeniBoty z matami edukacyjnymi
  • LEGO Edukation SPIKE Prime
  • Photon Moduł Ekologia
  • Drukarkę 3D
  • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
  • Długopisy 3D z akcesoriami
  • Mikroskopy wraz z akcesoriami
  • Inteligentny dom. Zestaw do nauki Arduino
  • Narzędzia do obróbki drewna i metalu
  • Sprzęt gospodarstwa domowego
  • Sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki dźwięku i obrazu