MIKOŁAJU,MIKOŁAJU ...

Dziś w naszej szkole zapanowało mikołajkowe szaleństwo. Rano, okazało się, że  wielu naszych uczniów, marzy, by zostać pomocnikiem św. Mikołaja. Rewia bożonarodzeniowych przebrań była imponująca. Później na korytarzach słychać było charakterystyczne dzwoneczki, a młodsze i starsze dzieciaki podekscytowane, czekały na gościa.

W końcu do każdej klasy zawitał, ten wyczekany Pan w czerwonym kubraczku z białą, długą brodą. Ochy, achy i słodkości to efekt spotkania ze św. Mikołajem.

W tym dniu wielu uczniów pisało listy do Laponii, wykonywało portrety biskupa z Miry, rozmawiało o pomocy i wspieraniu potrzebujących. Pani Dyrektor, nauczyciele i rodzice poznajdowali w różnych miejscach, pozostawione przez Mikołaja drobne upominki, które z przyjemnością wręczali dzieciom.

Szkoda, że 6 grudnia jest tylko raz w roku!